dikkat! aşk çıkabilir

birbirlerinden nefret eden iki insandı onlar… ama evlendiler! uslanmaz bir asosyal olan ilkim'in hayatındaki tek amaç başarılı bir bilim kadını olmakt... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yüreğimdeki çöl - voss

“kendini yaratabilmen için, önce yıkıp ortadan kaldırman gerekir.” tıpkı romanın kahramanı voss gibi... avustralya kıtasına ilk kez yapılan zorlu keşi... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

katilin yedi günü

gerçekten büyüleyici başlayan bir kitap. kendimi yakın bulduğumdan mıdır bilemiyorum, içten içe beynin işleyişinden ürktüm. son elli kadar sayfanın pe... ( @Pelin İnaltekin)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

iki cami arasında aşk - mihrimah ile sinan

detaysız, araştırmasız anlatılmış.. çocuklarınıza kulağa hoş gelen, güzel öyküler anlatırsınız ya.. işte öyle bir havası var.. sonu birden bitiyor. be... ( @m.s.ı...)

Hızlı Yorum İncele : 4.8 /10

gülünesi aşklar

sanırım varolmanın dayanılmaz hafifliğinden daha çok sevmiştim. oyun oynar gibi okuduğumu hatırlıyorum.... ( @airu)

Hızlı Yorum İncele : 6.7 /10

rum memet

2002 çıkışlı,ferhan şensoy hikayelerinden oluşan kitap bana göre ferhan şensoy'un içindeki fransızın ürünüdür.nedense hikayeler bana fransız hikayeler... ( @cmckr)

Hızlı Yorum İncele : - /10

medeniyetler çatışması

masonların destek verdiği bir adam..okunması sadece kafa karısıklığına neden olacak bir kitap..... ( @Cousa)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

yavuz

kitap yavuz sultan selimin tahta geçişini, çaldıran mercidabık ve ridaniye savaşlarını anlatmakta. olayların hem yavuz sultan selim hemde dostları ve ... ( @denizz)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

dostoyevski

fyodor mihailoviç dostoyevski, edebiyat otoritelerinin dünyanın en büyük romancıları arasında baş sıraya yerleştirdiği bir isim. eserleriyle modern ps... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

sahneye ilk adım

sarah cok yakında opera binasında ilk ekz sahne alacaktı. ailesi de onu gururla izleyecekti. ancak işler hic te umdugu gibi gitmedi..... ( @bensueroglu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

waldo sen neden burada değilsin?

dünyaya gelmek bir saldırıya uğramaktır diyerek başlar kitap.. depresyonda olanlar okumasın please.. "dünyaya gelmek bir saldırıya uğramaktır. doğan b... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

eyvah kitap

çocuklarımız ve gençlerimizin neden "eyvah kitap" dediğini dillendiren öyküler! yazar mine soysal bu kitabını, okuma eğilimleri üzerine sohbet ettiği... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

keşfedilmeyen tarih "sülye"

Kütahya'ya bağlı Sülye Beldesi ve ahalisinin 1844-1845 yıllarındaki sosyolojik ve ekonomik durumlarını Başbakanlık Osmanlı Arşivi'nde bulunan Temettua... ( @Germiyanoğlu)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

mustafa kemal'in mütereke defteri

1920'lerin başından ölümüne kadar atatürk'ün en yakınında bulunan gazeteci-yazar falih rıfkı atay'ın uzun yıllar önce yayınlanan mustafa kemal'in müta... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

sherlock holmes - kızıl soruşturma

okuduğum ilk sherlock holmes romanıydı ve bu kitabı okuduktan sonra diğer hikayelerini okumaya başladım. en yakın zamanda tekrar bir sherlock holmes o... ( @pppinarrr92)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

benden selam söyleyin bütün aşklarıma

konusu aşk, kadın erkek ilişkilerine farklı bir gözden bakan, okumaktan zevk duyulacak çok güzel bir kitap.... ( @murat )

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

dövlet

dövlet yanlış hatırlamıyorsam döv ve yönetten gelen bir isimdi.bu kitap özal dönemini anlatıyor. bu kitabı okuyalı çok zaman geçti ama çocuk felci kon... ( @mor ada)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

türk peygamber - bozkırın sırrı

yazarı kurtlar vadisi pusu yazar kadrosundanmış. okurken öktem polat, herşeye muhalif laf söz dinlemeyen karısı polat'ın karısı üç yakın arkadaşı berz... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

sputnik sevgilim

“Bu dünyada sınırsız bir tutku duyduğum şeyler sadece kitaplar ve müzikti. ve doğal olarak da yalnız bir insana dönüşmüştüm.”-... ( @depemdelik)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

rüzgar gibi geçti

scarlett o hara wilkes butler..beli 16 cm dir.yeşil gözlü aslan burcudur.aşk savaş ve ölümün birlıkte en guzel anlatıldığı kıtaplardan bırıdır.bırkaç ... ( @smyra)

Hızlı Yorum İncele : 9.7 /10

ekşi öyküler

tum hikayeleri iyi degil,sadece bazi hikayeler etkileyici,tavsiye edilir.... ( @abraham)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

bulimia sokağı

aynı zamanda müzisyen olan aydilge'nin iyi bir eseri... ( @chewwy)

Hızlı Yorum İncele : - /10

garip şiirler antolojisi

aslında bu kitabın yazarı çok fazla..hazırlayanı ümit yaşar..çetin altan ve aziz nesin birer yazıyla, turhan selçuk, altan erbulak, suavi tedü, ara gü... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

aile çay bahçesi

yekta kopan'ın vasatın üzerine çıkamayan bu kitabının bana kattığı en önemli şey aile kavramının ve bu kavramın nasıl olması gerektiğine dair beni yen... ( @nihat_Semih)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

baştan çıkarıcının günlüğü

aşka dair yazılanların arasından çetrefil, nüfuz etmesi hiç de kolay olmayan bir metin olarak sıyrılıyor baştan çıkarıcının günlüğü. kierkegaard, cins... ( @miladi)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

kozmos - evrenin ve yaşamın sırları

kitap bütün bu soruların cevabını vermiş.okurken kesinlikle sıkılmadim. içinde çok değişik çok ilginç konular var. okunmadan gecilmemeli.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

hayatın sessizliğinde

içinde fırtınalar koparken eli kolu bağlı olmak zorunda olmak gibi, hayatın, şairin dediği gibi , ellerinin arasından akıp giderken gidişine karşı dur... ( @ironi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

22 britanya yolu

kapak fotoğrafı hayat güzeldir filminden bir sahne. hikaye 2. dünya savaşında geçiyor. savaş bitmiştir ingiltere'ye yerleşen polonyalı bir asker eşi ... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

anıkolik

hayatlarımızı sürdürmeye mahkûm olduğumuz bu mağaradan, bu şimdiki zaman hapisanesinden kurtulmuş olmanın verdiği rahatlamayı nasıl tarif edebilirdim,... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : - /10

mükemmel boşluk

mükemmeldi! hepsi birbirinden absürd ve yaratıcı 16 tane kitabın eleştirisini okuyorsunuz ve aslında var olmadıklarını öyle unutuyorsunuz ki, aklınızd... ( @A.)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kitaplar arasında

keyifli bir kitap, çok iz bırakmıyor ama... ( @yare82)

Hızlı Yorum İncele : - /10

istanbul'un taşı toprağı altın

istanbul şehrine ait eskiden kalma gelenekler, yaşayış şekli, isimler, giyim kuşam, yemekler, alışveriş şekilleri,düğünler ve öncesi, genel inanışlar,... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

komutan anti başka karıncalar diyarı

erdoğan kahyaoğlu, suşa ile kiki / yerle gök arasında adlı kitabında meraklı iki arkadaşın, bir kaplumbağa ile minik bir kuşun dostluğunu ve heyecanl... ( @Ekoglu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

binbir gece masalları

şehrazat ve öldürülmemek için anlatılan masallar. ben sadece 1 cilt okuyabildim. okumam gereken 1 cilt var... elimdeki alim şerif onaran çevirisi ve y... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 7.4 /10

gazap tohumları

kitap, büyümeye başlayan çocukların gözünden anlatılarak başlanmış. çocuklar sırları öğrendiler ve bart çok komik. seviyorum kadın, kitaplarını.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

kaynanam nasıl kudurdu?

kitap, üç otuzunu geçmiş, genç yaşta yaşlı bir adamla evlendirilmiş, sonrasında kocası ölmüş, akrabalarının engellemesiyle evlenememiş, evlenmek istey... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

düşes

politik taktikleriyle hükümet değiştiren kadın..bir solukta okudum diyemeyeceğim çünkü herzaman olduğu gibi politika iktidar devrim olayları hala hiç ... ( @Gül Ulucan Ekmen)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

kadife karanlık 2 - ayna şövalyeleri

İletişim kavramı insanlık tarihi kadar eski bir kavramdır ve çok sayıda anlamı kapsamaktadır. İçinde bulunduğumuz yüzyılda bu kavramın anlamı ve içeri... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kuantum olumlama

kitap'evrenin tanrı'nın 'ol' emriyle varolduğu söylenir efsanelerde. söz bir enerji paketçiğidir ve düşüncenin somutlaşmış halidir.'ben' dediğinizde i... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

tarihçi

çok güzel denmez ama sürükleyici bir kitap.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

hayret dünya dönüyor

Maalesef henüz eklenmiş bir yorum yoktur. ilk yorumu ekleyen siz olun. Hemen Yorum Ekle
Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

hz. muhammed (s.a.v) ile salkım söğüt gölgesinde

efendimizin hayatını günlük yaşantımızdan kesitlerle anlatan son derece sürükleyici bir kitap.kesinlikle tavsiye ederim... ( @fb41)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

mış gibi yaşamlar

ne demek ‘mış gibi’ yaşam? düşüncelerinin arkasındaki niyetin farkında olmayan, sözü, gözü, davranışı birbirine uymayan insanların yaşamı demek. "böyl... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

zeytindağı

zeytindağı, insanın kanını donduran tarihi bir süreci, o zamana göre en duru türkçeyle karşımıza getiriyor.kitapta, mehmetçiğin yemen'de, aden'de, kan... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

denizin kanı

ege sahillerinde bir kasaba burada 1950-1960 yılları arasında denizcilikle uğraşan insanların yaşadıkları sıkıntılar anlatılmış... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

kumrunun gördüğü

öykü severlere tavsiye edilecek bir kitap fakat büyük beklentiniz olmasın. kitapta akılda kalıcı bir öykü yok.... ( @kilinjos)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

gülün adı

Yeni ile eskinin çatışması. Okuyun derim... ( @Burakovski)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

ketinin düğünü - tarzan çıtak

güzel kitap ama şu yönünü hiç sevmedim.bir oğlanın babasının yaptıkları hiç hoşuma gitmedi... ( @melis)

Hızlı Yorum İncele : - /10

aymesev

yazarın deyimiyle "insanların özenerek baktığı ihtişamlı hayatların arkasındaki ikiyüzlülük, mutsuzluk ve ihanetlerin yok oluşa götüren öyküsü. zekanı... ( @...merve...)

Hızlı Yorum İncele : - /10

şehrin aynaları

altı çizilecek bir yığın cümle barındıran klasik elif şafak romanlarının biraz üstünde bir roman.okurken isim karmaşasına düşürüyor insanı.karmaşık bi... ( @Rayiha)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10