aşk gibi aydınlık ölüm gibi karanlık
: 8.3 /10 ( 3 Üye)

selvi @selvi

aşkı değişik anlatan bir kitap mehmet uzunun diğer kitaplarıda güzel

30 Ağustos 2007 18:36

araftayim @araftayim

okunması gereken güzel bir kitap yalnız anlattığı aşk değil kitabın geçtiği koşullar ve yaşanan olaylar da ilgi çekici

22 Eylül 2007 18:01

Jason Macandale @Jason Macandale

kitabın özüne yöneldiğinizde aslında kurgusu sağlam bir macera var. (her ne kadar başlangıcı tarkan'ı kurtaran kurt hikayesinden araklanmış olsa da) mantık hatası yok, ince detaylar güzel. hatta benim özellikle takdir ettiğim işin, sonunu baştan anlattığı halde okuyucu kitabın sonuna kadar merakla bekleten bir kitap. çoğu yerde kafanızda tahminler yürütürken, ha sahi böyle olmuştu dedirtip yanıltıyor. ancak, bitmek bilmeyen tasvirler, birbirini tekrar eden, olmasa da olur kelimeler insanı yıldırıyor. örneğin:

nefret etmek.. bu ülkeden, o ülkeden, sabahın şafağından, akşamın karanlığından, gece yarılarından, yalçın dağlardan, cehennem dipli vadilerden, lanetli kardan, amansız yağmurdan, yakıcı güneşten, her türlü renkten, tattan, iyilikten, kötülükten nefret etmek.

gidiyorum, hepinize elveda diyerek gidiyorum; elveda sana, elveda askerlik hayatı, elveda hepinize, garnizolar karakollar, gri lojmanlar, elveda size başlangıç günlerimin coşkusu, umutlarım, askerlik hayatıyla ilgili kurduğum hayaller, elveda size askerler, subaylar, generaller, disiplin, plan, stratejiler, elveda şan, şeref, ölüm, ateş, düşman, işkence, küfür, dayak, şiddet; elveda sana bugüne kadar hayatımı işgal eden herşey...

kitapta neredeyse böyle olmayan tek paragraf yok. okumayı zorlaştırması bir tarafa insana afakanlar basıyor. kitap okumaktan tiksindim.

06 Kasım 2013 18:10

mehmed uzun

Kitap Adı
dicle'nin yakarışı
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
abdalın bir günü
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
kader kuyusu
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
yitik bir aşkın gölgesinde
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle