türk peygamber - bozkırın sırrı
: 9.0 /10 ( 2 Üye)

emel @emel

begrek-gülce ile okumaya başladığınız oba hayatı bir anda sarıyor sizi,ikizleri öktem-aşena nın sırla bütünleşen hayatları.kitap çok akıcı,nasıl bittiğini anlamıyorsunuz bile...günümüzde kullandığımız bazı kelimelerin eskiden nasıl kullanıldığı,bazı adetlerin nasıl devam ettiği,değiştiği bilgileride enterasandı...sonunda gözlerim nemlendi...aşk-verilen söz!!!
tavsiye ederim

09 Mayıs 2010 22:19

deep_not @deep_not

yazarı kurtlar vadisi pusu yazar kadrosundanmış. okurken öktem polat, herşeye muhalif laf söz dinlemeyen karısı polat'ın karısı üç yakın arkadaşı berzan, temir, aybars memati güllü abdülhey, uyuz ömer baba koca inal, üvey anne umay da sinirbozan nazife anne gibi. adam karakterleri almış isimleri değiştirmiş. hikaye kurgu ayrı ama okurken bariz şekilde benzetiliyor tavırlarından.

peygamber olduğu için sürekli eski peygamberlerin başından geçenler anlatılıyor bu da sonsuz tekrara gidiyor. zaten hz ibrahim'in oğlunu kurban etmesi, ateşin onu yakmaması, nuh kavminin başına gelenleri bilmeyen yok kısaca üstünden geçebilirmiş ama uzattıkça uzatmış. çok satanlarda olması tamamen reklam işine yüklenmelerinden.

24 Mayıs 2010 20:28

ahmet turgut

Maalesef henüz ahmet turgut ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle