siyasal marx

"her siyasetçi gibi marx da siyasetin yasalarına tabi oldu; doğrularının yanında yanlışlar da yaptı. ve tabiki eksikleri de oldu. ama proletelya devri... ( @zmanap)

Hızlı Yorum İncele : - /10

akıl oyunu

bildiğimiz olayları anlatıyor. saddam'ın idamı, muavenet'in abd tarafından batırılması, büyük ortadoğu projesi, askerlerimize çuval geçirilmesi,1974 k... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bukre

sırf bir radyoda programı var diye genelde liselilerin aşık olduğu yazdığı saçma sapan sözleri ordan oraya dolaştırarak üne kavuşmuş ve ne yazarsa yaz... ( @fırtına001)

Hızlı Yorum İncele : 3.2 /10

meksikalı devrimci

yazarın bu kitabını daha önce görmemiştim. kitapta dokuz tane hikaye var. kitaba adını veren meksikalı devrimci bu hikayelerden biri. ama en iyi hikay... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

albay chabert

kitap,'balzac'ın çizdiği en güçlü karakterlerden biri chabert. fransa'nın hukuk söylemine egemenliği öyküsünü güçlü ve inandırıcı kılıyor. soylular dü... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

eğlence parkı

büyük usta stephen king'den bir başyapıt daha! en katı yüreklileri bile derinden etkileyecek bir roman... üniversite öğrencisi devin jones, o yaz ka... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

nil'de ölüm

akıcı bir anlatıma sahip heyecanlı ve eğlenceli bir kitaptır. olaylar mısır gezisinde olan ve nil nehrinde gemiyle seyahat eden bir grubun başından ge... ( @nomorecookies)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

sen olsaydın yapmazdın biliyorum

bu yazarin okuduğum ilk ve tek kitabi budur ama ben hiç bir şey hatirlamadim.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 8.7 /10

go ustası

yazar nobel edebiyat odulu sahibi olup ulkesinde saygın bir elestirmendir.1972 yılında intihar ederek ölmüstür.go ustası nda 1938 yılı go musabakaları... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

benden selam söyleyin bütün aşklarıma

konusu aşk, kadın erkek ilişkilerine farklı bir gözden bakan, okumaktan zevk duyulacak çok güzel bir kitap.... ( @murat )

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

görünmez kentler

arka kapaktan: yaşanmaz hale gelen kentlerin kalbinden doğan bir rüya... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

kartal pençesinde

peyami safa'nın, annesi server bedia hanım'ın adından esinlenerek server bedi müstearıyla kaleme aldığı hikayelerden biri kartal pençesinde... 1925 ta... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

gayet ciddiyim

eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayan bi kitap. şimdilerde okunması belki tatmin edici olmayabilir çünkü gülse birsel'in yaptıkları ve kitapta geçen bi... ( @kar)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

anneannem cankurtaran

muzaffer izgü'nün çocuklar için yazmış olduğu anneannemin akıl almaz maceraları serisinin bir kitabı. çocuklar için çok eğlenceli bir kitaptır.... ( @Sibiryalist)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kasabanın cadıları

3 dul kadın, kadınların beklentileri şeytanı bile yoldan çıkarabiliyor, şeytan kadınların hepsini birden yoldan çıkarıyor, kasaba tutucu, kasaba geri,... ( @daryl van horne)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

kolay piyano klasikleri

bu güzel kitapta klasik müzik tarihinin 400 yılına yayılmış, en sevilen 50’den fazla yapıt yer alıyor. yapıtlar ve bestecilerle ilgili küçük bilgiler ... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kitabın kulları

alan cheuse, 'all things considered, ' npr sydney'de yaşayan hanna heath'in telefonu gecenin bir yarısı çalar. kendisinden, on beşinci yüzyıl ispanyas... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

mankurt

bu eser, türk tarihine damgasını vurmuş, trajik mankurt efsanesini ele alan, zihninizi binlerce yıl öncesinin karanlık çağlarına götüren bir ibret ves... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : - /10

israfil'in aynası

israfil’in aynası, türkiye’de fantastîki kurgu tarzının öncülerinden şebnem pişkin’in okuduğum ikinci kitabı. ağırlığını oluşturan tasavvufi yönü çok ... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

ben bir gürgen dalıyım

hikayeyi bir ağacın dilinden dinlemiş miydiniz ? dinlemediyseniz buyrun. okuduğum ilk hasan ali toptaş kitabı fakat son olmayacak.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

metot üzerine konuşma

Okuması çok zor ama felsefenin temel kuramlarından biri olan bir kitap.... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

1917 - şubat devrimi

v.i.lenin'in mart 1917'den ocak 1918'e kadar temel yazı ve konuşmalarını içeren kominist sistemi daha doğrusu yaratmayı vaad ettiği ama asla yapamadığ... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

gün olur asra bedel

seni seviyorum küçük taş.. güzel, akıllı bir taşsın sen. yedigey amcanın taşları gibi bana her şeyi açıkça söyle. sakın şaşırma, yanılma, göreyim seni... ( @m.s.ı...)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

hiçbir şey eskimez mutluluk kadar

bu kitabı kime tavsiye ediyorum? facebooktaki sayfa yöneticelerine, twitter'da fenomen olmak isteyen ergenlere vs vs.. kitap oscar amcanın aforizmalar... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

camera lucida

roland barthes'in hayatında yer etmiş fotoğraflar üzerine denemelerini içeren kitap. özellikle stdium ve punctum kavramları etrafında döner kitap.... ( @raskolouse)

Hızlı Yorum İncele : - /10

zar adamın peşinde

kült klasik zar adam romanının devamı niteliğinde olan zar adamın peşinde eğlenceli, canlı ve erotik anlatımıyla sîzi asla unutamayacağınız bîr yolcul... ( @nalin)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

şeytanın gözyaşları

dedektif kari vaara nın macerası devam ediyor. bu kez kurban zengin bir rus adamının eşi. yatakta sevgilisinin yanında işkence edilerek öldürülmüş hal... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

babaların günahları

yazarın seri kitaplarından biri. seviyorum ben bu adamın kitaplarını. bir şekilde kitapları elime almamla birlikte son sayfaya kadar okumadan bırakamı... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

alışkanlıkların gücü

alışkanlıkların gücü‘nde new york times’ın ödüllü iş dünyası muhabiri charles duhigg, alışkanlıkların neden var olduğunu ve nasıl değiştirilebileceğin... ( @eflak)

Hızlı Yorum İncele : - /10

hırsız ve köpekler

ihanete uğramış, karısını deliler gibi seven, geçmişiyle hesaplaşmak isteyen bir adam… kocasını aşığı için kızıyla beraber terkeden bir kadın… yaşad... ( @aurora)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

aşkzedeler kulübü

aşkzedeler kulübü aşk... üç harfe sığdırılmaya çalışılan koskocaman bir dünya. kimine göre yıldızların üstünde yürümek, kimine göre yerin dibinde sür... ( @Betül Başar)

Hızlı Yorum İncele : - /10

gece gündüz

"bazen yanlışla doğru öylesine yer değiştiriyor ki, yerini bulamayan vicdan boşlukta sallanıp duruyor." metin kara, bir cinayeti yazmak üzere ege kıy... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : - /10

geçmişle dans

toprağın altına gömdükleriniz, bir gün ortaya çıkarsa... buram buram tutku kokan karanlık salonları geride bırakmış; şimdi iki çocuğu, harika bir koc... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

waldo sen neden burada değilsin?

dünyaya gelmek bir saldırıya uğramaktır diyerek başlar kitap.. depresyonda olanlar okumasın please.. "dünyaya gelmek bir saldırıya uğramaktır. doğan b... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

imparatorluğun en uzun yüzyılı

bir arkadaşım bana ilber ortaylı'nın benim kitaplarımı belli bir birikimi olmayan okumakta zorlanır tarzında bir söz söylediğini demişti.taha akyol'un... ( @SALEM)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

yanlış okumalar

yazarın yazılarından bir derleme, fena sayılmaz... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

kartal süzülürken

köşede, gösterişli bir mozolenin üzerinde kollarını açmış bir ölüm meleği vardı. bunu çok iyi anımsıyorum, çünkü birisi org çalıyor ve renkli camdan i... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

denizin kanı

ege sahillerinde bir kasaba burada 1950-1960 yılları arasında denizcilikle uğraşan insanların yaşadıkları sıkıntılar anlatılmış... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

roger ackroyd cinayeti

agatha christie'nin klasikleşmiş tarzının dışında bir kitap. bir dönem o kadar çok agatha kitabı okumuştum ki daha kitabın başında katili tahmin etmey... ( @enkelados)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

sigma protokolü

nazilerin savaşın sonlarına doğru kurdukları günümüze gelmiş bir örgütün hikayesi. başı biraz iyi ve sonu biraz iyi. 600 küsur sayfanın çoğu sıkıcı.... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çocuklar insandır

kemal özer'in 1975 tarihinde cumhuriyet gazetesi'nde yaşar kemal'le yaptığı röportajda yaşar kemal, yaşadığı bir olayı şöyle anlatır: "bir akşam menek... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

önceki günün adası

elbette bütün umberto eco yapıtlarında olduğu gibi sarsıcı, peşi sıra sürekleyen bir dil. " ... ölümden bir saat sonra yok olup giden ruhumuz, yaşamd... ( @ironiKarga)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

ruh avcısı

times muhabiri john schuyler moore, arkadaşı ve bir dönem harvard'da aynı sınıfta okuduğu psikolog, ya da 'ruh avcısı" dr. laszlo kreizier tarafından ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

cinselliğin şafağı

neden kadınlar ve erkekler olarak arzularımızda, fantezilerimizde, cinsel davranışlarımızda birbirimizden bu denli farklıyız? son zamanlarda niye birb... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

ben, robot

isaac asimov'un 1950'de yazdığı ben robot isimli kitabında, robot nedir? insanlığı nasıl etkileyecektir? hangi kurallara göre çalışmalıdır? vb. bir ço... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

peynir ve kurtlar

bir arkadaşım kitabı o kadar çok övdü ki her tarafta arattırdı bana. tanıtımı oldukça ilgimi çekti ve en kısa zamanda okunacak listeme koydurttu kendi... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

fütühat-ı mekkiyye

fütuhat-ı mekkiyye sufi, düşünür muhyiddin ibn arabi'nin baş eseri. 37 sifir (defter) halinde tanzim edilen eser, ekrem demirli tarafından 18 cilt hal... ( @jasmin_)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

gülünesi aşklar

sanırım varolmanın dayanılmaz hafifliğinden daha çok sevmiştim. oyun oynar gibi okuduğumu hatırlıyorum.... ( @airu)

Hızlı Yorum İncele : 6.7 /10