yazmak sanatı

işin mutfak tarafıyla ilgilenmesi bakımından kayda değer bir eserdir... ( @chewwy)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

seçilmiş

serinin 3. kitabıdır! büyük bir felaket zoey kızılkuşu bekliyor. en iyi arkadaşı artık ölümsüz. dostları birer düşmana dönüşmekteler. düşmanları ise ... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yeni başlangıçlar mevsimi

sonlar, insanı hayata bağlayan yepyeni başlangıçlardır… kimi zaman hayatın karmaşasından başımızı kaldırmak, dertlerimizi geride bırakmak ya da bize ... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kaplanın karısı

Yugoslavya Savaşı'nı değil de savaşın etkilerini anlatıyor. Ve o yöreye özgü iki tane efsaneyi anlatıyor.Kitabın içine çok güzel yerleştirilmiş b... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

çürümenin kitabı

uvv beybi..gerçekten felsefe üreten bir kitap okumak istiyorsanız tavsiye ederim.. her satırı bir fikri sorgular. oku oku filozof oldum sanırsın.. ta... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

sümerlerden islam'a kutsal kitaplar ve dinler

aynı zamanda bir sumerolog olarak son derece merakla okuduğum ve onlarca sayfa not tuttuğum bir kitaptan bahsedeceğim bugün sizlere. kitabı elime alır... ( @Betül Başar)

Hızlı Yorum İncele : - /10

zaman hırsızı

10 yaşında, sıradan bir çocuk olan EDU’nun yaşamı, 6 Ekim’in takvimlerden silinmesiyle bir anda değişir;  Sonsuza dek 10 yaşında mahsur kalmıştır... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kızlarıma mektuplar

bir babanın kızlarına olan yaklaşımı gerçekten çok etkileyici beğendiğim bir kitap okunmalı...... ( @anna_cecilia)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

piksel

macar edebiyatında en çok okunan yazarlar arasındaymış yazar. çok farklı bir anlatımı olduğunu kesin .diline kolayca alışılıyor, ama hiç sıradan değil... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kurt gölü

Kurt Gölü diye bir yerde, hipnozla tedavi yapan bir psikoloğun dört danışanı aynı rüyayı görüp anı şekilde intihar etmiştir.Gurney'de bir şekilde bunl... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

bir ömür boyunca

asıl olarak 1922-1938 arasındaki sürgün anılarını kapsayan, yer yer mütareke öncesine de uzanan, kurtuluş savaşı yılları istanbul’ una ilişkin ayrıntı... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : - /10

gecenin yakamozu

"bütün ağrılarıyla, kavuşmalarıyla, ayrılıklarıyla, gözyaşları ve kahkahalarıyla harmanlamak zamanı. sonra o zamana bırakmak kendini. dalıp gitmek... ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

cemile

orhan kemal'ın başarılı üslubunu hissettirdiği kitaplarından biri sesimi duyar da bütün öykülerini tek bir ciltte toplar mı acaba diğer başka yazarlar... ( @chewwy)

Hızlı Yorum İncele : 5.5 /10

İstanbul'a hasret

Necip Fazıl'ın Köşe yazarlığı yaptığı dönemdeki İstanbul Eleştirileri... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

psikodinamik psikiyatri ve normaldışı davranışlar

engin gençtan türk psikiyatrisinde doğayen sayılan bir akademisyendir. bu kitap psikiyatrinin ve özelliklede psikodinamik psikiyatrini temel konuların... ( @palhan)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

kızım olmadan asla!

kitabı ilk okul yıllarımda okumuştum sonra ortaokulda tekrar okudum nedense beni etkileyen bir kitap oldu bunda ilk okuduğum kitaplar arasında olmasın... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 7.2 /10

son detay

"en kirli oyun intikamdır... ünlü beyzbol takımı yankee'lerin önemli bir oyuncusunun cinayete kurban gitmesiyle, myron bolitar kendini zorlu bir soru... ( @pinarskywalker)

Hızlı Yorum İncele : - /10

şehir mektupları

kitap gazete yazılarından derlenmiş. şehir yazılarının ilk örneği olduğu için önemlidir. dönemin istanbulunun sokak, eğlence ve kültür mekan ve olayl... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

aşkın gözyaşları 3 - kimya hatun

serinin ilk 2 kitabı gibi çok ince ince yazılmış, enfes bir kitap.mevlana'ya semş'e kimya hatun'a yakışabilecek nitelikli bir kitap olmuş.betimlemeler... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

mutlu ölüm

çıplak ölüm, görkemli ölüm ve ölümsüz ölüm'ü takip eden mutlu ölüm, nora roberts'in 2058'de geçen, eve dallas polisiyileri dizisinin dördüncü kitabı. ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

dünya tarihine yön veren 101 etkili söz

kitap dünyada kendi dönemlerinde söz sahibi olan kişilerin söylediği sözler ve bu kişiler hakkındaki kısa ve öz bilgilerden oluşuyor.bir sohbet esnası... ( @SALEM)

Hızlı Yorum İncele : - /10

agatha cristie'nin onbir kayıp günü

yazarın çocukluğundan başlayarak geçen hayatı, evliliği ve evliliği sırasında yaşanan kaybolma hikayesi anlatılıyor. gerçekse yazılanlar pek mutlu bir... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bir avuç kum

aynı serüvende bütünleşen üç kişiydiler. bir kadın ve iki erkek. güçlüydüler ama kuvvetli ile zayıfın savaşında kimden yana olacaklarını biliyorlardı.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

örümcek ağındaki kız

Millennium serisinin dördüncü kitabı. stieg larsson öldüğü için David lagercrantz yazmış. Seri devam ediyor. Kahramanlar, yer ve genel ola... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

acımak

Reşat Nuri Güntekin'den okuduğum ilk kitabıydı "Acımak"...Zehranın acılı hayat hikayesi konu ediniliyor.Yanlış bilinenler yüzünden bir ömür boyu yanlı... ( @Simrass)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

efruz bey

ömer seyfettin bu kitabında; efruz adında bir karakterin şaşaaya olan düşkünlüğünü, bunun sonucunda kendini kaybedip kendini kaf dağ'ında görmesini; h... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

söylenmemiş şarkılar

canan tan'in piraye'sini okumustum. o da güzel bir kitapti.... ( @sugurcan)

Hızlı Yorum İncele : - /10

başkanın öldürüldüğü gün

''ne onun önerecek bir çözümü var ne benim. sadece aşkımız ve kararlılığımız var. nasır döneminde nişanlandık, infitah günlerinde gerçekle yüz yüze ge... ( @miladi)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

aşk üzerine

alain de botton, insanoğlunun yaşadığı en yoğun duygunun haritatasını aristo, marx, nietzsche, wittgenstein, tolstoy ve stendhal'ın rehberliğinde çıka... ( @airplane)

Hızlı Yorum İncele : - /10

koca ren

adem, almanya'da bir işçi çocuğu. okulunda yaşadığı sorunlar, başetmek zorunda kaldığı haksızlıklar, ailenin yabancı bir ülkede hep yabancı kalması ve... ( @zmanap)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

oğuz atay'a armağan

onu kaybedişimizin 30. yılında ne güzel bir armağan... ( @dagci)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

şairlerin dilinden

şairler vardı... şiiri gönülde duyup fikirde hummaya dönüştürerek tam altı asır yaşamışlardı. onlar, yürekleri ürpertmekten ziyade, zihni sarhoş etmek... ( @koleman)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yetenek

sıradışı hünerlerle doğan insanlardan korkulan ama aynı zamanda güçlerinin sömürüldüğü bir dünyada katsa, kendisinin bile tiksindiği bir yeteneğe sahi... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

kürk mantolu madonna

"Deli gibi değil gayet aklı başında olarak seviyorum."Sabahattin Ali'nin,en kıymetli eserlerinden biridir "Kürk Mantolu Madonna" okurken yapacağınız g... ( @daktilonunrüyaları)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

liderlik bilgeliği

demin karıstırdım beklerken fb sampiyonluk kutlamaları seyredenleri.tam tekmil okumus sayılmam ama adam artık ben diyeyim 1000 siz diyin 10.000 ferari... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

gölgesizlerin tutkulu dansı

yazarın, şu zamana kadar okuduğum en kötü kitabıydı. oysa birkaç kitabı güzeldi. konu, anlatım oldukça vasatın altında. ucuz beyaz dizi serisi gibi. z... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

44. çocuk

"stalin rusyası kabusunu" anlatmak için anlamsız bir hikaye ile kotarılmaya çalışılmış ama olmamış bir kitap. sosyalist rusya, polisiye(!) bir sosla s... ( @tokyodaaşk)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

ben tek siz hepiniz

hakan bıçakcı'nın hayal gücünü ve kıvrak anlatımını birleştirdiği, 27 öyküden oluşan kitabı. çok da güzel okunur.... ( @övgü)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

harry potter ve melez prens

aslında insanların iyi ya da kötü diye ayrılmadığını gösterir bize yazar, sonu gerçekten çoğu okuyucuyu şok etse de bence olması gereken birşeydi.... ( @epicangel)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

iz

beyin egzersizi yapmamak için okuduğum bir kitap yani yormuyor düşündürmüyor öylesine okunacak bir kitap genellikle yazar gençlere yönelik aşk öyküler... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

üstün zekalı çocuğa yardım

Üstün zekâlı çocuklar, çoğu zaman bir pırıltı halesiyle birlikte düşünülüyor ve başarılı olmak için fazla çaba göstermesi gerekmeyen, doğuştan şanslı ... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

mesihler yalnızca kutsal masallarda olur

berbat bir ruhsal çöküntüdeki kahramanın iç çatışmaları, alkol, uyuşturucu, kadın, cinayetler, gel gitler... tanrıyla kavganın sayfalara dökülmüş hal... ( @zurnanın son deliği)

Hızlı Yorum İncele : - /10

milli komünizmin öncüleri - vahidov

arkadaş milli coğrafya duydum, milli tarih, milli eğitim, milli görüş duydumda milli kominizm hiç duymadım demeyin, alın okuyun:) bu kadar saçma bir k... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

yeryüzüne dayanabilmek için

neden yazılır? dünya acılı olduğu için yazılır. duygular taştığı için yazılır. insanın kendi zavallılığından sıyrılması çok güç bir işlemdir. ama insa... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

aysel

halit ertuğrul adlı yazar kişisinin yine inançsız bir insanı imana getirmesini konu alan kitap.okumuş bulundum.... ( @betll)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çıplak ölüm

eve dallas serisini seviyorum. bu seriyi en baştan okumamıştım. 3. veya 4. kitabından sonra başlamıştım. bu kitapta; muhafazakar bir senatörün kendisi... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

ölümlüler uyurken

yazarın okuduğum ilk kitabı. değişik bir tarzı var. kitabın içinde güzel hikayeler var. yazarı tanımak isteyenler için okunmasını tavsiye ederim.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

hayatımın öteki adı

yaklaşık 2 yıl önce okuduğum ve geçen hafta tesadüfen yazarıyla karşılaşmamla tekrar aklıma düşmüş kitap. hatta edebiyat üzerine konuşurken 'ben yazı ... ( @sevdasarıcan)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

bıçak sırtı

yazarla ilgili fikirlerim değişmeye başladı. önceleri kitaplarını garipsemiştim. ama son okuduğum iki kitap bu fikrimi değiştirdi. kitabı ben beğendim... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

insanlar uyanıyor

bazı yazarlar vardır, bırakın yazdıklarının değerini, sırf oluşturdukları kendi değerleri için bile, kitaplarının mutlaka okunması gerekir. aziz nesin... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10