gerçek sende sen neredesin?
: - /10 ( Üye)

Marlon @Marlon

musa, buda, isa, muhammed, ömer hayam, mevlana, yunus emre, beethoven, mahatma gandhi, atatürk, morihei ueshiba, halil cibran, j. krihnamurti, osho, richard bach, güngör özyiğit, deepak chopra, paulo coelho ve eckart tolle ve niceleri...

işte siz de bu güneşlerle ilgiliyseniz sizi buraya çağırıyorum
amaç, güneşlerde derinleşmek ve bir güneş daha olmak. işığımızla sarıp sarmaladığımız bir şey kalmayana kadar
gerçek o kadar büyüktür ki her noktadan değmeye varlığın gücü yetmez, her varlık gerçeğe dokunabildiği yerden dokunmuştur ve her dokunuş kendine özgüdür.
gerçek; hiç kimseye ve hiçbir şeye ait değildir, o özgürdür.
sadece, yüzünüzü dönüp ona bakmanızı bekler. yüzünü dönüp o'na bakmışlardan bakış dersi almak için buradayız...

bütün bu öğretmenler farklı şekillerde de olsa aynı şeyi gösterdiler, farklı şekillerde gösterdiler çünkü öğrettikleri insanlar farklıydı, kendileri de farklıydı.
hiçbir çiçek bir diğerine benzemez aslında, hepsi eşsizdir ama hepsi özünde çiçektir. güzel kokularını yaymak için buradadırlar, bizle paylaşmak için, tanrı'ya sunmak için.

dağın zirvesinde tek bir şey var ama dağa çıkan yollar farklı. asıl önemli olan hangi yol olduğu değil istikametin nereye doğru olduğu. istikamet o bir olanaysa yolların hepsi aynıdır. çünkü tanrı'dan başka gidilecek istikamet yoktur.


-
kitaptan habersiz bi sekilde yazarıyla tanıstım. bu kitabı yazmak icin ne kadar cok kaynak topladıgını, ugrastıgını anlattı. emege saygı diyerek kitabını alıp okuyacagım.

24 Nisan 2013 17:14

osman karavelioğlu

Maalesef henüz osman karavelioğlu ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle