kapital manga - 1
: - /10 ( Üye)

tacimmanap @tacimmanap

kapital manga, bilimsel sosyalizmin kurucusu karl marx'ın başyapıtı kapital'i manga tarzında öyküleştiriyor. kapital'in özü ve temel kavramları, bir peynir fabrikasındaki üretim süreçleri etrafında gelişen çarpıcı bir öyküyle iç içe anlatılıyor ve böylece genellikle göz korkutan bir eser olarak görülen kapital çok geniş bir okuyucu kitlesinin ilgi odağı haline geliyor.

dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan kapital manga'nın özgün basımı 15 aralık 2008'de japon yayınevi east press tarafından gerçekleştirildi. içeriği ve kurgusu kadar görselliğiyle de ilgi çeken eserin yayını dünya çapında büyük yankılar yarattı, satış rakamı kısa sürede 100 bini geçti. ankara üniversitesi dil ve tarih-coğrafya fakültesi japon dili ve edebiyatı bölümü öğretim üyesi h. can erkin tarafından japonca aslından türkçeye çevrilen kitapla kapital'in teorik özü ve kavramları rahat okunur bir tarzda okurların dikkatine sunuluyor.

eserin baş kahramanı robin, babasıyla birlikte peynir üretip pazarda satmakta iken, zengin olmak hayaliyle kapitalist girişimci daniel'le iş ortaklığına girerek bir peynir fabrikası kurar. ne var ki, çok geçmeden babasının paylaşımcı değerlerine isyan ederek giriştiği bu işte, başkalarına zarar vermeden, işçileri acımasızca sömürmeden başarılı olmanın imkânsız olduğunu anlar. robin, kapıldığı çarkın içinde yol almaya devam ederken, bir yandan da derin bir iç huzursuzluğu yaşamaya başlar...

03 Şubat 2010 16:33

karl marx

Maalesef henüz karl marx ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle