moskof cariye - hürrem
: 9.0 /10 ( 1 Üye)

deep_not @deep_not

boleyn kızı tarzı kitapların taklidi. kurguya göre kanuni'den sonra gelen sarı selim'in babası muhtemelen frederick isimli leh tüccar. yani osmanlılar o zamandan sonra frederickoğulları olarak devam etmiş. kesin iddia etmiyor ama öyle olduğunu düşündürtüyor. kitapta kanuni sultan süleyman'ın yatakodası ayrıntısı çok çok fazla . bunun yerine döneme dair olaylar daha geniş verilebilirdi. tek gerçek hürrem denen kadın koca imparatorluğu yerle yeksan etmiş. şehzade mustafa'ya tuzaklar kurup öldürtmeseydi şimdi yaşanan dünyada herşey daha farklı olabilirdi.

20 Kasım 2009 21:58

oslew_88 @oslew_88

yazarın ilk kitabı olmasına rağmen gayet akıcı bir şekilde ilerleyen iyi araştırılmış bir kitap olmuş.ayrıca hürrem sultan'a birçok eserdeki gibi kötüleyici bir bakış açısıyla bakılmaması,yaptığı şeylerin temelinde yatan nedenlerin irdelenmesi ayrıca hoşuma gitmiştir.yazarı ciddi anlamda tebrik eder,bu konulardan hoşlanan kimselere gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.

30 Aralık 2009 10:00

asenam @asenam

yazarın okuduğum ilk kitabı oldu. kitap çok kalın olmasına rağmen oldukça akıcı olduğu için çabucak bitirdim. diğer kitaplarını bilmem ama bu kitabı beğendiğim için diğer kitaplarını da takip edecegim. tavsiye ederim.

01 Eylül 2014 02:19

demet altınyeleklioğlu

Kitap Adı
alkışlarla lamia
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
cariyenin gelini - nurbanu
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
cariye'nin kızı - mihrimah
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
pargalı ve hatice
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle