hz. muhammed'in hayatı
: 10.0 /10 ( 1 Üye)

aurora @aurora

hz muhammed'in hayatını en güzel ,sağlam kaynaklarla ;yalın, abartısız,detaylı bilgilerle donatılmış olarak anlatan en iyi kitap.yaşamını önce protestan sonra ateist ve en sonunda müslüman olarak tamamlayan ingiliz asıllı yazar martin lings bildiğim kadarıyla kitabı 3 yılda tamamlamış.özellikle bu konuda bilgi edinmek isteyenlerin kaçırmamasını tavsiye ederim.

29 Eylül 2012 08:19

koleman @koleman

hz. muhammed'in hayatı çağdaş bir "siret"tir. çağdaş müslüman yazarın taşıması gereken sorumluluk bilinciyle kaleme alınan bu değerli eser, köklü bir araştırmanın ürünü olması yanı sıra, yazarının bir "edib" oluşuyla kazandığı ayırıcı bir niteliğe sahiptir. esere hakim olan üslup bir taraftan konusunun gerektirdiği yoğunluğu rahatça sürdürebilmektedir. kitabın anlatım biçimiyle kazandığı bu edebi değer, arapça ilk kaynakları esas almasıyla kazandığı ilmi değerle birleşince kendisini emsallerinden ayıran temel nitelik, iddialı bir tarzda ortaya çıkmaktadır.
ingiliz asıllı müslüman yazar martin lings (ebubekir siraceddin) üç yılını verdiği bu değerli araştırmasıyla, "siyer" bilimiyle uğraşan ciddi çevrelerin haklı takdirlerine mazhar olmuş ve eseri "siret ödülü"ne layık görülmüştür.

16 Ocak 2013 10:10

martin lings

Maalesef henüz martin lings ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle