bir idam mahkumunun son günü
: 7.7 /10 ( 6 Üye)

pointy @pointy

evet, bir idam mahkumunun son gününü anlatan, hızlı romantik victor hugo'nun eseri. 1. tekil şahsın anlatıcı olduğu ilk roman olarak da bilinir. idam cezasına şiddetle karşı olan hugo, kitap boyunca mahkumu konuşturur da konuşturur, mahkum ne kadar pişman olduğundan, hayatın anlamından, kırlardan, mayıs böcekleri ve "hayata dair" herbirşeyden öyle bir güzel bahseder ki, be hey hıncal, neden işledin o suçu da idama mahkum oldun demek istersiniz.

27 Nisan 2007 20:54

Trinity @Trinity

orjinal dilinden okuduğum için mi, yoksa ortaokul çağlarında okuduğum için mi bilmiyorum ama ömrümden ömür götürdü bu kitap..

belki de bir gün sonra öleceğini biliyor olarak yaşayan bu adamın hayallerini ve pişmanlıklarını, sağlam kafayla tekrar oturup okumak gerekiyor kimbilir..

27 Nisan 2007 21:15

goklerde @goklerde

bir idam mahkumunun son saatleri, ölüme giderken hayalleri kendi geçmişi ile baş başa gelecek adında kalan son saatlerini tüketiyor.victor hugo'da bizi bu saatlere ortak ediyor.yaşamak istemeyipte bu ruh haline ortak olunabilecek en iyi yol bu kitaptan geçiyor!!

28 Nisan 2007 22:30

Krokop @Krokop

gerçekten bir idam mahkumunun son günündeki duygular böyle olmalı.duyguları çok iyi bir şekilde yansıtmış victor hugo.çok etkilemişti beni.

08 Ağustos 2007 20:57

victor hugo

Kitap Adı
sefiller
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
notre dame'ın kamburu
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
deniz işçileri
Yayınlanma Tarihi
1999
Kullanıcı
Görüntüle