istila

yazarın ilk kez tıbbi gerilim ile uzaylıları harmanladığı romanı. finali aceleye gelmiş gibi dursa da fena değil.... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

ego (anthem)

gelecek zamanda geçen eserde, eşitlik 7_2521’in hayatı kendi ağzından anlatılır. oldukça ilginç gelir okuyucuya kahramanımızın adı. hi... ( @doan)

Hızlı Yorum İncele : - /10

dol karabakır dol

okuyup begendigim tek siir kitabıdır diyebilirim. sevmek güzel meslek ama zor can dayanıyor dayanmasına ama yürek gitti gidecek... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

aşk bir kere

klasik maeve binchy kitaplarından biriydi. konuları güzel, hafif, basit ve çabuk anlaşılır... gelişmiş danielle steel gibi. :)... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

pembe otobüs

herkes zaman zaman geçmişi irdeler,oradaki kendini yargılar,sorgular.yazarda bunu yapıyor.ama bu kadar uzun,bu kadar bezdiren,bu kadar birbirinin aynu... ( @deno)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

geç gelen mutluluk

bu kitapla gerçekten mutluluk geç gelir. :) kitaplarında genelde eşleryle mutlu olmayan bir kadın bir erkek var. bu kadın ve erkek eskiden beri arkada... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

bir güneyli vampir serisi 7 - hepimizin ölüsü

bir güneyli vampir sookie stackhouse romanı… tuhaf ve seksi garson kız sookie stackhouse’a kapılmamanın yolu yok. bizi de al sookie! bizi de! louisi... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

bir dilekle başladı her şey

dilekler, içtenlikle istenince gerçekleşen hayallerdir… hayata yeniden tutunmak için önünde yirmi dilek duruyordu... kâğıda döktüğü yirmi hayal… acı ... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

son padişah vahideddin

osmanlı imparatorluğu'nun tarih sahnesinden çekilişinin son anlarıyla cumhuriyetin kuruluşunun ilk anlarının çetiner'in usta anlatımıyla bir roman gib... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

kırmızı yel - acenta mirza

35 yıl önce yayınlanmış, içindeki öyküler birçok yeşilçam filmine ilham olmuş, anadolu’da yaşanan acımasız yaşam mücadelesinin anlatıldığı güzel öykül... ( @murat )

Hızlı Yorum İncele : - /10

benim hüzünlü orospularım

benim hüzünlü orospularım benim için bir hayal kırıklığıdır..gözünde canlandırması güçlü olan insanlar için hele bir milf-porn dur.. buruş buruş teniy... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.1 /10

gönül yarası

gönül yarası yazarın değişik bir romanı, çilelerin yoğurup pişirdiği insanlarımızın eşyaya rahmet dolu bakışları… ve bu bakışla yetişen nesillerin ümi... ( @denizz)

Hızlı Yorum İncele : - /10

afrika'nın uçlarında

gezi türü kitaplarına hep bayılmışımdır. gezen biri anlattığında gittiği yerleri onun gözünden de bakıp inşa edersin bir şehri, bir ülkeyi.. güzel kit... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

eyvallah

bir eyvalalahım var, gelsen de, gelmesen de sana yazacağım. elif gibi sevmek 1 ve 2 den sonra acaba 3 de çıkar mı, yoksa başka bir konseptle mi karşı... ( @Barış Olsun)

Hızlı Yorum İncele : - /10

mavi cennet

her şey on iki yaşındaki annie ile küçük kardeşi williamın balık tutmak için tek başlarına kuzey idaho ormanlarına gitmesiyle başlar. iki çocuk burada... ( @basak)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

ölüler böyle sever

yine çevirisinden ziyade orijinal adını tercih edeceğim türden bir kitap: south of no north. " beni tanıyan herkesin size söyleyeceği gibi, makbul bi... ( @Pelin İnaltekin)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

hakk'a sığındık

yine istanbul, yine savaş zamanı...kitap, savaş yüzünden yoksullukla mücadele eden istanbul'un fakir bir mahallesinde geçiyor. halk fakirlikle, hastal... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

zeynep amerika'yı anlatıyor

zeynep on yaşındayken ailesiyle birlikte istanbul'dan new york'a taşındı. yedi yıldır orada gördüklerini ve yaşadıklarını yazdı ve çizdi. amerika'da... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

kendini arayan insan

bu kitap bir üçlemedir. birincisi 'kendini arayan insan', ikincisi 'insan ve insan ötesi', üçüncüsü de 'diyalektiğimiz ve estetiğimiz'dir. yazarın kit... ( @Genco)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

vapurları seven çocuk

mizah ustası sanatçı behiç ak'tan kentsel değişim ve yitirilen değerler üzerine düşündürücü bir istanbul öyküsü! güneşi bile tamir eden adam, alaaddi... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

yörünge

parlak bir araştırmacı olan dr.emma watson, yaşamı boyunca düşlediği bir göreve seçilmiştir. ağırlıksız ortamın farklı canlı türleri incelemek için ul... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

muhteşem şair muhibbi

osmanlı'nın en "muhteşem" hükümdarıdır o. 46 yıl boyunca dünyanın en büyük imparatorluğunu yönetmiş, bunun on yılı aşkın bölümünü istanbul'dan uzakt... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

ivan ilyiç'in ölümü

tolstoy'un incecik ama ölümü kanınızda hissettiren harika kitabı. ivan ilyiç'le beraber sanki sizin de öldüğünüzü onun acılarını düşüncelerini derin d... ( @gençwerther)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

eşekli kütüphaneci

sıcak bir yaz günü, peribacaları diyarına yunanistan'ın larisa şehrinden dimitrios katsikas adında biri gelir. bu genç adam, yıllar önce bu topraklard... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

konuşanlar bir hüzünle sesinde

ziya osman saba şiirinde, gönlümde yer etmiş dizelerden biri: "konuşanlar, bir hüzünle sesinde..." bu kitap da, kısacık yaşamında hüzünlü insanlara h... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yürümek

sevgi soysal'ın yazın hayatında dönüm noktası olarak nitelenen bu kitap, kadın erkek ilişkilerini, evliliği, sınıfsal farklılıkların günlük hayata nas... ( @yeşil)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

rehber

hindistan da gecen oykuden sahtekar bir arkadas turist rehberliği dansoz menejerliği gibi isler yaparken yasanan yanlıslıklar ve yanlıs anlamalar yuzu... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

lüsyen

abdülhak hamit'i sadece makberden dolayı biliyordum ama lüsyen'i okuyunca a. hamit'e karşı bakış açımda değişti yinede çok güzel bir kitaptı... sonund... ( @dilek06)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

spinoza felsefesi öğrenen hırsız

yazarın ilk defa bir kitabını okudum. değişik bir tarzı var. kitap güzeldi ve eğlenceliydi. diğer kitaplarını okuduktan sonra yazar hakkında kararımı ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

düşünüyorum öyleyse vurun

eflatun demiş ki: "ancak krallar filozof ya da filozoflar kral olursa devletler mutlu olabilir." günümüz koşullarında pek akıllıca sayılmasa da insa... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

figan

bir değil bin destandır anadolu... destanlara kahramanlar yetiştirmiştir. binlerce. işte figan, o destandan bir damlacık... ermenilerin ihaneti ve mas... ( @aheste)

Hızlı Yorum İncele : - /10

evlilik raporu

yaşam birlikteliğinin yolu: evlilik raporu ilk basımı 1985 yılında gerçekleştirilen evlilik raporu genişletilmiş 5. baskısıyla yeniden raflarda! ev... ( @jasmin_)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yüreğimin sesini dinle

önceki kitabı yüreğinin götürdüğü yere git in devamı yorumu kitabın arkasındada dikkatimi çekti.ben onu henüz okumadım,bağlantısı varmı bilmiyorum ama... ( @deno)

Hızlı Yorum İncele : - /10

% 100 istanbul

roma, bizans, osmanlı... istanbul; yerebatan sarnıcı'na bitişik evlerden sepet sarkıtılarak sazan balığı yakalanan büyük kent… bazilika günümüzde de z... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

apollon'un gözü

öyle ilginç bir kitapki elinize aldıktan bir kaç dakika sonra göz kapaklarınız ağırlaşıyor, uykuya yenik düşüyorsunuz. bu nedenle bitirmem epey bi gec... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

biraz uyusam düzelirim

“Ben anne ve babamı sadece fotoğraflardan bilirdim. Fotoğraflar iki boyutlu, anne kokmayan, baba diye sarılamayacağınız parlak kâğıtlardır. Sizi hiçbi... ( @TezenKozlu)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

hava kurşun gibi ağır

kitaplarını okurken nasıl başlayıp, sonu nasıl geldiğini fark edemediğim keşke bitmese diye baktığım kitapların yazarı hıfzı topuz. bu kitapta sürekli... ( @mermaiden)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

beş mil malikanesi

kitabın çok bir özelliği yok. okunmasa çok şey kaybettirmez. sıradan bir korku romanı. anlatım da bir acayip. ama sürükleyici olduğunu kabul edebiliri... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 3.5 /10

bana bir aşk borçlusun

bir kafede, bir lokantada, bir parkta otururken, önünüzden geçen kişilerin, yanınızda oturanların nasıl bir hayat yaşadıkları hakkında fikir yürüttünü... ( @eyila)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bir bilim adamının romanı

türünün en sağlam örneği.her öğretmenin,akademisyenin okuması gereken bir kitap.öğrenilecek çok şey var mustafa inan'dan.... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

dürrüşehvar sultan

yıl 1914. yer istanbul. şehzade abdülmecit efendi'nin tek kızı dürrüşehvar sultan dünyaya geldi. ileride güzelliğiyle dillere destan olacağı daha o g... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kime anlatsam kederimi

dağın birinde bir bilge kişi yaşarmış. herkes tarafından sayılır sevilir-miş. gençlerden biri, bilgenin bilgeliğini kabul etmeyip maskesini düşürmek i... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ekmek arası hayat

yazarın hayatıntan kesitlerle yazılmış kimi zaman kahkaha kimi zaman gözyaşı var. birçok şeyi bu kitabı okuduktan sonra gülüp geçilecek.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : - /10

şans müziği

hayatını değiştirmek için eline geçen parayla sürekli yolculuk yapan itfaiyecinin yolda karşısına çıkan kumarbaz bir gençle karşılaşması veson paralar... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

angel dayı

bitirince "bunu niye yazmışlar ki" ve ben bu kitabı niye okudum ki diyeceğiniz bir kitap. mecbur kalmadıkça okunmaz.... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

fındık sekiz

"fındık sekiz, simgesel/alegorik bir doku içinde islâm mistisizminden izler taşıyan bir metin. tasavvuf öğesi, kaçanın bıçkın/külhani anlatımı ve inan... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10