yaşamak sevmek ve öğrenmek
: 10.0 /10 ( 1 Üye)

eflatun @eflatun

yazarın polyanna ile olan akrabalık ilişkisini her ne kadar delillerle ispatlayamadımsa da benim gözüm de yazar polyanna'nın torunudur. tek farkları polyanna "olsun daha kötüsü de olabilirdi mutlu olmalıyımı" hayat felsefesi yaparken buscaglia "daha kötüsü var yaşanmıştır mutlu olunu" felsefe edinmiştir.
sinirlerimi bozan, insanlar neden bunlara katlanıyor dedirten bir kitaptı...
bir de tıpkısının aynısı olan bir kitabı daha vardı , param boşa gitmesin diye onu da okuduydum ama hatırlamıyorum. zararı yok nasılsa aynısıydı...

10 Ağustos 2007 15:08

oracle @oracle

leo buscaglia'nın sevgi üzerine yaptığı konuşmalardan derlenmiş kitabı. çok severek okudum, insanları pozitif enerjiyle dolduran yazarlara ihtiyacımız var.

02 Ekim 2007 20:50

deep_not @deep_not

yazarın okuduğum ilk kitabıydı. diğerleri de birbirinin aynıydı. zamanında çok populer olmuştu. hatırladıklarım bu zamana pek uymayacağı öğütlerinin. çünkü yazar hep fakirken ne kadar mutluyduk üzerine konumlanmıştı şimdi düşün zengin ol, evrenden iste zengin ol,sııra er zengin ol, ne yaparsan yap zengin ol türü kitaplar daha moda. ben okurken çok fazla vıcık vıcık sevgi gosterilerinden rahatsız olmustum bu kitap ve benzerlerinden sarılalım sevgimizi gosterelim vs vs. yazarın da intiharla sonuçlanan hayatı ona da zorlama sevgi yollarının mutluluğu getirmediğini göstermistir.

02 Ekim 2007 21:14

leo buscaglia

Kitap Adı
kişilik
Yayınlanma Tarihi
1993
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
sevgili babam
Yayınlanma Tarihi
1993
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
sevgi
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
9 no'lu otobüsle cennete yolculuk
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle