ismail
: 1.0 /10 ( 1 Üye)

tzt @tzt

75. sayfaya geçtim...şimdilik iyi gidiyor..sulandırılmamış,akademik bilgiyle desteklenmiş olması takdire şayan...
böyle...insanın tarihin kimi dönemlerine,kimi,şahsiyetlerine ilgisi olur ve onunla ilgili hem insani yönü olan,hem de aptal saptal olmayan,doğruluk payı yüksek ama yeni bir şeyler de anlatan kitaplara ihtiyacı olur ve o kitapları bir türlü bulamaz..kime soracaktır?etrafındaki insanlar ayrı disiplinlerden gelir,atgözlüklerini takmış ve yaşamaya devam etmektedirler...bunları bilecek çevreden kimseyi tanımamaktadır...yönler ve yollar ayrılmıştır artık..çoğu yönde ve yolda ise köprüden önceki son çıkışlar geçip gitmiş,çok köprüler geçilmiştir üstelik,atgözlükleri nedeniyle köprü altından akan suyu bile görmeden...
yine uzun lafın kısası bu kitap,siz de benim gibi naçar kaldıysanız...size bir ışık yakıyor...
devamını?
anlatırım...yeter ki ömür yetsin!...

12 Ağustos 2008 13:51

deno @deno

din ve dini tarihe ilgi duyanlar için bilemem ama benim ilgilenmediğim bir alan olduğundan keyifle okumadığımı söyleyebilirim.ama yinede azmedip bitirmiştim

15 Ocak 2009 19:26

oracle @oracle

şah ismailin hayatını ve aleviliğin tarihini anlatan kitap. akıcı bir üslupla yazılmış, ben severek okudum. tarihe ilgi duyanlara tavsiye ederim.

30 Mart 2010 19:57

dirac @dirac

yazarın tüm kitaplarında anlatılan olaylar tarihsel gerçekler saptırılmadan aktarılmış. din konusuna ilgi duymasanız bile tarihe ilginiz varsa mutlaka okuyun. romandaki olaylarda yazarın subjektif sayılabilecek bazı öne çıkarımlarına yada yansıtmalarına fazla dikkat etmezseniz zevkle okuyacaksınız. ayrıca yazarın son yeniçeri kitabını da tavsiye ederim.

29 Haziran 2010 12:14

selvi @selvi

ismini sıkça duyduğumuz şah ismail veonun atalarının hayatı anlatılmış.bu arada safevi devleti ve osmanlı ilişkileri ele alınmış tarihe ilgi duyanlar için çok güzel bir kitap sonunda görüyoruz ki iktidar hırsı insanlara annesini kardeşlerini dostlarını ortadan kaldırtabilme cesareti veriyor.tarih boyunca filler tepişmiş çimenler ezilmiştir.

09 Ekim 2010 00:20

reha çamuroğlu

Kitap Adı
son yeniçeri
Yayınlanma Tarihi
2009
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
nazar
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle