cennet'teki adem

kahramanımız meksika nın bahar kralicesiyle evlenerek aptal bir eşe, zengin kayınpederi sayesindede siyasette yüksek mevkilere sahip olur. pembe dizil... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ayın kardeşleri 7 - kemik büyüsü

seattle'da heyecan dinmek bilmiyor... yakınlarda bir ekinoks olacak, bu nedenle hayat bizler için gittikçe zorlaşacak gibi görünüyor... geçmiş, ark... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kadınlar, gemiler, otomobiller

on yedi ya da on sekiz yaşındaydım. yakışıklı'nın şirket-i hayriye'de çalışmış büyükbabası efdal dede, piyer loti'de çay içerken ortaya bir soru attı:... ( @polatguven)

Hızlı Yorum İncele : - /10

domates saçlı kız

bu kitap duygusal ve eğlenceli bir temaya sahiptir öksüz bir kızın çöp konteynrı üzerine bırakılmasıyla baslamıstır bu kız bir yetiştirme yurduna geti... ( @ece2000)

Hızlı Yorum İncele : - /10

üniversiteler: bitmeyen şarkı

üniversiteler ve bunların işleyişi ile ilgili köşe yazılarından oluşan kitap, üniversitelerin içinden üniversiteyi eleştiriyor.... ( @zurnanın son deliği)

Hızlı Yorum İncele : - /10

anka kuşu

isminden çok şey bekledim. ancak umduğumu bulamadım. niyazi misri hakkında tez hazırlayan akademisyen kendisi ve niyazi misri'nin hayat hikayesi üzeri... ( @Elif)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

benimle oynar mısın anne - 365 eğitici çocuk oyunu

kitabın içindeki oyunlar güzel gerçekten. öğretmenlerin, öğrencilerin ve anne-babaların yararlanabileceği bir kitap. kütüphanemde olan kitaplardan bir... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

kadın beyni erkek beyni

Kadınlar ve erkeklerin beyinleri arasındaki farkları, karşı cinsin sizi kızdıran, güldüren hatta şaşırtan birçok tepkisinin nedenini anlayacaksın... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

sakıncalı piyade

uğur mumcu'nun basit ama güzel bir kitabı.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

aydınlık zindan

'haymana defterleri, insanın her koşulda insan kalabilme uğruna verdiği amansız bir uğraş'tır. mezar'ın ışıyabileceği, zından'ın aydınlanabileceğine d... ( @hirurg)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

büyücüler kralı

wilbur smith'in mısır serisinin 3. kitabı oluyor kendisi. bu kitap 1. kitabın devamı aslında . 2. kitap en sonuncu kitap olsaymış olabilirmiş. ama yin... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

kiralık konak

her kitap konusu gibi güzel olamıyo ne yazık ki. konusu ilgimi çektiği için elime almıştım ama bitirmek için zorladım kendimi. hakkı celis'in düşünc... ( @yeşil)

Hızlı Yorum İncele : 5.3 /10

tanrıların geldiği gün - m.ö. 11 ağustos 3114

daniken, maya soyundan gelen yerlilerin agizdan agza ilettikleri efsanelerden, maya yazitlarindan, arkeolojik bulgulardan, maya literaturunden cikardi... ( @zmr)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yarım ekmek

son yıllara gelinceye kadar türk köylüsü, kendi dili ile köyü anlatamamış, kendi eli ile köyü yazamamıştır. mahmut makal, yaşar kemal'den sonra türk k... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

karanlık köşedeki arp

34 yıla sığdırılmış bir yaşamın kahramanı... geç romantik bir ozan... yapıtıyla olduğu denli yaşamıyla da romantik nitelemesini haklı çıkaran bir kişi... ( @Pelin İnaltekin)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

define

yazınımızın önemli başyapıtlarından eylül romanının yazarı mehmet rauf’un define ve devamı kan damlası adlı romanları, polisiye roman türünün sürükley... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

amerigo

zweig "yıldızın parladığı anlar" adlı eserinde insanlığın kaderini belirleyen 12 an seçip onları anlatmıştı. bu sefer ise farklı bir konu, yeni dünya'... ( @Blitz)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

bir güneyli vampir serisi 6 - yılın ölüsü

tuhaf ve seksi garson kız sookie stackhouse’a kapılmamanın yolu yok. bizi de al sookie! bizi de! tuhaf ve seksi garson kız sookie stackhouse’a kapılm... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

din ve laiklik

din ve laiklik; alanında yazılan ilk ve en değerli eserdir. bu eserde; hukuk otoritesi yanında inançlı bir insan olan merhum ord.prof.dr.ali fuad başg... ( @koleman)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kanatlar

bir kadın medyum olan kahramanımız mary bergen kendi ölümüyle ilgili cinayet öngörüleri görmeye başlar. korkutucu tehdit üstelik kendine yakın birisin... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

firarperest

ben okunması gerekli kitaplardan biri olarak görmüyorum. sırf başlamışken bitireyim diye okudum.köşe yazılarından derlenmiş bir kitap.sevmememin neden... ( @zilan)

Hızlı Yorum İncele : 4.5 /10

varlığın evi

kitap'üçüncü evimiz taştandı. babam kamyon kamyon sarı taş getirtti. ustaların başında günlerce yonttular, biçim verdiler. boyu büyüklüğünde olanları ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

yeni yalan zamanlar

yazar ismini değiştirip "yeşil" yaptı. allah aşkına seneler önce yazılan bir kitabın ismi değiştirilir mi. herşeyden önce okura saygısızlık... ( @yare82)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

nefretten sonra

yazarın okuduğum ikinci kitabı. yazarın kitapları çok övülüyor ama ben sevemedim. yazarı ve bu tarz kitapları beğenenlerin sevebileceğini düşünüyorum.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

sonsuzluğun mesajı

bir çift yüreğin yazarindan olduğu için alip okudum ancak bu kitap diğeri kadar güzel değil yine aborjinleri anlatiyor.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ibn rüşd'ün eğitim felsefesi

çağımızdan kaç yüzyıl önce eğitimin nasıl yapılması gerektiğini bize sunan bir kitap.eğitimcilere hitap ediyor...... ( @simurg)

Hızlı Yorum İncele : - /10

defterimde kırk suret

yazar birçoğumuzun pek de tanımadığı ama yaşamlarına onlarca hayat sığdırmış mütevazilikleriyle ün salmış bir çok kişinin hayatlarına ayna tutmuş. onl... ( @zurnanın son deliği)

Hızlı Yorum İncele : - /10

her kalp kendi şarkısını söyler; ve yalnızca diğer yarımız o sesi duyar

başarılı ve ünlü bir avukat olan babası tam da julianın fakülteden mezun olduğu günün ertesi sabahı ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. bir... ( @denizz)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çanakkale'ye gidenler

çanakkaleye gidenler,anlatımdaki akıcılığı ve olayla okuyucuyu bütünleştirmesi açısından çok güzel bir kitap.... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

kendine ait bir oda

virginia woolf'un okuduğum ilk kitabıdır ve beni oldukça zorlamıştır. bütünü gözümün önünden ayırmadan, virginia woolf'un anlatımı sırasında girdiği d... ( @kaizen)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

anka

kitabın dili nasıl derseniz şiirsel güzel bir dili var ama gerisi fazla karman-çorban. niyazi mısri üzerine bir doktora tezi hazırlamak isteyen bir ... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 3.5 /10

bulut atlası

ilk basımdaki kapağı koyduğunuz için teşekkür ederim, bu sonradan yapılan -film afişinden alınan- kapaktan çok daha güzel.... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

şahane hatalar 3 - bira ve kadın

diğer şahane hatalardan tek farkı baş karakterin erkek olması. arkadaşlarla hangisinin sonu iyi olacak diye okuyunca iyide eğlenceli de... başka türl... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

nutuk makinası

"memleketimizin en çok gereksindiği makine, bence ne traktör, ne buzdolabı, ne otomobil, ne de çamaşır makinesi... bize asıl gerekli olan işte böyle b... ( @Quetzalcoatl)

Hızlı Yorum İncele : - /10

sırlar

büyük keyifle okudum. çok güzel gerçekten. herkese tavsiye ederim. herşeye başka bir açıdan bakmak gerek.... ( @hirurg)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

aşık papağan barı

bu romanı sizi amerika'dan öte aleme kadar gezdirip, gerçekle hayal arasında dolaştırıyor. papağanlarla dost olup, dudaklarla konuşuyor, melek hasan y... ( @murat )

Hızlı Yorum İncele : - /10

kara oklar çetesi

1928 türkiye’si, savaştan yeni çıkmış bir ülke. yıllardır okunmayı bekleyen gizemli mektuplar, çözülmesi gereken şifreler, katedilen yollar, tablodaki... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

hiçlikten gelen kız

“muazzam bir hayal gücüyle harmanlanmış, büyüleyici ve eğlenceli bir hikâye. hiçlikten gelen kız’dan 15 sayfa okuyun ve hikâye sizi alıp götürsün. 30.... ( @iyeni30)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

leyla'nın evi

ilk başta okumakta zorlandım sonrasında hikaye derinleştikçe güzelleşti.filmi de yapılsa güzel olur. .... ( @egemen08)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

cem - tahtına kavuşamayan imparator

şehzade cem ile birlikte yandaşlarının ve karşıtlarının da düşünceleri anlatılmak istenmiş ama biraz aşırı olmuş. genel haliyle şehzadenin hiç anlatıl... ( @denizz)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

zar adam

kitabın arkasında hayatınızı değiştirecek çok güleceksiniz gibi övgülere bakarak dönemin en çok satanlar listesinde olmasınıda gözönüne alarak okumaya... ( @Gül Ulucan Ekmen)

Hızlı Yorum İncele : 4.6 /10

adriana mater

bu bir librettodur pek tabiki.. adriana'nın tecavüzden hamile kalsa da kürtaj olmamasını yücelten ağır katolik saçmalıklar ve subliminal reklamlarla d... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : - /10

jo'nun çocukları

küçük kadınlar romanının özgür ruhlu, yazar jo'sunun oğullarının ve kızlarının öyküsünü anlatır. severek okuduğum bir kitap.... ( @oracle)

Hızlı Yorum İncele : - /10

nü peride

"adımlarıma yön vermeliydi aşk, düşüncelerime biçim. kalçalarını davet edercesine sallayan bir orospunun rahatlığı olmalıydı benim aşklarımda, aynı za... ( @mystic)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bıçak sırtı

"lawrence block... iyilerin en iyisi!"washington post ne zaman hatırlasam, parlak mavi gökyüzünde pırıl pırıl güneşiyle her zaman mükemmel bir yaz gün... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

karanlık çökmeden evde ol

karmaşık, titizlikle araştırılmış ve ustaca yazılmış bir gerilim romanı. yazar bu türü siberaleme taşımış.... ( @likiditetuzağı)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

akşam yemeği

arka kapaktan: günümüz toplum yapısında çarklar arasında sıkışıp kalmış bireyleri ve sosyal ilişkileri sorgulayan, üstün bir gözlem yeteneğiyle yazılm... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

sherlock holmes - suç detayda saklıdır

"bir kadının sezgileri bazen en mantıklı çıkarımlardan bile daha değerli olabilir. karmaşık beyinleriyle art arda sıraladıkları senaryoları mutlaka di... ( @basak)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

tak koluna sepeti

bodrum'da geçirilen bir dönemde hayata ve yerel pazarlara bakılan bakış, yapılan yemekler, bitkiler, dostluklar anlatılıyor. bir yemek kitabı gibi g... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10