kulleteyn
: 7.0 /10 ( 4 Üye)

emre @emre

tıpkı abdi ipekçi muammer aksoy gibi faili meçhul bir cinayetle kaybetiğimiz türkiye'nin gerçek aydınlarından biri turan dursun'un gerçek yaşamının çocukluk yıllarını anlatan bu kitap: güneydoğuda ki şeyh hafız molla üçgenindeki şeriat eğitiminin ve bu berbat düzeninin gerçeklerini gözler önüne seriyor. fakir ve aç insanların din adı altında nasıl sömürüldüklerini, ağalar ile şeyhler ittifakının halk üzerindeki baskısını, yaşayan bir tanık olarak gözler önüne seriyor kitap. turan dursun'un dini ilk sorguladığı bu yılların anlatsını mutlaka okumanızı ve bazı şeyleri birkere daha düşünmenizi şiddetle tavsiye ederim.

26 Nisan 2007 15:58

smyrna @smyrna

mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.

26 Nisan 2007 16:25

jamsession @jamsession

son derece keyifli bir üslupla yazılmış, yer yer güldüren, güldürdüğü kısımları rahatlıkla kara mizah olarak adlandırılabilecek kitap.

26 Nisan 2007 17:11

deep_not @deep_not

özel kanalların oldugu bir donemde cıksaydı tum tv programlarında bagiran ,kavga eden ilahiyat hocalarını gorurduk.bu kitap ve din bu serisi yazarın olumunden sonra bile internette pek cok sitenin varolus sebebidir.dinbu ya karsı gercekdinbu siteleri mevcuttur.

27 Nisan 2007 20:46

selvi @selvi

okuduğum zaman bu kadarda gericilik olurmu demiştim ama günümüzde artık demiyorum çünkü dahada geriye gidiyoruz

30 Ağustos 2007 18:22

Denizerdem @Denizerdem

yazarin dine karsi objektiflikten ne kadar uzak oldugunu soylemem gerekiyor. bu kitap bu onyargilarin neye dayandigini acikliyor. yine de ayetleri cekistirmek bir "aydin"a hic yakismiyor.

08 Temmuz 2009 16:25

mesgin @mesgin

Ayetlerin kronolojik sıralamalarını özellikle karıştırarak, ayetlerin sadece istenilen kadar kısmının alınarak, gerek gerçek dışı hadisler ortaya atarak gerekse de çeviri oyunları yapılarak islam dininin kötülenmesi için elden gelen her türlü çaba sarfedilmiştir. Kitapta bahsi geçen ayetler ve hadisler için muteber kabul edilen meal ve tefsirler (diyanet ve benzeri meallerden bahsediyorum) kontrol edilerek bu kitap ve serisi okunduğunda gerçekten ne kadar ciddi bir tahrifat yapılmaya çalışıldığı daha iyi gözlemlenebilecektir. 

02 Mayıs 2016 06:51

turan dursun

Kitap Adı
din bu 1 - tanrı ve kur'an
Yayınlanma Tarihi
1998
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
allah
Yayınlanma Tarihi
1995
Kullanıcı
Görüntüle