limon ağacı
: 6.8 /10 ( 4 Üye)

oslew_88 @oslew_88

çağımızın en önemli sorunlarından olan filistin-israil olayları çarpıcı gerçeklerle çok güzel bir çekilde anlatılmış kitapta.kitap için çok iyi araştırma yapıldığı yine kitabın arkasındaki kaynakçadan anlaşılıyor.kitap biri yahudi diğeri musevi iki gencin arkadaşlığından yola çıkarak yansıtılmıştır.iki devlet arasındaki oalyları bilmeyenler için ilk başlarda sıkıcı gelebilir ancak biraz sabredince gerçekten güzel şeyler öğrenilecektir...

30 Aralık 2009 10:04

emel @emel

israil-filistin olaylarının nasıl başladığını,neler yaşandığını....anlatıyor.kurgu değil,gerçek olaylar roman havasında anlatılıyor,gerçeken iyi araştırma yapılmış bir kitap.başlangıçta 1948 siyasi olaylar anlatılıyor ve biraz fazla isim var.bu yüzden biraz sıkılabilirsiniz...ama genelde güzel bir kitap....öğreneceğimiz çok şeyler var..

17 Haziran 2010 17:18

AdaPeri @AdaPeri

yıllardır bu konuda kitaplar okuyorum, bu kitap olayları cok guzel derleyerek toparlayarak yazilmiş. gerçekler net olarak gösterilmiş..

22 Haziran 2010 18:32

selvi @selvi

israil ile filistin arasındaki olayların başlangıcından günümüze kadar geçen süreci gerçek belgelerle romanlaştırmış yazar biri arap diğeri yahudi iki insanın yolu tesadüfen kesişiyor böylece iki millet hakkındaki bilinmeyenler yavaş yavaş açığa çıkyor

14 Kasım 2011 23:21

Şah @Şah

kitap sürüldükleri evlerini yıllar sonra görmeye giden bir adamla başlıyor ve gelişmeler birbirini takip ediyor.. dünyanın ne kötü bir yer olduğunu bir kere daha anlayabileceğiniz olağan bir kitap.

15 Eylül 2013 15:02

deep_not @deep_not

öğretici, bilgilendirici kitaplardan. israil-filistin meselesinde yıllara yayılan olayları sırasıyla anlatıyor. dalia ve beşir iki taraftan insanların hislerine tercüman oluyor. okurken akıp gitmiyor dikkat vererek anlamaya çalışarak yavaş yavaş ilerliyor.

11 Kasım 2014 10:26

sandy tolan

Maalesef henüz sandy tolan ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle