zaten yoksunuz
: - /10 ( Üye)

lucy @lucy

zaten yoksunuz
"burası bir istasyon. bilirsin işte, istasyona trenler gelir ve istasyondan trenler gider. bizim trenimizin adı aşk... aşk treni istasyona gelip durduğunda istersen biletini alıp trene biner ve gidersin. istersen bilet almadan kaçak olarak binebilirsin. tren gelir, bekler ve gider, sen öylece bakabilirsin. kimi zaman aşk treninden birisi iner ve sen onu karşılarsın. senin durumun hangisine benziyor?.."

karşısındaki adamı mutlu etmek için onun hayatını yaşayan ve sonunda hep hüsrana uğrayan kadınlar... onu mutlu etmek için ona hak ettiğinden daha fazla değer veren ve kendini bitiren, adamın istediği gibi olurken kendini yok eden kadınlar... kadın olmaktan korkan kadınlar...

duygularını kutulara koyup üzerlerine kilit vuran, tek gerçeklikleri basitlik olan adamlar... erkek olduklarını sanarak yaşamın gerçeğinden korunmak için ördükleri duvarın ardına saklanan korkak adamlar...

yaşam korkağı insanlar...

ve çektiği aşk acısını kabullenip çoğalmak isteyen rüya... rüya’nın bakışlarındaki hüznü gören, acı dolu geçmişini yalnızca duygularını yok etmek için kullanan kaya... ama rüya ve kaya artık farkındalar. aşkta çoğalmak için iki varoluşun birbirlerini kapsaması gerektiğini biliyorlar.

bir adam aşk trenine nasıl bindirilir? önemli olan adamı trene bindirmek mi yoksa adamla birlikte trende yolculuk edebilmek mi? bir kadın, bir adamı bu kadar değiştirebilir mi? bir adamın göz rengi kadın, bir kadının göz rengi adam olabilir mi?..

zaten yoksunuz gerçeküstü bir dil ve kurguyla yazılmış, ‘gerçek’ bir aşk romanı...

meltemarikan.com.tr

22 Şubat 2011 14:53

meltem arıkan

Kitap Adı
umut lanettir
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
yeter tenimi acıtmayın
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle