orospu konçerto
: - /10 ( Üye)

güzedüşen @güzedüşen

ali bolat'a ait, mutluymuş gibi gözüken bir ev ve iş yaşantısına sahip, özünde yalnız olan bir kadının iç uyumsuzlukları, yaşadığı ruhsal gel-gitler ve peşi sıra patlamalarının konu alındığı kitap.. kadın kahraman ilişkilerde gördüğü yapaylıktan bunalıp kendi içinde bir dünya kurmuştur. ve bir süre sonra gaipten bir keman sesi duymuştur. bu ses, gerçek dünyada kimseden duymadığı bir sestir ve git gide içine çeker kadını. kadın keman sesine daha çok yaklaşır, iyice benimsemeye çalışır sesi ve kemanla ikisinin arasında başkalarının dahil olamayacağı bir dünyanın sınırları çizilir. kadın kemanla ilişkiye girer ve küçük bir keman doğurur. ailesinin çokça yadırgadığı bu durum, onun için çok sesli ve hisli bir konçertodur. verilmek istenen mesajsa bu toplumda konçertonun olsa olsa "orospu konçerto" olabileceğidir. kitaptan kimi alıntılar:

kapalı kapıların ardından gelen kokuları unutmak mümkün olmuyor bir türlü. yatak gıcırdıyor, birileri bir yere gidiyor, birileri geliyor, sonra banyo yapmaya kalkıyor annemle babam. üzerinden yıllar geçti o günlerin, annemi hala affedemiyorum.

kendimi de... (tam freud'a göreydi bizim hikayemiz.)

o küçük çocuk üzerime her abandığında sevişmenin mi, yoksa anıların mı önemli olduğunu sorguladım.
ben hala sevişmeyi öğrenemedim anne, yatak gıcırdamaya başlıyor ben sevişince, boşalıp kalkmak istiyorum. insanlar "aşık olamamak" diyorlar buna, bense
geçmişle hsaplaşamamak!
babamı ben öldürdüm, sevgilimi aldattım. demek bir tek bana güvenmişti herkes?...

04 Nisan 2009 16:03

ali bolat

Kitap Adı
düş(le)mek
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle