kahperengi
: 8.0 /10 ( 2 Üye)

ilayda87 @ilayda87

ege’nin küçük bir kasabasının çok yoksul bir mahallesinde başlar narin’in hikâyesi.
sevginin değil, mecburiyetin bir arada tuttuğu bir ailede büyüyen narin ilk kez âşık olduğunda büyük bir hayal kırıklığı yaşayacak; hem ailesinden hem de bu aşktan kaçmak için eğitimini bahane ederek, gizlice istanbul’a taşınacaktır. büyük şehirde de zor günler beklemektedir genç kızı. bir rastlantı sonucu tanıştığı deniz, hem dostluğu hem de istanbul’un renkli hayatını tanıtacaktır ona.
yıllar geçer… narin artık meslek sahibi, kendi ayaklarında üstünde duran ve deniz’le birlikte renkli istanbul hayatının tadını çıkaran bir kadın olmuştur. ve karşısına yeniden o eski aşk çıkar. yine imkânsız bir erkek olarak, başkasının sevgilisi olarak… hem de…
hande altaylı tam bir metropol hikâyesi anlatıyor bize. tabii küçük kasaba sıkıntısının izleri de var bu hikâyede… geçmişten de gelse, o izler de seziliyor hikâyede. ve büyük bir aşk var. karşı konulmaya çalışılan, direnilen ama vazgeçilemeyen. okuru kendine sımsıkı bağlayan, ustaca kurgulanmış, günümüze ait bir roman kahperengi. baharın yüzünü gösterdiği şu günlerde keyifle okumak için ideal bir seçim.
zira şu sıralar kanal d de oynayan merhamet adlı dizi bu kitaptan uyarlanmıştır

25 Şubat 2013 00:44

Şah @Şah

çok sığ çok debdebeli bir o kadarda yok artık olamaz o kadar dedirten, en azından sonunda sizi biraz mutlu edebilecek, toplu taşımada okunabilecek kadar sıradan bir kitap

28 Şubat 2013 23:00

selvi @selvi

dizi başlamadan önce okuyayım dediğim kiabı iki gecede bitirdim hani diziyle kıyaslama yapayım diye sıradan ama bir okadarda yok artık dedirtecek türde bir hikaye genellikle hüsranla sonuçlanacak böyle hayatlar bir kişi için değişmiş ve güzel bir hayat olmuş.

02 Mart 2013 14:48

hande altaylı

Kitap Adı
aşka şeytan karışır
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
maraz
Yayınlanma Tarihi
2009
Kullanıcı
Görüntüle