moğol kurdu
: 5.0 /10 ( 3 Üye)

braunghost @braunghost

moğol hükümdarı cengiz hanın hayatını kan kardeşi borçunun dilinden anlatan kitap. babası öldürülen timuçin ki sonradan cengiz han adını alacaktır, dünyaya hükmeden bir imparatorluk kuracak kadar güçlenecektir.borçu onun ordusunun başındaki komutanlardan biri olacaktır ve hayatının tümünde cengiz hana sadık kalacaktır. kitapta moğollar sürekli yiyen içen,cinsel ilişkiye giren doyduktan sonra tekrar yemek için kusan ve zevklerinin peşinde koşan barbar bir toplum olarak anlatılmaktadır.

22 Nisan 2007 20:01

zurnanın son deliği @zurnanın son deliği

timuçin ve borçunun ailelerinin intikamını almak için verdikleri onur mücadelesi, düşmanlarını tek tek devirmeleri sizi kitap boyunca yürüyün be kim tutar sizi modunda canlı tutuyor ama gün olup devran dönüp moğolların her tarafı yakıp yıktığı bölümlere gelince bir anda bunların masal değil gerçek tarih olduğunu anlıyorsunuz. yakılan yıkılan kütüphaneler, şehirler geliyor gözünüzün önüne. üzülüyorsunuz.

29 Nisan 2007 20:52

Şah @Şah

dünyanın en barbar kavmi olarak gösterilen moğollar yine moğolluklarını yapıyor ve canınızı yakacak ne kadar şey varsa yokediyor kitapta. doğruluğu var mı? şüphesiz.
italya'da bir arkadaşım bana siz moğol musunuz demişti. ben de hayır moğollar türk demiştim. eğer bu kitabı okuduktan sonra sorsalardı arkama bakmadan uzaklaşır soruyu duymamış gibi yapardım. istemezdim böyle barbar genler taşımak.. neyse olmuşuz artık yapacak bişey yok..

20 Eylül 2013 23:39

homeric

Maalesef henüz homeric ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle