klon
: 6.8 /10 ( 6 Üye)

kitapkurdu_baris @kitapkurdu_baris

aklınızı başınızdan alacak olan sürükleyici bir roman. yazarın hayal dünyası ile bize yaptırdığı serüven bizi kitaba inanılmaz derecede bağlıyor. ayrı ayrı olayları birbirine bağlayan kitaplardan hoşlanıyorsanız bu kitap tam size göre. okuduktan sonra en iyi kitaplarınız arasına gireceğinden şüphem yok.

05 Eylül 2012 15:03

Jason Macandale @Jason Macandale

kitap daha önce bir benzerini "4'ün kuralı" isimli kitapta yaşadığım gibi bir arka kapak faciası. yok efendim eşsiz bir kurguymuş da, vay efendim şaşırtıcı bir sonmuş da... hepsi yalan. bir kere eşsiz bir kurgu değil. bu kurgunun büyük oranda bir benzerini vandaym abim 2001 yapımı "the replicant" isimli filmde işlemişti. velev ki zekice kurgulanmış desek bile aynı oranda yazıya döküldüğünü söylemek imkansız. ilk 250 sayfada iç bayıltan, sıkıcı olan anlatım, son 100 sayfada bitsede gitsek şekline dönüşmüş. ayrıca "gölge evren" isimli teoride bile imkansız online oyun kitabı uzatmaktan başka bir işe yaramamış. kimbilir belki de yazarın acemilik dönemi eseri olduğu içindir. sebep her ne ise ben yazarın diğer kitabı (bunun da arka kapağı methiyeler dolu) klup 1000'i alışveriş listemden çıkardım. sanırım martı yayınlarından sonra koridor yayıncılık'ın kitaplarına da önyargı ile yaklaşacağım.

klonlama uzmanı doktorumuz öldürülen kızının emniyet tarafından iade edilen eşyaları arasında katile ait olduğunu düşündüğü dna örneğinden bir çocuk klonlar. amacı çocuk büyüdükçe katilin gözlerinin içine bakabilmektir. kimbilir belki de çocuğun yardımı ile katili bile yakalayabilir.

kitap tüm sıkıcılığının yanı sıra tahmin edilebilir gelişmeler, kopuk bağlantılar, ne işe yaradığı belli olmayan detaylar, havada kalan bir sürü soru işareti ile dolu. finali ise kimilerinin şaşırtıcı/tahmin edilemez dediği, benim ise "son anda bu şekilde olmasına karar verildiği yada yazarın kitabını sonunu, kitabın içine saklamayı beceremediği için" böyle olduğunu düşündüğüm (ahmet ümit kitaplarının çoğu böyledir mesela) bir şekilde yapılmış. kısaca ben beğenmedim.

06 Kasım 2013 17:57

kevin guilfoile

Kitap Adı
kulüp 1000
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle