dağ çiçeği

herşeyin bu kadar makineleşmediği yıllarda geçen korkunç serüvenler ve inanılmaz aşkların kitabı.küçük bir kasabada iki aile arasında başlayıp tam yüz... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

sevgilimsin

bu kitapta ataol behramoğlunun 1988-1993 yılları arasında yazdığı şiirler yer almaktadır. şairin en sevdiğim şiiri olan yaşadıklarımdan öğrendiğim bir... ( @eflatun)

Hızlı Yorum İncele : - /10

hayatın kökleri

"bilimle uğraşmayanlar, bilimin, özellikle de biyolojinin çok ince eleyip sık dokuduğundan, ayrıntılarda çok karmaşık olduğundan ve konu dışındakiler ... ( @tacimmanap)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ben dünyanın en akıllı insanıyım

erdal demirkıran tüm kitaplarının ismi ilgi çekicidir. bu kitabında da vermiş olduğu mücadelede ki azmini, tutkulu isteyişini ve sonuçlarını anlatmış.... ( @e-book)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

tom amcanın kulübesi

ilk okuduğum kitap ve gerçekliği hafifleterek anlatması çok hoştu.çocukların bence mutlaka okuması gerekli.seveceklerinden eminim... ( @estiyine)

Hızlı Yorum İncele : - /10

benim adım mayıs

çok kısa bir süre önce okumama rağmen hiç bir şey kalmamış aklımda hikayeler anlatıyordu ancak çok vasat bir kitaptı.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

üstün başarı

kitapları okuruz, farkındalığımız artar. orada yazılanları yaşamımızdan bir şeylerle bağlayabilirsek verilen bilgileri içselleştirmiş oluruz. sonra bu... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

azat kuşları

köy ortamında güzel ve çirkin mücadelesi… sosyal değerleri dumura uğratılan küçük bir köy örneğiyle, koca bir toplumdaki çözülüşü ve ferdi çözüm arayı... ( @koleman)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

acı sigara

tarlabaşı'nda geçen romanda, uyuşturucu bağımlısı bir kişinin hayatı anlatılıyor. koca kitabı okudum ve yorumum bu kadar.... ( @itouch)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

devlet-i aliyye - osmanlı imparatorluğu üzerine araştırmalar - 1

pöfff.. adam yürüyen kütüphane.. hocaların hocası dedikleri bir kişi elbette okunmaya değer ve objektif bakışlı kitap yazarda bunu da herkesin anlayab... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

gulyabani - gönül ticareti

türk edebiyatının kilometre taşlarından biri olan hüseyin rahmi gürpınar, günlük yaşamı dile getirirken mizah öğesini her zaman ön plana çıkartmıştır.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

bambaşka

"şiir yazan değil, şiir satan adam" demişler kaptan(!) için.. bunu bana kanıtlayan kitap, bambaşka.. tazeoğlu'nun okuduğum tek kitabı.. diğer kitaplar... ( @aişe ebrar)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

şahane hatalar - yeni hayat

yine sizin yönlendirdiğiniz bir hayat bu seferki bir kızın okulda popüler olmasına yardım ediyonuz yada berbat ediyorsunuz size kalmış (bu kitap içi... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

sadece başbakan okusun

bir devlet başkanının ülkesini nasıl dünyanın en güçlü ülkesi hâline getirdiğini anlatan ve bunun için uygulanabilecek 107 tane dev projeyi içeren kit... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

son şiirler

yazarın son yıllarında sürgünde yazdığı şiirlerden oluşmuş bir kitap. türkiye'nin elllili ve altmışlı yılllarına dair izlenimlere sahip olabilirsiniz.... ( @eflak)

Hızlı Yorum İncele : - /10

dylan dog 1

sclavi'nin "bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete" tadındaki ritmi, stano'nun çizgileriyle başka güzel. kahramanın ingiliz, yaratıcıların ise italyan... ( @Pelin İnaltekin)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

ilk şiirler

türk şiirinin çizgisini değiştirmiş, çok yönlü, evrensel boyutlu bir şair ve yazarın bu basım için yeniden gözden geçirilmiş, kaynak metinler esas alı... ( @eflak)

Hızlı Yorum İncele : - /10

sosyal şiddet ve türkiye gerçeği

1960'lardan sonra doğu ve batı blokunu aynı anda bir kasırga gibi etkisi altına alan gençlik ayaklanmaları, sosyal şiddeti gündeme getirdi. iktisadi ... ( @koleman)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kuruntular kitabı

yazarın adı bile yeterli bence kitapları için, başka bir desteğe ihtiyacı yok... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : - /10

gün ne günü

"her biri kendi takımının hagi'si gibi görür kendini; sağın içinde, patronun çıkarı gerektirdikçe, örneğin laiklikten dinciliğe, açılmadan tesettüre g... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

yargu

hacivat karagöz neden öldürüldü filminde duyduğumuz türkmen diliyle yazılmış.okuması yorucu. filmi izlerken yormayan bu dil okurken başa dönmelere ned... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

düşüş

''bazen, yalan söyleyen, doğru söyleyenden daha aydınlatıcıdır. gerçek, tıpkı ışık gibi, insanın gözünü köreltir"...-kitaptan alıntı-... ( @likiditetuzağı)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

arap baharı aldatmacası

tunusta bir kişinin kendini yakmasi ile başlayan ve diğer ülkelere de siçrayan isyan dalgasi çok titiz bir çalişma ile anlatiyor yazarlarimiz. arap ül... ( @tacimmanap)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

cehennem kraliçesi

yazarın 1980 yılında yazmış olduğu bir kitapmış. cinselliği bol bol gözönünde tutan bir kitap. her kesimden insan manzaralarını ve o dönemin aydın kes... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

noel serüveni

sevdiğiniz adam sizin bir kadın olduğunuzun farkında bile değilse ne yaparsınız? gibi bir cümleyle kitaba başlayarak beni düşünceden düşünceye sevketm... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

girdap

amerikalıların denizci yazarı, clive cussler'den dirk pitt kahramanlı güzel bir macera kitabı. yazarın tarzı fena halde robin cook'a benzese de deniz ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

ataerkil

antalya'da zengin otoriter babası ile eşi lerzan arasında sıkışmış genç bir mimarın küçük çocucğunu kaybetmesi sonrası hayatına giren benan karakteriy... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

şeytan zehiri

robin cook'un çoğu kitabında olduğu gibi bu kitabı da kitabın geneline temel olacak bir ölüm sahnesi ile başlıyor. ama ne ölüm sahnesi... özellikle ne... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

ölü canlar

gogol'un bütün kitapları gibi mükemmel. karakter ve olaylar insanı sürüklüyor. en hızlı okuyup bitirdiğim kitaplardan biri. tekrar tekrar okunabilecek... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

fikret ve nedret

popüler aşk romanlarının unutulmaz kalemi, güzide sabri'den eskimeyen bir aşk romanı. ilk basıldığı tarihte çok ilgi görmüş ve yeşilçam'da 'ölmüş bir ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

yüz: 1981

mehmet eroğlu, ilk beş romanında solcu ve eylemci kimlikli kahramanları öykülerinin odağına yerleştirirken, "yüz: 1981"de, kendi hayatının bile başrol... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

ölümsüz aşk

daniel’ın geçmiş yaşamlarını hatırlamasını ve bu yaşamlarında karşısına çıkan ruhları sonrakilerde tanıyabilmesini sağlayan özel bir hafızası var. dan... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çan

suçluluk duygusu ve kefaretin gücünü keşfe çıkan billingsley gizemli ve çarpıcı bir dünya yaratmış. brıony'nin bir sırrı var.o bu sırrın üvey annesini... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

ağ toplumunun yükselişi

İnternet teknolojisi dünyadaki bütün bilgisayarları birbirine bağladı. Yani dünya insanları arasında bir iletişim olanağı sağladı. Bu yapı son 10 yıld... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

gölge yaşatan

bedensiz bir gölgeden hem kaçan hem de onu yaşatan, çocukluğu çalınmış bir adam. yaralı bir bilinçle, bilinçaltındaki sızılarıyla gidebileceği bir yer... ( @mystic)

Hızlı Yorum İncele : - /10

şelale

polisiye. kapak tasarımı korkunç ötesi kötü. övgüler, ödüller belki iyidir diye düşündürdü. behzat komiserim gibi bir kahraman'ı var. rebus. iyi içiyo... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kuantum ve kuran

öyle ilginç bir kitap ki, yazar bir fatihanın anlamını çözsek 1 hafta bayram yapar tüm dünya diyor. öyle bir kitap inmiş ki, sormayın bir sureyi çözün... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

bu ülke

cemil meriç’in hızlı sosyalist olduğu yıllar. sekreter olarak tercüme bürosuna girer fransızların hatay’dan çekilmesiyle dünyası değişir. hatay hüküme... ( @sayfasayfahayat)

Hızlı Yorum İncele : 9.1 /10

kırmızı defter

Sıradan hikayelerle dolu gibi algılanan bir kitaptır kendisi. Ama bence yazar " hep farklılık anlatacak değiliz ya, sıradan hayatlarınızı kahramanlık ... ( @Ashimâ)

Hızlı Yorum İncele : - /10

karalama defteri

montaigne'nin denemelerini okuyanlar deneme türünün edebiyatımızdaki en önemli temsilcilerinden olan nurullah ataç'ın karalama defterini de okuyabilir... ( @zurnanın son deliği)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

şair fâtih: avnî / fâtih sultan mehmet

fâtih. gelmiş geçmiş en büyük ve en renkli hükümdar. kültürlü. asker. matematik ve diğer müspet ilimlere meraklı. doğu dillerini bilir. batı dillerini... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yolpalas cinayeti

halide edib adıvar'ın 1936 yılında paris'te kaleme aldığı bir cinayet romanı. halide edib adıvar'ın hiçbir kitabını okumadığım için okumaya karar verm... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

prens

Yonetim konusunda cok bilinen ve uygulanan bir kitaptır ... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

her konuyu müzakere edebilirsiniz

gerçek dünya herkesin birbiriyle müzakereye girdiği dev bir görüşme masasıdır ve ister kabul edin ister etmeyin siz de bu müzakerelerin bir parçasısın... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

osmanlılar - fütühat, imparatorluk, avrupa ile ilişkiler

Bu kitabı okuyanlar umuyoruz ki, Osmanlı Devlet-i ‘Aliyye’sinin (İmparatorluğunun) ortaya çıkışı ve gelişimi, fetih yöntemleri, devlet sistemi ve niha... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

onlar hep oradaydı

her hafta yüzlerce çadırın kurulduğu kuşdili çayırında intihar eden hamdi bey'i nasıl kıskanmasın, beton ve çelikten gökdelenlerin yükseldiği manhatta... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

büyük zen düğünü

arka koltuktaydım, romanya ekmeği, ciğer ezmesi, bira ve meşrubatların arasına sıkışmış; on yıl önce ölen babamın cenazesinden bu yana ilk kez bağladı... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

vahşi oğlanlar

beat kuşağı yazarlarının en yıkıcı ve en deneysel mensuplarından biri olan william s. burroughs bu çok parçalı, çarpıcı romanında okuru tehlikeli bir ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ağlatan

çorak toprakların ortasında yemyeşil bir köy. etrafında hiç deniz bulunmayan ama deniz feneri bulunan bir köy. ağlayarak tedavi olan köylüler. deniz f... ( @erolcelik)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10