eroin güncesi
: 7.8 /10 ( 6 Üye)

pointy @pointy

kanat güner in yazdığı acı dolu bir kitap. yalnız eroin güncesi değil, kendi çocukluğundan başlayarak hikayeini anlatıyor. mutsuz geçen çocukluğu, yoksullukları, özlemini çektiği herşeyi bu kitaba yazmış. kitaptan anlaşılan iki şey var : birincisi yazarın ve adınakonuştuğu eroinmanların düştükleri durumun sorumluluğu yalnız kendilerinin değil, onlara ilgisiz kalan ailelerinin ve toplumundur. İkincisi de siz siz olun eroin içmeyin, ölürsünüz. nitekim kendisi de kitabı yazdıktan kısa süre sonra beyoğlunda bir sinema tuvaletinde ölü bulundu.

26 Nisan 2007 18:29

mirn @mirn

kanat güner'in kendi hayatını anlatarak,aslında bir çok eroin kurbanın hayatının nasıl olduğunu ve olabileceğini,tüm çıplaklığıyla gözler önüne serdiği kitap.daha sonraları okuduğum sarp bengü'nün acı sigara kitabındaki erkek kahraman tanju'nun,eroin güncesi'ndeki ali kemal'e,ve aynı kitaptaki yaprak'ın da kanat güner'e benzerliği dikkat çekici.yine de lise bunalımları esnasında okunmaması gereken bir kitaptır.

26 Nisan 2007 19:41

sekerseda @sekerseda

özenilesi değil ibret alınası bir hayat öyküsü.

01 Mayıs 2007 13:18

güneş @güneş

eroin bağımlılığını birebir yaşayan kişinin ağzından okuduğunuz için olsa gerek çok ürperten, özellikle ilk gençlik yıllarındaki gençler adına korkutan bir kitap. kitap çıktıktan bir süre sonra kitabın yazarının bu sebepten(yanılmıyorsam) ölmesi dehşet verici. böyle bir kitap yazacak kadar bilince ulaşması bağımlılıktan kurtarmaya yetmiyor. bu konuda çok daha bilinçli olunması gerektiğini çok iyi anlatıyor aslında. tabi anlayana.

06 Ağustos 2007 15:38

peaceful @peaceful

yine de bir çok eroin bağımlısı insan gibi eroin alabilmek için insanlarla yatmamış. bunun yerine kendi eroin parasını kitap satarak vs. kendi kazanmıştır. gerçekten çok güzel bir kitap. ayrıca çok uzun bir kitap olmaması nedeniyle pek vakti olmayan okuyuculara tavsiye edebileceğim bir kitap. yaklaşık 110 sayfa.

26 Haziran 2009 16:13

Onur Çetin @Onur Çetin

doksanlı yıllarda gençliğin itildiği değersizlik ortamını, alternatif mekanlarda müzik çalmasının lüks olduğu zamanlarda, düzenle barışamayıp özgür kalmayı tercih eden bir genç kızın anılarını anlatan kitaptır kendisi.

30 Aralık 2014 01:23

kanat güner

Kitap Adı
ada 4-4910
Yayınlanma Tarihi
1998
Kullanıcı
Görüntüle