hacı
: 2.0 /10 ( 1 Üye)

deep_not @deep_not

polisiye roman diye okursanız güzel. ama kahramanların ağzından çıkanlara göre okursanız çok çok sinir bozucu. yazarı hürriyet'te yazıyor ama kitabı okurken vakit'te, yenişafak'ta filan yazıyor gibi hissediyorsunuz.bir zaman dizisi de yayınlanmıştı. kitapla dizi tam örtüşmüyor. fikret kuşkan 60'larına yaklaşan bir adamı oynamış dizide kitabı okuyunca karakterlerin, konunun bayağı saptığı anlaşılıyor.

askerler genel olarak kötü gösteriliyor. devlet, asker bir olup dinini yaşayan insanları eziyor sanki bu memlekette. yazar bu senenin modasını önceden sezip yazmış gibi. askere vur. devlete düşman diğer zatları ezilen göster. terör örgütü buna dahil.


sonuç olarak kitabın bende bıraktığı iz gazete köşelerinde hersey eğitimsizlikten oluyor diye yırtınan bir takım zevatın aldıkları onca eğitime rağmen eğitimsizlerden daha fazla bu memlekete zarar verdiğidir.

17 Kasım 2008 02:00

tzt @tzt

dört ana düşüncesi var yazarın,işte onları serpiştirmiş kitaba...kitap kötü mü?değil vallahi...ama...fikirler şırınga edilmek üzere bekliyorken ve sayfalara damlamışken can sıkıcı olabiliyor...üstelik bunun etik olup olamadığını tartışmıycam bile...bir önce okuduğum kitap o kadar kötüydü ki,bu kitabı kötülemek istemem...yalnız çok ilginç birşey;bu kitapla birlikte 4.kitaptır bir ikiz motifidir gidiyor...bilemedim,ilginç midir polisiyede katilin ikizinin olması yoksa yazarın uydurukça evreni bu kadar kısır mıdır?dedim ya...bilemedim...şey demem lazım:aslında okurlar sandığınızdan daha zeki sayın yazar,hatta...sizden de...

27 Ocak 2011 23:23

cüneyt ülsever

Kitap Adı
azrail aynası
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle