eski istanbul

ünlü tarihçi ahmet refik, 16. yüzyıldan 19. yüzyıla istanbul`un şehir hayatını anlatıyor. fetihten sonra türk ve müslüman bir kimliğe bürünen şehrin d... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

seni sevdiğimi kimseye söyleme çünkü ben herkese söyledim

kısa kısa bölümlerden oluşan bir kitap. sona doğru "eylem gitti" başlığıyla anlatıyor derdini. insanı her okuduğunda kahkahalarla güldüren ama son nok... ( @arda)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

öğretmenin not defteri - 4

yazarın bir destandır çanakkale kitabından sonra okuduğum 2. kitabı ,ilkinden çok daha farkli bir kitap.müslümanlığı küçük küçük ,güzel ve etkileyici ... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : - /10

şizofren aşka mektup

yazarin bir çok kitabini aldim ama tek beğendiğim 1 kitabi var oda bu değil adam insani boğuyor.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

gözlemler

bir kadının zorluklarla dolu geçmişinden daha bunaltıcı bir geleceğe yolculuğunun merak uyandıran hikayesi...sır ve şüphenin saklı kalmış hikayeler ve... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

yüzde yüz düşünce gücü

unv. yıllarımda okudugum,gunumuz moda kıtabı olan secret ın es konulu baska bır versıyonu olmakla beraber bence ondan daha guzdel bır kıtap.zaten bunu... ( @gbk)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

bir sen yakınsın uzakta kalınca

yalnızlık gittiğin yoldan gelir'in devamı niteliğinde bir kitap.aynı akıcılık bunda da var.zevkle tavsiye ederim..... ( @Alazhana)

Hızlı Yorum İncele : - /10

che guevara

ernesto nun küçüklüğünden başlayıp onu yitirişimize kadar olan anılarını,çizgisini,ideolojilerini ve devrimlerini,ailesini,eşini,dostunu,çocuklarını f... ( @teargas)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

neon yağmurları

new orleans cinayet masası dedektifi geçmişte bir çok savaş vermiştir. vietnam'da katillere, dolandırıcılara, küstah polislere ve alkol şişelerine kar... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

pablo picasso

ressamı yakından tanımak isteyenlerin özellikle okuması gerenek bir kitap... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

orman

sürükleyici hoş bir kitap... kafa yormanıza pek gerek yok diye düşünüyorum... hemen bitiyor en azından ben iki günde bitirmiştim...... ( @anna_cecilia)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

son kamelya

1940'lı yılların amerikası'nda bir fırıncının kızı olan flora lewis, un kokulu hayatının bir gün çok farklı yöne sürükleneceğini bilmiyordur. genç kız... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

öz

yeteneğin kişisel tutkuyla buluştuğu nokta: öz. kendi güçlerinin farkında olan, gerçek bedensel tabiatlarını anlayan ve yenilenme konusundaki potansiy... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : - /10

fındık sekiz

"fındık sekiz, simgesel/alegorik bir doku içinde islâm mistisizminden izler taşıyan bir metin. tasavvuf öğesi, kaçanın bıçkın/külhani anlatımı ve inan... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

şafak kızı

şafak kızı, kitaba ismini veren hikayelerden biri. bunun haricinde altı tane daha hikaye var. diğer hikayeler bana, şafak kızı hikayesinden daha güzel... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

yerdeniz öyküleri

ursula le guin in kılavuzluğunda, yerdeniz takımadaları nda yeni bir geziye çıkıyoruz. yerdeniz dizisinin son kitabı olan tehanu dan on iki yıl sonra ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

deli filozof

batılılaşma meselesinin günlük hayata etkilerine romanlarında sık sık değinen hüseyin rahmi gürpınar, deli filozofta., aklıselim sahibi bir bilgenin -... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kızıl yapraklar

universite kampusunde bir ceset bulunur.arastırmaya baslayan dedektif dort gencin arkadaslıkları uzerine odaklanır.ortada yerine oturmayan birseyler v... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

esir şehrin mahpusu

esir şehir üçlemesi'nin ikinci cildi 'esir şehrin mahpusu'nda, kâmil bey hapistedir; kendisiyle, ailesiyle ve ait olduğu osmanlı aristokrasisiyle ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

köprü - ikinci şansların hikayesi

farklı dünyalardan iki genç yaşadıkları şehirlerden uzakta, müzik okumak için geldikleri üniversitede tanışır ve birbirlerine âşık olurlar. aynı zaman... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çizgili pijamalı çocuk

güzel kitaptır.yanılmıyorsam 3 sene önce okumuştum. bu kitabın filmi de var ama kitap kadar güzel değil. okunmasını tavsiye ederim.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

süreklilik ve kopuş içinde marksizm ve türkiye solu

haluk yurtsever bu çalışmasında bir marksizm girişi yaptıktan sonra türkiye solunu anlatarak değerlendirmektedir. özgün teorilerini de ortaya atarak ö... ( @tacimmanap)

Hızlı Yorum İncele : - /10

nefret, arkadaşlık, flört, aşk, evlilik

kesinlikle okuduğum en derinlikli ve roman tadında öykülerdi. fakat ben öykü okumayı sevmiyorum. munro ben ce öykü yazmanın piri.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 5.5 /10

sarı zeybek

okurken o sofralardan birinin bir köşesine sığınayım, muhabbetlerine dertlerine ortak olayım istedim. bu kitabı okuyup atatürk'e hayran olmamak elde d... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

minta

bu kitap son yıllarda aynı tür kurgularla yazılmış kitaplardan biri yani çok farklı yerlerde çok farklı hayatlar yaşayan insanların birleştikleri haya... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

sevdalinka

bosna hersekteki sırp katliamına çok iyi değinilerek hem gizli bir sevdayı hemde içinden çıkılamaz bağlılığı sanki olayın içinden bakar gibi yansıtan ... ( @Bozkurt26)

Hızlı Yorum İncele : 7.9 /10

ayrılık valsi

...yine kundera'nın alışılmış kara mizah anlayışı içinde yazılmış bir roman. mutluluğu arayan yedi kişinin romanı. kundera'nın, alaycılık ve şefkatli ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

şeytanın fısıldadıkları

kadinlar hakkindaki yaptigi bir cok genellemede cok başarili. ilişkileri cok guzel irdelemiş vs. tekrar ve tekrar okumaktan biktirmayan bir eser. "san... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu

İlaç verin diyor başka da bir şey yok kitapta. Tamamen vakit kaybı olduğunu düşünüyorum. Okumaya gerek yok.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

yasak tevrat

dan brown tarzında yazılmış tevratın tarihi ile ilgili mısır'a, vikinglere uzanan bir hikaye. ilginç şeyler duyacağınız garanti ben beğendim.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

dylan dog 5

lanetli gün ve korku tüneli. lanetli gün ilginç bir intikam hikayesiyken korku tüneli; ileriki dylan dog maceralarına ortam hazırlanmış izleniminde.... ( @Pelin İnaltekin)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

doktor faustus

thomas mann, son eseri olarak tasarladığı doktor faustusta bizi mağrur bir sanatçının, besteci adrian leverkühnün gerilimli dünyasında dolaştırıyor. r... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kokulu kentler

bir anı-gezi yazısı şeklinde, yazarın bulunduğu yerler hakkında yazdığı bir kitap...moskova, üsküp, ayvalık, van vs...... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

ilişkiler

beth fremont ve jennifer scribner-snyder ofis içi e-posta yazışmalarının denetlendiğini biliyorlar. elbette biliyorlar! çünkü onlar, “şirket kaynakla... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kitap evi

kitap okumayı çok sevenlere öneriyorlar.. evet okumadım ama en kısa zamanda okuyacağım. kitap okumak üzerine denemeler...... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ilk öğretmen

öğretmenimiz duyuşen ve güzel altınay... bu hikaye ile cengiz aytmatov değişik dünyaların kapılarını aralamış bize. belki okurken kendinizi taa içinde... ( @Açelya)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

seçilmiş

serinin 3. kitabıdır! büyük bir felaket zoey kızılkuşu bekliyor. en iyi arkadaşı artık ölümsüz. dostları birer düşmana dönüşmekteler. düşmanları ise ... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

damga

sadece aşk değil paşa çocuğu olan iffet beyin babasının gözden dusmesinden sonra yaşadığı hayatı anlatır ayrıca. sefalet içindeyken aşkı uğruna hırsı... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

namuscular

‘namuscular’, kemal tahir’in cezaevinde kaldığı yıllarda yazdığı ve cezaevine “namus meselesi” yüzünden düşmüş sıradan insanların dramını derinlikli v... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

türkler, müslümanlar ve ötekiler

türklerin sırtına yüklediğimiz iftiralar koskoca bir kitap olur. türkleri sevmem, fakat iftiradan o kadar çok tiksinirim ki,onlara atılan çamura bile ... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

bir alkoliğin anıları

bir alkoliğin anıları jack london'ın alkol ile ilk gençlik yıllarından itibaren başlayan 'dostluğunun' ve mücadelesinin belgesi. kitabın özgün adı: '... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

güneş tutulması

çocukluğunun geçtiği eve çekilen aktör alexander cleave'in yaşamındaki güneş tutulmasını derin bir hüzünle dile getiren çağdaş bir masal...... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

amat

çok güzel bir kitap.on numara diyebilirim.bu yazarın bütün kitaplarını okuyacağım.sırada puslu kıtalar atlası var.... ( @rgnhan)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

sanal ışık

bu kitap omrumden omur yemistir.kitabın onunde arkasında yada gazete tanımlamalarındaki hic bir bilgiye inanmayınız.odul almıs bir kitap olup kimler o... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kendi yurdunda sürgünsün

kendi yurdunda sürgünsün.. insan kendi yurdunda gerçekten sürgün olabilir mi? eski bir kitap halen günümüz türkiye'sinde geçerliliğini koruyor kitapta... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

rana

rana yıldız camisinde padişaha suikast yapıldığı gün doğuyor 21 temmuz 1905. romanın asıl kahramanı sanki osmanlı devletinin son günleri, cumhuriyetin... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

viyana'da aşk

tematik olarak martin eden gibi bir çıkış öyküsünü andırsa da onun kadar derinlemesine bir eser değil.. ancak dönem insanını yansıtması açısından başa... ( @miladi)

Hızlı Yorum İncele : - /10