99 yüz

turgut özal, türkan şoray, süleyman demirel, deniz baykal, güngör bayrak, cihat burak, ilhan berk, murat belge, bülent ersoy, rasih nuri ileri, sezai ... ( @ada232)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kimse kızmasın kendimi yazdım

ben çokta inandirici bulmadim sanki kandini ön plana çikarmaya çalişiyor gibiydi.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

seçme şiirler

dickinson 19. yüzyılın en iyi şairlerinden bana göre..bazı şiirleri mıchael jackson,elvis presley gibi ünlü şarkıcıların müziklerine söz olmuştur..... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

alevlerin kılıcı -güç kalıtları 3

aurian ve anvar, iğrenç başbüyücü miathan'ın kötülüklerine bir son vermek ve genç büyücünün minik çocuğunun üstündeki laneti kaldırmak için ölümcül mü... ( @Pelin İnaltekin)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

ayıkla pirincin taşını

Maalesef henüz eklenmiş bir yorum yoktur. ilk yorumu ekleyen siz olun. Hemen Yorum Ekle
Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

ab'ye girdik yerinde gördük

avrupa'da uzunca süreler boyunca yaşamış ve halen yaşayan yazarlar, somut deneyimlerini aktarıyorlar. ab gerçeğini daha yakından tanımak isteyenler i... ( @tacimmanap)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ofli hoca

fazlasıyla küfürlü ve müstehcen bir kitap.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kindar ölüm

nora roberts'in yazdığı polisiyeler içinde en beğendiklerimden, yalnız epsilon yayınları kronolojik sırayı bozarak yayınladı. eğer okumayı düşünürseni... ( @enkelados)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yağmur dinecek kimse bilmeyecek

Sarhoş olmasına sarhoştu ama kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyordu benimle. Sevda, güven, yabancılık, aşk, başlangıç, hayal kırıklığı, hatıralar. Ağ... ( @sagarmatha)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

antik kentte aşk

iki cami arasında aşk ve aşk mahal adlı eserinden sonra okuduğum son romanı. islam felsefesini roman havasında işlemiş. türk edebiyatında konusu bakım... ( @mert)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

kitap hırsızı

kitaptaki anlatıcının azrail olması çok güzel kurgulanmış. azrail'in farklı bir bakış açısı olduğu kesin. azrail 1940'ların nazi almanya'sını anlatıyo... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.4 /10

hani

bazen kayarım elimden oruç aruobanın sözleri tutar...ilk okuduğum kitabı hanidir ve en kolay anlaşılır kitabı, diğer kitaplarını okurken daha bir zorl... ( @eflatun)

Hızlı Yorum İncele : - /10

düzceli mehmet

halit ertuğrul adlı yazar kişisinin yine inançsız bir insanı imana getirmesini konu alan kitap.okumuş bulundum.... ( @betll)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

yumuşak makine

beat kuşağının önemli temsilcilerinden william s. burroughs bu kuşağın yazarlarının edebiyatta yaptığı devrimi bir adım daha ileri götürmek için çarpı... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

baba

ahh ya..babamın kütüphanesinde duran ve çocuk gözlerimle bakıp bakıp babacım ben onu ne zaman okuyacağım dediğimde, her seferinde almaya boyun yettiği... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

18, yüzyılda istanbul

konstantinapolis!!! o kadar iyi bir kitap ki bu!!! napıp edip okuyun. okum listenize mutlak alın... anlatım kurgu bayıldım tek kelimeyle... ( @yazgecer)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

sherlock holmes - dörtlerin yemini

Sir Arthur Conan Doyle'un akıl yürütme yeteneği çok güçlü Edinburghlu bir öğretmenden esinlenerek yarattığı Sherlock Holmes, 1877'de yayımlanan Kızıl ... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

dudaktan kalbe

reşat nuri'min mükemmel bir kitabı daha. bu adamın kitaplarını okumaya kıyamıyorum. o yetimi nasıl anlatmak öyle. bu yazarın kitapları bir kere değil.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

hiçbiri

annesinin sevdiği adam için kendisini terk ettiği düşüncesiyle büyüyen kahramanımız kimseyi sevmediği ve sevemeyeceğini düşünür. ancak bir gün aşık ol... ( @zmanap)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

elmayı yılan ısırdı

kapaktan: polisiye roman yazarı olan adriadne oliver, woodleigh common’da gençler için düzenlenen cadılar bayramı partisine davetlidir. partide konukl... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

on iki gezici öykü

kitabın adı üstünde zaten. kitapta, on iki tane hikaye var. çok zevkle okuduğumu söyleyemeyeceğim. öyküler ilginç ama yetmemiş. öyküleri okurken çok s... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

parasız yatılı

deep_not çok haklı. öykü kitaplarının makus talihi. benim sinemalarım (füruzan) daha akılda kalıcı bir öykü kitabı bence... ( @metis)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

doğu öyküleri

yazarın okuduğum ilk kitabı. kitapta on tane birbirinden güzel hikaye var. hikaye okumak isteyenlere tavsiye edilir.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

nuke türkiye

serinin ikinci kitabıdır. ilk kitaptaki birçok karakteri burada daha ayrıntılı tanıyacaksınız. kuruluşundan bu yana türkiyenin sosyal ve siyasi yaşamı... ( @cemile)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kedi ve fare

II.Dünya Savaşı yılları…. Danzig… Savaş yıllarında ergenlik dönemini yaşayan çocukların arasında, en büyük hayali palyaço olmak olan Mahlke’ni... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

stiletto dizisi - sana bir sır vereyim mi? öyleyse biraz yaklaş

vicky harper hâlâ bekâr! inanabiliyor musunuz? 30 yaşını çoktan geçti. (kimseye söylemeyin ama 34 yaşında!) kendi pr şirketini gayet başarılı biçimde ... ( @Zeynep Ertunç)

Hızlı Yorum İncele : - /10

cadı ağacı

bir hesaplaşmanın romanı olarak tanıtılmış bir kitap. nilüfer adlı bir kadın doktorun kendisiyle yüzleşmesi bu kitap. aslında zaman zaman bütün kadınl... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

sahipsiz saltanat

bu kitap osmanlı dağilma devrine girdiğinde ortaya çıkan karga burunlu mustafa olarak bilinen birinin çıkması ve bu olayı düzeltmeye çalışması.bu adam... ( @harun)

Hızlı Yorum İncele : 8.7 /10

mağara arkadaşları

kitaba ismini veren öykü, tek kelimeyle harika..... ( @writer)

Hızlı Yorum İncele : - /10

biz burada devrim yapıyoruz sinyorita

insanlar yeterince haksızlığa uğradığında yeterince dövüldüğünde çocuklar, insanlığa saldırırlar. acı, adaletsizlik ve vicdansızlıkla yeterince hırpal... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

şeytan ve şair

shakespeare ile ilgili olduğu için okudum. ancak kitabın içine polisiye sokmaları ve karakterlerdeki vasatlık, anlatımdaki tekrarlar kitabı okunmaz hâ... ( @Serdar Adıtepe)

Hızlı Yorum İncele : - /10

angel dayı

bitirince "bunu niye yazmışlar ki" ve ben bu kitabı niye okudum ki diyeceğiniz bir kitap. mecbur kalmadıkça okunmaz.... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

devrim yılları

cumhuriyet'in kurucularıyla röportaj yapmak için devrimlerin en coşkulu günlerinde türkiye'ye gelen fransız kadın gazeteci colette, hem gençlik aşkı t... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : - /10

süreklilik ve kopuş içinde marksizm ve türkiye solu

haluk yurtsever bu çalışmasında bir marksizm girişi yaptıktan sonra türkiye solunu anlatarak değerlendirmektedir. özgün teorilerini de ortaya atarak ö... ( @tacimmanap)

Hızlı Yorum İncele : - /10

hayat bilgesi

ne ilginç bir oyun şu hayat! tek bir hakkınız var. kuralları oynarken öğreniyorsunuz. zaman hızla akıyor. başa çıkmak kolay değil. sağ çıkmak ise imkâ... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : - /10

cengiz han'a küsen bulut

kitap gün olur asra bedel isimli kitapla bağlantılı. bazıları, içeriği itibari ile gün olur asra bedel'in sansürlenmiş bölümü olduğunu söylüyor-ki man... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

prens ve dilenci

kraliyet ailesinin bir üyesi ile bir sokak çocuğunun tesadüfî karşılaşması; bu büyüleyici hikâyenin oluşmasına sebep olacak olaylar serisini tetiklemi... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

agapi - ölümsüz aşk

konusu biraz değişik bir kitap. kitap,çiçekçi, fakir bir kızla evli bir kontun aşkıyla başlıyor ve kız lanetleniyor. daha sonra günümüze gelindiğinde;... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

mutlu ölüm

çıplak ölüm, görkemli ölüm ve ölümsüz ölüm'ü takip eden mutlu ölüm, nora roberts'in 2058'de geçen, eve dallas polisiyileri dizisinin dördüncü kitabı. ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

ev

yazarın, 1946-1952 yılları arasında çocukluğunu, çevresinde olan kendisini etkileyen insanları, o dönemin olaylarını ve çevresine yaptığı etkiyi anlat... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

kirpiklerimin gölgesi

küçük bir kız çocuğunun başına bu kadar kötü şeyler gelebilir mi? nasıl bir dünyada yaşıyoruz? bir insanın böyle bir kitabı yazabilmesi için nasıl bir... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kızıl vaiz

kızıl vaiz orkun uçar'ın 2002 yılında yayınlanan ilk kitabı. yeni basımı haziran 2007'de altın kitaplar tarafından yapılacakmış. derzulya serisinden ... ( @asi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

buzkıracağı cinayetleri

yazarın kitaplarının en sevdiğim özelliği, konuya hemen giriş yapması. uzun uzun eski olayları anlatıp kitabı ellinci sayfada başlatmıyor. kadınları t... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

çingene babacığım

'çoook iyi' olmak mümkün mü? bu kitapta, küçük ve narin bedeninde kocaman bir kalp taşıyan nejla'jı tanıtacak, ruhuyla dokunduğu herkesin hayatında ... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

hemen her şeyin kısa tarihi

bill bryson, tüm dünyada uzun süredir çok satanlar listesinden inmeyen hemen her şeyin kısa tarihi'nde, bilimin yanıtlamaya çalıştığı ilginç ve önemli... ( @zmr)

Hızlı Yorum İncele : - /10

başın öne eğilmesin - sabahattin ali'nin romanı

hıfzı topuz'a inanılmaz saygı duyarım ve yazdığı herşeyin 50 kere düşünce eleğinden geçtiğine eminim. güven veren bir stili var. sabahattin ali hakkın... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

haarp

doğrudur, değildir. tartışmaya girmem. ama tarz kitaplar, yani komplolar insanı belli bir noktadan şizofreniye doğru sürüklüyor. bu satırları yazarken... ( @Genco)

Hızlı Yorum İncele : 6.3 /10