peri gazozu

"vicdanımız kuruyor. babalarını erken kaybetmiş yetim çocukların masum başlarını koyacakları göğüsler çoktan çöktü, farkında mısınız? göğüs çöktükçe z... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

gömülü dev

Yazarın okuduğum ilk kitabı olmasına rağmen ilgimi çekti. yaşlı bir çift olan axl ve beatrice, bir köyde yaşamaktadır. Kitapta zaman yok. Köyde yoğun ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

sardalye sokağı

içinde kalmak, parçası olmak istediğim hikaye. dili sade, sonsuza kadar sürecekmiş gibi gelen betimlemeleri keyifli.... ( @A.)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

hacı

dört ana düşüncesi var yazarın,işte onları serpiştirmiş kitaba...kitap kötü mü?değil vallahi...ama...fikirler şırınga edilmek üzere bekliyorken ve say... ( @tzt)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

bir koltuk nasıl devrilir

vatan evlatları partisi'nin başında kafakan bey vardı. kötü adam denilemezdi. uluslararası toplantılarda uyumaktan, uyumadığı zamanlarda da burnunu ka... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

nedjma

bir de nedjma takma adıyla yazılan "badem" diye bir kitap vardır, dedesi yaşında adamla zorla evlendirilen bir arap kadınının hikayesini, biraz da cin... ( @Trinity)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bir tatlı huzur

bu kitap, münir nurettin selçuk dinlenerek okunmalı. çok güzel bir biyografi kitabıydı. kitabın ilk sayfalarında peyami safa' nın sözlerini görmek ben... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

bir psikiyatristin gizli defteri

bu kitabın methini ben de çok duydum ama fos çıktı. hatta kitabın ortasında çok sıkıldım. okunsa da olur okunmasa da. çok bir özelliği yok kitabın.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 4.7 /10

korkulu ustalık

turgut uyar'ın şiir üzerine yazmış olduğu yazılar, yapmış olduğu söyleşiler ve soruşturmalardan oluşturulmuş bir derleme kitap. kitabı derleyen kişi i... ( @eneshancioglu)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

efsaneler ve gerçekler - küller altında yatan tarih 3

mustafa armağan’ın küller altında yakın tarih serisi adı altında başladığı "yakın tarih" yolculuğu, efsaneler ve gerçekler’le devam ediyor. kitabın sa... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

uğursuz perşembe

son zamanlarda okuduğum en kötü kitaptı. ben bir psikolojik tahlil falan göremedim. okuma yaşı 12-15 yaşa göre ancak. onlarda okurken sıkılırlar zaten... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

yalnızlar

ailelerin birbirleriyle ilişkileri, komşuların birbirleriyle olan ilişkileri, kadın ve erkeğin birbirlerine olan duygularını tüm sahiciliği ile anlatı... ( @talar)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kırlangıçsız geçti yaz

öykülerden bir demet. 'söyle ben saçlarımı kestirirsem ne olur bir başkaldırma ancak saçlarından tutulur' turgut uyar... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : - /10

füreya

seviyorum bu kadını kimi mi? denemekten bişeyler ypmaktan vazgeçmeyen ilk kadın seramik sanatını bşlatan füreya yı ve bu kadını bana tanıtan ayşe kuli... ( @dilek06)

Hızlı Yorum İncele : 7.7 /10

prens

Yonetim konusunda cok bilinen ve uygulanan bir kitaptır ... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

aşkname

birkaç aşk hikayesiyle aşkı anlatmaya çalışmış... diğer kitaplarında verdiği bilindik hikayeleri bu seferde bu kitaptaki aşıklara yorumlatmış. vs bura... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

bizsiz dünya

kitap bir anda insanlar dünyadan yokolsa yaşanan süreci anlatıyor. evlerin, köprülerin, kulelerin, hayvanların, ormanların ne kadar zamanda başlarına ... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

pulbiber mahallesi

mis gibi, şakıyan bir şiir kitabı. okuyun, göreceksiniz..nefis.... ( @metis)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bir yıldız geçiyor

insanın bir anda mutlu oluverip bir anda hüzünlere kapılıverdiği zamanlar.. ilk gençlik. tutkular,yalnızlıklar,gonul kırıklıkları. bu kitap size boyl... ( @bensueroglu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

vatan yahut silistre

bir yanlış bilgi var yorumda; namık kemal'in sürgün yıllarına başlamasına gazeteciliği neden olmuştur, bu tiyatro eseri sürgünden döndüğünde sahnelenm... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

boleyn kızı

the tudors dizisinin ilk bölümlerini izleyen biri olarak kitabı okurken bütün karakterler dizideki haliyle gözümün önüne geliyor. kitapta kral sakallı... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

tarihe düşülen notlar

Ömrünü tarihe adamış ve tarihçilerin şeyhi olarak bilinen Halil İnalcık'ın; Osmanlı ve Türkiye üzerine yaptığı konuşmalar ve muhtelif mecralara v... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yerdeniz öyküleri

ursula le guin in kılavuzluğunda, yerdeniz takımadaları nda yeni bir geziye çıkıyoruz. yerdeniz dizisinin son kitabı olan tehanu dan on iki yıl sonra ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bozkırkurdu

harry haller'in kendine taktığı isimdir bozkırkurdu. burjuvaziyi uzun uzun anlatmıştır. hem küçümsemiş, hem de ondan kopamamıştır. benliğini didik did... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

nimetşinas

nimetşinas ve toraman, hüseyin rahmi gürpınar'ın "aile" kavramını merkeze aldığı iki kısa roman. şıpsevdi ve mürebbiye gibi daha ön planda olan eserle... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

son şiirler

yazarın son yıllarında sürgünde yazdığı şiirlerden oluşmuş bir kitap. türkiye'nin elllili ve altmışlı yılllarına dair izlenimlere sahip olabilirsiniz.... ( @eflak)

Hızlı Yorum İncele : - /10

tatarcık

kaş uçları kalkarak, gözler süzülerek, dudaklar bükülerek her yeni şeyin aşağılık, her köhneliğin kibarlık olduğunu size söyleyen bu adamların şuurlar... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

aşka şeytan karışır

sıradan bir kitap. ama nedendir gazeteler ne kadar abarttılar...... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

çocuğunuzun ders çalışması gerekiyor

derslerde not tutmak, bir kitaptan ders nasıl çalışılır, sınavlara çalışma hazırlığı için yapılacaklar konularını içeriyor. elbette yazar kendi kült... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

halime kaptan

cideli temel reis'in gelini olan halime kaptanın bir kaptan olarak ortaya çıkışının öyküsü anlatılmaktadır. eli silah tutan bütün erkeklerin cepheye g... ( @dalida)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

gelin koleksiyoncusu

yazarın kitaplarını genel anlamda seviyorum. bu kitabı da güzel. genç ve güzel kadınları, topuklarından kanlarını boşaltarak öldüren, güzelliklerini b... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

denizci hasan mellah

fas'ın görkemli saraylarında, ülkenin gerek zenginlikte gerekse yönetimde en etkinlerinden biri olan seydi osman'ın varisi olarak dünyaya geldi. bugün... ( @jasmin_)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

ziyan

hakan günday'ın okuduğum ilk kitabı insanın yüzüne tokat gibi çarpan sert bir kitap askerlikle ilgili düşüncelerine tamamen katılıyorum çok beğendim b... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

safiye sultan - hadım edilmiş bir aşk

yıllar öce okumuştum.gerçekten sürükleyici yazılmış. bir çırpıda serinin üç romanını da okumuştum. osmanlı tarihine ve hareme ilgi duyanlar çok keyif ... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

yetenek dediğin nedir ki?

ya yetenek, sıkı çalışma ve mükemmel performansla ilgili tüm bildikleriniz hakkında yanılıyorsanız? mükemmel performans bazılarına önceden bahşedilen... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

bir sürgünün anıları

aziz nesin bursa da ki sürgün günlerini anlatır... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

isteme ve temsil olarak dünya

Ama araştırmalarımdan çıkan büyük buluş Schopenhauer´di... Evrenin temellerinde her şeyin en iyi olmadığını gören en az bir filozof vardı... Schopenha... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

küçük mucizeler dükkanına dönüş

hasta lduğum dönemde okudum yazarın ilk kitabının devamı niteliğinde ilk kitapta dört kadın mucizeler yaşamıştı bu kitapta yeni bir kadın eklenmiş diğ... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ayın kardeşleri 6 - şeytan kadın

serinin altıncı kitabında yaşam bir dakika gibi kısacık bir süre içinde bambaşka bir hal alır. bu, öteki dünya haber alma ajansı'nın birbirinden renkl... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çin ve uygur resim sanatında gelenek bilinci

uygurlar tarih sayfasına çıktıklarından bugüne, türk halkının kültür yaşamına inanılmaz eserler bırakmışlardır. bugünde uygur özerk bölgesi'nde, kendi... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

mihmandar

alırken beğenmeyeceğimi tahmin etmiştim. beğenmedim. her kitabı bir öncekinden daha kötü. genel anlamda bütün yazarlarda düşüş var. aptal saptal gençl... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 5.5 /10

tek başına

silahlı bir adamın, karısını ve oğlunu rehin aldığı ihbar edilir. komşular silah sesleri duyar. evden gürültüler gelmektedir. boston emniyet teşkilatı... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

tanrı taşta uyur

tanrı taşta uyur çiçeklerde rüya görür hayvanın içinde uyanır bilir uyandığını insanın içersinde... medeniyetimizin çöküşünü yaşıyoruz açıkça. bu kriz... ( @zmr)

Hızlı Yorum İncele : - /10

onlar hep oradaydı

her hafta yüzlerce çadırın kurulduğu kuşdili çayırında intihar eden hamdi bey'i nasıl kıskanmasın, beton ve çelikten gökdelenlerin yükseldiği manhatta... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

altın

yazarın bu kitabını daha önce duymamıştım. sanırım her kitabında bir mesajı var. bu kitabında bisiklet yarışmaları, kanserli bir kızın yaşadıkları, ma... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

domates saçlı kız

bu kitap duygusal ve eğlenceli bir temaya sahiptir öksüz bir kızın çöp konteynrı üzerine bırakılmasıyla baslamıstır bu kız bir yetiştirme yurduna geti... ( @ece2000)

Hızlı Yorum İncele : - /10

leyla ile mecnun

reşat nuri güntekin'in birçok hikayesinin toplandığı bu kitap, insanların gönül dünyalarının zenginliğini, aşkın, sevginin ve dostluğn bütün renklerin... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10