keşmekeş

kitap,'özünden koparılarak dinine, örfüne, tarihine düşman yapılan bir neslin, hatta nesillerin bocalayışıdır' diye tanıtılmıştır.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

13'ünde kadın olmak

Odanın dışın açıkan kuş Ömere yaşlı kadın çarşafı sorduğunda, kuş Ömer yere çömeldi ve çocuk gibi ağlamaya başladı. Kadın içeri girdiğinde Sılanın yat... ( @Aycaturkmen)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

yeni şiirler

şairin yapı kredi yayınlarından çıkan yeniden düzenlenmiş külliyatından şiirler... daha çok son yıllarına ait şiirler... ( @eflak)

Hızlı Yorum İncele : - /10

istanbul masalı

dünya kenti istanbul'un tarihöncesinden günümüze 300 bin yıllık masalını anlatan kitap! arkeolog, yazar mine soysal marmara bölgesi'nin jeolojik oluş... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

çiçeklerin düğünü

merhaba akdeniz ve yaşasın deniz adlı bölümlerden oluşan ve hiçbir kitabına girmemiş üç öyküsünün de yer aldığı bu kitap, balıkçı nın öykülerinde alın... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

baştan çıkarıcının günlüğü

aşka dair yazılanların arasından çetrefil, nüfuz etmesi hiç de kolay olmayan bir metin olarak sıyrılıyor baştan çıkarıcının günlüğü. kierkegaard, cins... ( @miladi)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

pan

kuzey ormanlarında geçen bir aşk macerası. teğmen glahn'ın edvarda'ya olan aşkının ve gururları yüzünden mutsuz olan iki gencin hikayesi. püfff çok sı... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 5.5 /10

kartopu

kenan'ın nefret dolu gözleri birden keyifle ışıldadı. "sonunda seni yakaladım, iblis," diye homurdandı. "sonun geldi artık." "neslihan fazla düşünmed... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

şizofren aşka mektup

yazarin bir çok kitabini aldim ama tek beğendiğim 1 kitabi var oda bu değil adam insani boğuyor.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

saatçi bayırı

"... bir sene önce girdiğim bu okulda girdiğimin ikinci ayı anneme küfür ettiği için hayalarına tekme atıp müdüre kadar çıktığım yavuz denen çocuk yan... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : - /10

nabız

jeremy robinson'ın satranç takımı serisinin ilk kitabı, okurları heyecan dolu bir aksiyona, adrenalin yüklü bir maceraya davet ediyor. genetik çalışma... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

kafes

merak edip hala okuyamadığım (başka selim ileri kitaplarından sıra gelmedi bir türlü) kitap... ( @yare82)

Hızlı Yorum İncele : - /10

tanrı'nın kızı

da vinci modasına uygun. ama başarılı değil. kesin kanıtlarıyla anadolu da bir kadın mesih yaşadığı vatikan ın bu sırrı saklamak için tarih boyunca en... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

narnia günlükleri 4 - prens caspian

peter, susan, edmund ve lucy kötü cadıyı ülkeden kovduğundan beri narnia'da uzun süren bir refah ve barış dönemi yaşanmaktadır. içleri rahat ülkelerin... ( @hironakamura)

Hızlı Yorum İncele : - /10

cam ırmağı taş gemi

güzel miydi? derseniz evet klasik nazan bekiroğlu kitabıydı ama hala "yusuf ile züleyha" ve "la" dan aldığım hazzı alamadım, diğer okuduğum nazan beki... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

stepançikovo köyü ve sakinleri

“şaşılacak bir şey değil bu: foma fomiç'in kara cahilliği, onun edebiyat alanındaki başarısını engelleyemezdi kuşkusuz.” dostoyevski'nin “sibirya dö... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

gölgelerin gölgesi

şu anda dört kadının konuğu ekranda. bu kitabı en keyifli kitabı bence... ( @redox)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

cellat mezarlığı

başkalarının kokusu'ndan sonra bir aslı e. perker kitabı daha. yanlış anlamayın başucuna konulacak bi yanı yok. kim basmıştııı... aa evet, çınar yayın... ( @istanbulove)

Hızlı Yorum İncele : - /10

dişi kurdun rüyaları

bugüne kadar okuduğum en güzel cengiz aytmatov kitabıydı. şimdiye kadar bekletmeseymişim keşke. her sayfası zevkle okunabilecek güzel bir kitap. akbar... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

umut lanettir

muhteşem bir kitaptı. bir solukta okudum... meltem arıkan'ı tüyap kitap fuarı'nda çok tesadüfi bir şekilde tanıdım. "umut lanettir" adlı kitabının tan... ( @lucy)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

resimli dünya

iki kente, birbirine tarihin gizemi ve denizlerin dalgalarıyla bağlanmış, venedik ve istanbul’a adanmış bir roman "resimli dünya". elbette, resim sana... ( @gdserel)

Hızlı Yorum İncele : - /10

izafiyet teorisi

1916'da nobel fizik ödülü'nü alan einstein'in adıyla özdeşleşen izafiyet teorisi geçerliliğini kanıtlamış en temel fizik kuramlarından biridir. einste... ( @doan)

Hızlı Yorum İncele : - /10

dağ

çok çok nefis bir şiir kitabı. atlamayın...... ( @metis)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ağustosta tatil

çok sıkıcı bir kitap , zaman kaybından başka bir şey değil sadece son öyküleri güzel yazarın. yazara yakışmayan bir kitap açıkçası.... ( @kaLkankadR)

Hızlı Yorum İncele : - /10

daktiloya çekilmiş şiirler

hiç kullanılmamış bir zamanın gözkapaklarını açıyorum, doldursun içe ve dışta ne var. suyun danteli kuduz kargaların bilge kümelenişinde ekleniyor bir... ( @purplesuicide)

Hızlı Yorum İncele : - /10

safahat

büyük üstadın büyük eseri. kendisi övgü olan bir adam ne kadar övüle bilir ki?? çanakkaleyi onun gibi anlatan var mı? istiklal marşını ondan daha i... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 9.4 /10

envy günlükleri 1 - gecenin ötesi

geleceği olmayan bir adam... doktor elliott drake elli senelik uykusundan gözlerini açtığında bildiği dünya yok olmuştu. amansız ölümsüzler tarafından... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

koltuk

geçmişten bugüne pek de değişen birşey yok:)... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

seçme öyküler

nobel'in yanı sıra daha birçok ödüle layık görülen thomas mann genellikle sanat ve yaşam arasındaki çelişki ile iki ayrı dünya görüşü, düşünce ve eyle... ( @eflak)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kadın 2 - evlilik çağı

simone de beauvoir'ın 'kadın' (le deuxéme sexe - ikinci cins) adlı bu dev eseri fransa'da ilk yayımlandığı zaman öylesine büyük bir ilgi gördüki, iki ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

yalnız bir avcıdır yürek

Carson McCullers'ın otobiyografik ögeler taşıyan ilk romanıdır. ABD'nin küçük ve kasvetli bir güney kasabasında yaşayan insanların öykülerini karamsar... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

zoraki diplomat

seve seve okudugum, cok akici dilli bir eser. yakup kadrinin shahsiyyetine hayran kaldim.... ( @mimi)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

çıplak ve yalnız

hayatın adil davrandığı bir kadın veya erkeğe henüz rastlamadım. istediğini almak kalbin kaderi değil."küçük ve yalnız" olduğunu sanan bir kahramanın ... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

bir darbenin anatomisi

sultan abdülaziz'in tahttan indirilmesini ve ardından gelişen olayları anlatıyor. osmanlı imparatorluğunun son döneminin sorunlarını günümüzdekilerle ... ( @ayşegülkara)

Hızlı Yorum İncele : - /10

korku

kitapta iki tane hikaye var. biri kitaba adını veren korku hikayesi, diğeri 'meçhul bir kadının hikayesi' adlı hikaye. ikisi de güzel. yazarı sevenler... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

gökyüzündeki mor bulutlar

bu kitaptaki serüvenler, günümüzde başlayıp, yirmibirinci yüzyılın ilk yarısına kadar sürmektedir .roman ,kıtalar arası uçuşlar yapan bir türk pilotun... ( @zihni)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

guguklu saat

1888 yılında beylerbeyi’nde doğan refik halid karay, 18. yüzyıl sonlarında bir kolu mudurnu’dan istanbul’a göçen karakayış ailesindendir. "galatasaray... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : - /10

veciz sözler

'bir gün hasan kale'de bana,yalnızca yirmi bir yıl yaşadığı halde nasıl olup da binlerce yıl sevgisiz kalmış gibi hissettiğini sormuştu.yanıt olarak g... ( @Atiye Katırancı)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

martin eden

Aşık Olduğu Kadın Uğruna Bilgi Arayışı İçine Giren, Kıtap Almak İçin Çabalayan, Bilginin Peşin De Koşan Bir Adam.Fakir Biriyken Pes Etmeyip Yazdıkları... ( @Kafka21)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

minta

bu kitap son yıllarda aynı tür kurgularla yazılmış kitaplardan biri yani çok farklı yerlerde çok farklı hayatlar yaşayan insanların birleştikleri haya... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

öğretmen olmak

hocalarımız sayın doğan cüceloğlu ve sayın irfan erdoğan, bu kitabı neden yazdıklarını bir paragrafta şöyle belirtiyorlar: “bu kitabı, eğitim sistemin... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

araf

yazarın şimdiye kadar üç kitabını okudum. iki tanesini beğenmedim. araf'ta beğenmediğim kitaplarından biri. zor bitirdim , sevemedim.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.3 /10

sabiiler - son gnostikler

(yerim kalmadı da alt yoruma geçtim o sebepten) neyse efendim işte bu zat-ı muhteremler ırak ve suriye'de yaşarlarmış..tabi hoşgörü dini olan islamın ... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

sevda geri dön

sevda,bir bebek kadar nazlı,bir çiçek kadar nazik. binbir özenle korunan bir çiçek, ama çevresinden kendisine uzatılan altın tas içindeki zehiri içer.... ( @koleman)

Hızlı Yorum İncele : - /10

tavuk suyuna çorba : 2'nci porsiyon

lise yıllarımda okuduğum en güzel kitaplardandı.. küçük hikayeler, büyük anlamlar... ben tekrar tekrar okuyanlardanım. . eminim tekrar okuyacağım...... ( @m.s.ı...)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

dijital kale

dan brown'un kitapları çokta sevdiğim bir tarz değildir ama kendini okutturur..genelde elinize almanızla bitirmeniz arasında saatler vardır.. tarzının... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 6.2 /10

havva'nın üç kızı

Yazarın kitaplarını çok sevmesem de bu kitabını sevdim. İki zıt inanca sahip, babası laik, annesi muhafazakar olan bir ailede yetişen Peri'nin ya... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

çocuğunuzun beynine hoşgeldiniz

çocuğunuzun beynine hoş geldiniz bilinen yanlışları yıkacak şaşırtıcı bilgiler ile dolu. çocuğunuz hakkında düşünme şeklinizi geliştirecek. okumanizi... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

hürriyet

hangi gece var ki, güne uyanmamış... kan, kin ve alev... balkan savaşı'nın bir diyardan diğerine savurduğu aileler... adına mübadele denmiş acılar, u... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

lüzumsuz adam ishak alaton

ishak beyin gerçekten okunması gereken yaşam öyküsü.inanmak başarmak bir hedefe koşmak ,hayat çok kısa diyor ve ekliyor 'ömür dediğin şey yaştan değil... ( @Erguldogan)

Hızlı Yorum İncele : - /10