fevkalbeşer sair bey ve suskunluğu
: 10.0 /10 ( 2 Üye)

mustafyesim @mustafyesim

bu kitabı, hakkında radikal kitap ekinde çıkan yazıdan sonra alıp okudum. yanılmamışım, çok sürükleyici, değişik, düşündürücü ve bambaşka bir kitap.
arka kapağından:

fevkalbeşer sair bey ve suskunluğu farklı zamanlarda paralel ilerleyen tekinsiz hikâyeler anlatıyor. çarpıcı kurgusuyla fantastik bir dünyanın kapılarını açan romanda ii. murad döneminde yaşamış bir cellat ile hırsızın, günümüzde yaşayan yarı-deli bir yazarın, gelecekte gerçekleşen bir cinayetin peşindeki dedektifin ve varlığını yüzlerce yıldır sürdürmüş gizemli ve tehlikeli bir tarikatın maceralarıyla karşılaşıyoruz. kuyruğu geçmişe değen, gövdesinin silueti bugünün üstünü örten, başı geleceğe doğru uzanmış bir ejderhanın gizemli gölgesi düşüyor üzerimize; aynalı ejder tarikatının ayak sesleri duyuluyor. paralel hikâyelerin tümü, birbiri üzerine kapanarak ve birbirini tamamlayarak büyük çevrimi gerçekleştirdiğinde ise sırlar aydınlanıyor... mühendislik eğitimi almış olan ama yazıyla yakın bir ilişki içinde bulunan ömer izgeçin bu ilk romanı, vaatlerle dolu hoş bir davet adeta...

radikal'deki yazıyı da koyayım:
http://www.radikal.com.tr/radikal.aspx?atype=radikaleklerdetayv3&articleid=1085563&categoryid=40

16 Ağustos 2012 00:47

UsluLeyla @UsluLeyla

farklı dili, sarmal kurgusu, düşünsel içeriğiyle son dönemlerde okuduğum en iyi romanlardan biri. anlatım, detaylar ve kurgu olağanüstü. kimi yerlerde ihsan oktay anar tadı var, kimi yerlerde iyi bir polisiye. bitmesin istedim.

06 Aralık 2012 19:43

Şah @Şah

ben bu yazarın dilini bir türlü sevemedim, bana bazen acaba başka biri araya giriyor da 2-3 sayfada o mu yazıyor dedirtiyor..ama sıkıcı değildi..

07 Aralık 2012 05:32

ömer izgeç

Maalesef henüz ömer izgeç ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle