boyalı kuş
: 9.0 /10 ( 4 Üye)

cella @cella

kosinski'nin çocukluğunu anlatan çarpıcı,etkileyici ve şiddet dolu romanı. kitabı okuduktan sonra yıllar geçsede aklınızda hep şiddet sahneleri kalacaktır.yanlızlık, kimsesizlik üzerine olan tasvirleri nedense zebercet'i hatırlatıyor.

27 Nisan 2007 09:49

kabuk @kabuk

nehirde boğulmamak için bir hayvanın sidik torbasına tutunma çabası aklıma ilk gelen sahne, belki de yanlış hatırlıyorumdur..öyleyse eğer çocukluğumu sorgulama zamanıdır.

30 Nisan 2007 22:31

selvi @selvi

çok yillar önce okumuştum ama gerçekten insani etkileyen şiddet sahneleri olan bir kitapti.

19 Ekim 2007 19:45

nuit @nuit

insanı asıl etkileyen şiddet sahneleri değil de, nazi katliamı sırasında çok farklı bir pencereden, küçücük bir çocuğun tek başına verdiğiyaşam mücadelesini izliyor olmak, insanoğlunun , senin - benim - onun ne kadar kötü olabileceğimizin sınırlarını fazlasıyla çıplak bir şekilde görüyor olmak sanırım. yoksa şiddet dolu sahneler değil etkileyen, şiddetin tasviri, tasvirin yapıldığı zaman, mekan ve koşullar yumruk atıyor okuyana.

tam da başyapıt olarak nitelendirilebilecek bir roman.

16 Haziran 2009 13:00

asenam @asenam

arkadaşımın ısrarlı tavsiyesi üzerine okuduğum beni okuduğuma pişman etmeyen nadir kitaplardan biri. normalde çok heyecanlı bir kitabı bile 20-30 sayfa okuyup sonra okumak üzere bekletirim. ama bunu elime aldım ve bitirene kadar elimden bırakamadım. çingene/yahudi sanılan çocuğun boyalı kuş olması ve küçücük yaşında bu kadar ağır şeyler yaşaması üzüntü verici. çok ama çok güzel bir kitap. başyapıt gerçekten de. benden tam puan.

27 Temmuz 2014 16:22

ahuş @ahuş

evet şiddet sahneleri çok etkileyici özellikle de bir çocuğa yapıldığını düşündüğümde daha da kötü oldum. kitabı bitiremedim.

05 Nisan 2016 11:46

jerzy kosinski

Kitap Adı
boşluk
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
bir yerde
Yayınlanma Tarihi
1982
Kullanıcı
Görüntüle