sofi'nin dünyası
: 8.3 /10 ( 27 Üye)

manon @manon

kurgusuna hayran kaldığım ,felsefe dersi gibi roman.

27 Nisan 2007 22:54

reader @reader

bu kitabı yarısına kadar okumuş ve bırakmıştım. insanın kendisini sorgulamasına yol açan, felsefi bir kitap. çıkış sorusu ise "sen kimsin?". herşey bu soruyla başlıyor kitapta ve heyecan verici bir şekilde devam ediyor felsefi yolculuk.

27 Nisan 2007 23:44

elph @elph

hitap ettiği genel kitle 10-18 yaş aralığı olan, felsefe tarihiyle igili bilgi veren, bunu yaparken de kurgusu çok iyi bir hikaye örgüsü kullanan bi jostein gaarder kitabı. hikaye içinde hikaye jostein gaarder in kitaplarının en belirgin ve en güzel özelliğidir. felsefeyi bana sevdirmiş insandır, sofinin dünyası'nı ikinci okuyuşum sonrasında düşünce tarihi filan okumuştum hatta.

28 Nisan 2007 11:42

Trinity @Trinity

kitap felsefeye giriş ders kitabı tadında yazılmış, roman kurgusu olmasına rağmen bir romandan çok öğretici bir kitap olarak sayılabilir..

sofi birgün okuldan dönerken posta kutusunda bir mektup bulur, ve bu olayı izleyen günlerde sofi kimliğini bilmediği bu kişiden felsefenin tarihiyle ilgili mektuplar almaya devam eder.
çok akıcı anlatımı olan, basit bir dil kullanılan, gerçekten de felsefeye merakınız olmasa bile keyifle okuyabileceğiniz bir kitap.

28 Nisan 2007 13:16

elbereth @elbereth

sofie adlı küçük bir kızla yapılan felsefe söyleşileriyle ilerleyen roman. felsefe tarihinde yerini almış temel soruları, verilen cevapları, filozofları tanımanıza yardımcı olacak ve "felsefe ne engin denizmiş yahu" dedirten kitap...

30 Nisan 2007 21:14

güneş @güneş

felsefeya ait temel bilgileri veren, felsefeye başlangıç niteliğinde okunması gereken, sıkmadan okunabilecek, güzel kurgulanmış hoş bir kitap. hatta insanların felsefe ile tanışması, sıkıcı okul müfredatından ziyade böyle bir kitapla olursa, felsefenin çok daha fazla sevileceği ve anlaşılacağı kanaatindeyim.

30 Nisan 2007 21:25

deep_not @deep_not

biz lisede okurken felsefe secmeliydi.ve universite sınavlarında mantık soruları daha fazla cıktıgı icin mantık sectirilirdi.simdi tamamen kalkmıs diye duydum.bu nedenle genclerin kendi imkanlarıyla okuması gereken bir kitap.gerci felsefe dersi kalkmasada mufredatta olmazdı .

30 Nisan 2007 23:57

sahmeran @sahmeran

kitabın ardından elimde -ya da aklımda- felsefi içeriği değil de beni o yaşlarımda kurmaca yazın üzerinde düşünmeye sevkeden şok edici dönüşü kaldı. sürprizler iyidir.

01 Mayıs 2007 09:57

selluka @selluka

bu dünyaya hala alışamamış bir çocuk musun yoksa böyle bir şeye asla izin vermeyeceğine yemin etmiş bir filozof mu? günlerce bu soruyu düşünmeme neden olmuş kitaptır.hala düşünüyorum o ayrı..

01 Mayıs 2007 15:06

Cousa @Cousa

öğreticiliği acısından beğendiğim,sonu beni hayal kırıklığına uğratan kitap..

01 Mayıs 2007 19:46

jostein gaarder

Kitap Adı
iskambil kağıtlarının esrarı
Yayınlanma Tarihi
1997
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
maya
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
sirk müdürünün kızı
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle