kaos
: - /10 ( Üye)

mtlmilitia @mtlmilitia

tanıtım yazısı
"zeki okuyucular için sıra dışı güzellilte bir kitap. da vinci şifresi`nin sembolojiye yaptıklarını kaos matematiğe uyguluyor."
-daniel klein-, platon bir gün kolunda bir ornitorenkle bara girer`in yazarı

matematik farklı şeylere aynı adı verme sanatıdır.
-jules henri poincaré-

hayatınıza tesadüflerin yön verdiğini ve yaşamın bir kaostan ibaret olduğuna mı inanırsınız? yoksa her karmaşa ve belirsizliğin ardında bir düzen yattığına mı? yıldırımlar ile ağaç dalları, kan damarları ile şehir sokakları arasındaki benzerliklere hiç dikkat ettiniz mi? sizce kuralları kim koyuyor?

sırp katliamcı banovich`i yakaladıktan sonra james fenster adlı matematikçinin konuşmacı olarak davet edildiği dünya ticaret örgütü toplantısının hemen öncesinde bir patlamayla esrarengiz biçimde öldürülmesini araştırmaya başlayan interpol ajanı henri poincaré de yaşamın kaostan ibaret olduğunu düşünüyordu. bir yandan ailesini acımasız katillerden korumaya çalışır, bir yandan da gittikçe daha esrarengiz bir hal alan bombalama soruşturmasını yürütürken ise; küreselleşme karşıtlarından diriliş savaşçıları`na, açgözlü fon yöneticilerinden nasa bilim adamlarına uzanan bir girdaba sürüklenecek ve büyük büyükdedesi, dahi matematikçi jules henri poincaré`nin yol göstericiliğinde hayata ve doğaya başka gözle bakmayı, karmaşa ve belirsizliğin içindeki düzeni görmeyi öğrenecekti.

matematikten dine, ekonomiden biyolojiye uzanan sıradışı kurgusu; unutulmaz karakterleri ve yönelttiği sarsıcı sorular ile uzun süre akıllardan silinmeyecek bir roman.

"zekâ dolu, sıradışı bir ilk roman."
-library journal-

"yalnızca en iyi yazarlar karmaşık bir fikirler labirentinden olağanüstü bir öykü çıkartmayı başarabilir, rosen da en iyiler arasında yer aldığını kanıtlıyor. "
-arthur golden-, bir geyşanın anıları yazarı

26 Kasım 2011 19:41

leonard rosen

Maalesef henüz leonard rosen ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle