olasılıksız
: 8.0 /10 ( 46 Üye)

prodaxis @prodaxis

son günlerde okuduğum en ilgi çekici kitap. yazarın şu ana kadarki tek kitabı ve dan brown tadında bir kurgusu var.

27 Nisan 2007 15:00

Gelmir @Gelmir

gereken aksiyon ve macera açlığını fazlasıyla dolduran bir kitap.kitaptan aslında bir kaç şeyde öğrenebiliosun.aslında en önemli özelliği yazarın akıcılıkta hayli başarılı olmasıdır.alıp bir çırpıda okuyabilirsiniz...

29 Nisan 2007 20:24

sessiz farkındalık @sessiz farkındalık

tam sınav haftama denk gelmiş olduğu halde 2 günde bitirdiğim,ders aralarında okuduğum kitap.kurgusu kusursuz denecek kadar başarılı..

09 Mayıs 2007 22:47

deep_not @deep_not

son zamanlarda benim de okudugum en iyi kitap.ilk 24 sayfada poker oynanıyor iskambil kagıtlarından anlamadıgım icin o kısmı zor atlattım ama sonraki 220 sayfada yerimden bile kalkmadım.(472 sayfa tamamı )
david yolda yururken duruyor ve bir grup insan carpısıyor ve bu kucucuk etki bir bu insanların hayatını nasıl degistiriyor...bu kitapta sadece bir paragraf 2-3 cumle ama dusununce hayatın tumu.kucuk dokunuslar hayatımızın akısını degistirebiliyor.filmi cekilir bunun .insallah berbat etmezler kitabı.kitapta olasılık la ilgili universitedeki dersler cok eglenceli.kgb ,fbı ,cıa ,rus mafyası .kumar dunyası ,felsefe ,cılgın bilim adamları,kobayları ,epilepsi,sizofreni ile ilgili bilgiler edinebilirsiniz.yanlız kuantum fiziğiyle ilgili acıklamalar anlamadıgımdan dolayı ilgimi cekmedi ama cok basarılı bir kitap.bu kitaba burada baslık acan okumamı saglayan arkadasa tesekkur ederim.yoksa uzun sure farketmeyebilirdim.
yazarı merak edip nette sitesine girdim.genc bir adam.matrix gozlugu takmıs prison breakte takipteki ajanları andırıyor.kitap icin yapılan yorumlarda turkiyedende okurlar begenilerini belirtmis....

11 Mayıs 2007 00:45

mencister @mencister

başladığınızda bitirmek için can atacağınız bir kitap. gerçekten kurgu olarak kişiyi saran ve de özellikle olasalığa ilginiz varsa sizi içine hapseden bir kitap. karşılaştırma bakımından olasılıksız bir kitap...

23 Eylül 2007 19:02

SALEM @SALEM

son zamanlarda okuduğum en iyi kitap.kitabı okurken sanki film izliyormuşcasına herşey gözünüzün önünde canlanıyor.ancak kanaatimce bukadar sürükleyici bir kitaba göre çok basit bir finali var, finali beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim.

15 Ocak 2008 01:22

cizgin @cizgin

okuduğum yorumlara dayanarak ilk gördüğüm yerde pahalı olmasına rağmen aldım.lotoyla ilgili kısımlarını merak etmiştim. okadar işin gücün arasında kimseye çaktırmadan 48 saat gibi bi zamanda okudum,reklamındaki gibi birilerine anlatmaya korktum sizinle paylaştım-adama "deli" derler. bildiğim çokşey farklı bir anlam kazandı taşlar yerine oturdu.ailemde bir epilepsi var-azbiraz şizofrenimdir. -entropi, meditasyon, reiki, budizm, taoizm, determinizim, felsefe, teknoloji, varoluş, sonsuzluk kavrayışı, reenkarnasyon, manyetik alan teorilerim, sık yaşadığım dejavularım, eşimi sinir eden halüsnasyonlarım,telepati dedikleri şey, astroloji, falcılar, öngörülerim araştırmalarım. en bombası "toplu bilinç altı" -" neden benim tasarladığım ve kurguladığım obje ve sistemlerin patentini başkası alıyor diye sormam artık". kötü olan ise bu bilmsel çalışma değil sadece bir kurgu, bir"roman":(

29 Mayıs 2008 12:43

cizgin @cizgin

ha bide final konusu var, salem'e katılıyorum, mutlu son baymış, açıklamaları kadına anlattırmak yerine caine kendi özümseyip ifade etse ve "az mutlu çok esrarengiz" bir son beni tatmin ederdi. okuyucunun hayal gücünü ve araştırmacılığını hiçe saymış diyebilirim. bu arada toplu bilinçaltı'nın sankritçe konuştuğunu varsayıyorum...

29 Mayıs 2008 12:51

zurnanın son deliği @zurnanın son deliği

madde madde yazacak olursak;

1-son dönemlerin en başarılı macera romanlarından biri olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz.
2-üniversite derslerinden alıntılar ve zeki bir öğretim üyesinin derslerinden kareleri okumak çok zevkli
3-matematiği ve de olasılığı seviyorsanız ve de yazarın zevkli örneklerinde verdiği hesaplamaların doğru olup olmadığını hesaplamayı isteyecek kadar gözünüz dönmüşse ki benim döndü o zaman beklenmedik sonuçları kendi hesaplarınızla da ispatlamak daha büyük bir haz verecektir size.
4-kovalamacalar, ajanlar, bilimsel deneyler, paranoyak ve de hastalıklı bünyeler, geleceği tahmin, şans ve şansın cazibesi filminin çekilmesi halinde çok ses getirebileceğinin sinyallerini veriyor.
5-matematikçilerin ve fizikçilerin görüşlerini biraz dikkatli okuduğunuzda teknik detaya inilmediğini göreceksiniz ve az bir konsantrasyonla okuduğunudan aldığınız hazzı ve payı arttırmış olacaksınız.
6-din ve hayat konusuna bilimsel yaklaşımlar takdir edici.
7-çok satanlar listesinde olması ve onumuzdeki gunlerde de artması beklenen popularitesi bu konuda ön yargısı olanları olumsuz etkilememeli ve kitaba hak ettiği değer verilmeli.
8-gelelim final konusuna. ben kesinlikle finalin basit ve kötü olduğu şeklindeki yorumlara katılmıyorum. aksine son cümlesine kadar etkili ve akıllıca bulduğumu soyleyebilirim. son sayfalarda onlarca hatta yüz küsür sayfa önce bahsi gecen ve o an tam anlam veremediğiniz bir ayrıntıya açıklık getirmesi ya da sayfalar oncesinde verilen ve gizli tutulan bir konunun zekice bulgularla açıklanması yazara olan saygımı arttırdı.
9-yazarın kıymetini bu kitapla anladıktan sonra gözler diğer kitaplarına çevriliyor. empati adlı kitabı ile ilgili yorumlar buraya yazılmış ve olumlu şeyler duyuyoruz. onu da okuyup paylaşmak isterim.

17 Aralık 2008 15:12

Rayiha @Rayiha

yazarın tek başına bu kitabı yazdığına ikna olmadığım,buna rağmen macera romanlarını sevenlerin tek solukta okuyacağı bir kitap.kitabın filmi kısa sürede çekilecektir diye düşünüyorum.gerçi buna benzer yüzlerce amerikan filmi vardır,o da ayrı.

16 Şubat 2009 12:51

adam fawer

Kitap Adı
empati
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
oz
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle