bin muhteşem güneş
: 8.9 /10 ( 25 Üye)

deep_not @deep_not

okurken ağladım.bir yumruk gelip boğazıma durdu. 1959'dan günümüze afganistan resmi var karşımızda. iki kadının hayatı üzerinden gidiyor tarihi olaylar. devlet sürekli el değiştirirken her dönem hayatlar değişiyor. geride kalan hep acı. kitapta bir afganlı'nın yenemeyeceği tek düşmanın bir afganlı olduğu söyleniyor. şimdiye dek haberlerde birkaç dakika takıldığımız akan görüntülerde yaşanan dramlar. bütün dünyada bu kitabı okuyan ne kadar kadın varsa afganistan'da doğmamıs olduğu için yaşamının her saniyesi için şükür etmiştir.

01 Eylül 2008 21:54

eylul @eylul

uçurtma avcısı kadar güzel bulmadım.ama afganistanda kadın olmayı güzel anlatmış yazar.haline şükrettiriyor bazen utanarakta olsa.savaşa lanet ediyor insan.

11 Ocak 2009 16:12

anes @anes

yazarın diğer kitabı uçurtma avcısında olduğu gibi kurgu çok güzel.anlatımlar çok içten.bir o kadar da sürükleyici..okumayı düşünenlere tavsiye ederim..

16 Mart 2009 14:34

deno @deno

yazarın ilk kitabı uçurtma avcısı tadında,kalitesinde çok güzel bir anlatım,muhteşem bir kurgu.bu kadar yakın bir tarihte böylesi tüyler ürperten dramlarla dolu bir hayat,bir memleket insanı çok derinden etkiliyor.

16 Haziran 2009 23:27

afrodit @afrodit

bir tavsiye üzerine elime aldığım bu kitapta müthiş tadlar yakaladım.sürükleyicilik desen had safhada...afganistandaki kadınların çileleri ve kadınlara verilen değer (daha doğrusu verilmeyen ) beni derinden sarstı.ailesinin yanındayken bir anda yok olması ve kaderinin bundan sonra ne getireceğini merak eden genç kızın yürek burkan dramı beni hüngür hüngür ağlattı.şükretmemiz gereken öyle çok şey varmış ki...

23 Haziran 2009 15:50

nefertiti @nefertiti

afganistanda kadın olmanın zorluklarını anlatan çok başarılı bir şekilde yazılmış , yine ağlatmış, dostluk, fedakarlık, aile gibi konulara değinmiş mükemmel bir kitap.kitabın yanlış hatırlamıyorsam ortalarında uçurtma avcısında okuduğunuz bir karakterin ortaya çıkmasıysa ayrı bir güzellik

25 Temmuz 2009 18:11

selimcan @selimcan

uçurtma avcısı kadar olmasa da gene de çok etkileyiciydi. bence özellikle kadınlar okumalı... yazarının bir sonraki romanını bekliyorum.

18 Ekim 2009 20:48

oslew_88 @oslew_88

gerçekten son zamanlarda okuduğum en güzel kitaplardandı...süper bir kurgu süper bir anlatımla birleşince ancak bu kadar şahane bir kitap ortaya çıkabilirdi.eminim ki okurken gözyaşlarınızı tutamayacak, afganistan'daki kadınların nelere maruz kaldığını okudukça tüylerinizin ürpermesine engel olamayacaksınız...

30 Aralık 2009 10:06

emel @emel

'hep kuzeyi gösteren bir pusula gibi,bir erkeğin suçlayan parmağıda mutlaka bir kadına işaret eder'
sürekli el değiştiren bir devlet,savaş ve kadınların bitmeyen dramları...leyla ve meryem...meryem karakteri beni çok yordu(duygusal anlamda)...

24 Mart 2010 18:42

AdaPeri @AdaPeri

zor okudum kadın doguda her zaman zordur yasaması ama afganistan daha bir zormuşş..nasıl bir kader buyumuş, inanamadim..kara çarşaflar ve sakallar ulkesi çok iyi anlatılmış..

22 Haziran 2010 18:39

khaled hosseini

Kitap Adı
uçurtma avcısı
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
ve dağlar yankılandı
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle