oğullar ve rencide ruhlar
: 9.0 /10 ( 4 Üye)

pispoke @pispoke

5 yaşındaki bir çocuğun(alper kamu) gözünden nefis bir dille yazılmış sürükleyici bir kitap. bir çırpıda okunup, bittiği için üzen kitaplardan.

ayrıca okuduktan sonra çocuklarla iletişiminizde çok ciddi bir değişim yaşadığınızı farkedeceksiniz.

alper kamu ile tanışmanız için kitaptan ufacık bi alıntı yaparsam:

"hayatımdaki tek iyi şey artık anaokuluna gitmek zorunda olmayışımdı. zarardan kar. uzun süre annem ile babama anaokulunun bana göre biryer olmadığını anlatmaya çalışmıştım aslında. bütün rasyonel dayanaklarıyla. hiç bi işe yaramamıştı maalesef. illa ki uykumda kan ter içinde tepinmek , servis minibüsü kapıya geldiğinde küçük çapta bir sinir krizi geçirmek gibi yöntemlere başvurmam gerekecekti derdimi anlamaları için. kepazelik. insanı kendinden utandırıyorlardı"

02 Kasım 2008 00:16

mustafacem @mustafacem

öncelikle kitabın müthiş akıcı bir anlatımı var,hayatta böyle çok bilmiş çocukları sevmem ama kitabın güzel anlatımı bana bu karakteri çok sevdirdi,daha uzun olsa keşke hiç bitmese dedirtti.okunması tavsiye edilir.

10 Mayıs 2011 01:19

scapula @scapula

finale dogru yaklastikca alper kamu ile kanayan diz kapaklariniz ve heyecaniniz birbirine dolanacak. iyi bir okuyucu icin bir gunde ters yuz edilecek ve sonunda tebessum birakacak bir kitap.

07 Ağustos 2013 03:08

Şah @Şah

pispoke'nin yorumu ile aklıma gelen olayın finalini açıklıyım:) ..sonunda babam tartışmayı noktalayan ve kurtuluşumu müjdeleyen kararını açıkladı: ecdadını sikerim ben anaokulunun!
alper kamu tabiki tahmin edeceğiniz gibi albert camus'ya serzenişttir.. feylozof bir hobbit size çok şey açıklar kitapta..
okuyunuz seveceksiniz efenim..

24 Aralık 2013 01:16

alper canıgüz

Kitap Adı
tatlı rüyalar
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
gizli ajans
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
alper kamu - cehennem çiçeği
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
kan ve gül
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle