küçük ağa
: 8.0 /10 ( 4 Üye)

deep_not @deep_not

kurtulus savasını anlatır.kucuk aga olaylar karsısında tepkisiz kalamayan anadolu da yasayan istanbullu bir hocadir.kimlik degistirir milli mucadeleye katılır.etkileyicidir.okunması gereken kitap listeleri verilirken bu kitap atlanmamalıdır.

28 Nisan 2007 20:16

Genco @Genco

bunun dışında şunu da eklemek lazım. tarık buğra, o dönemin muhafazakar yapısını ve insanlarını çok iyi tahlil etmiş, onların çektikleri sıkıntıları en iyi şekilde kağıda dökmüştür. bir tarafta baskı içindeki istanbul hükümeti, padişah ve milis güçlerin aleyhindeki fetvalar; öbür tarafta işgaller ve ihanetçi çetlerle mücadele eden kuvva-i milliye. varın siz çözün bu işi. yakup kadri'nin yaban'ını okuduysanız, bunu da mutlaka okumalısınız. bir elmanın diğer yarısıdır küçük ağa. acaba istanbullu hoca olsaydınız ne yapardınız? ya da çolak salih. işte karar sizin.

25 Eylül 2007 17:50

kahvekolik @kahvekolik

evimizin kitaplığında bulduğum , kitap siparişlerim gelmediği için okumaya karar verdiğim kitaptı. tarihle çok aram iyi olmamasına ve olumsuz yorumlara rağmen benim hoşuma gitmişti. bende okunması gereken yapıtlardan olduğunu düşünüyorum.

13 Haziran 2013 00:05

eneketeneke @eneketeneke

orta okuldayken türkçe öğretmenimin zorla meb yayınlarından çıkmış bu kitabı zorla okutturmaya çalışmasıyla az kalsın okuma merakım son buluyordu. o kadar çok eski kelime vardı ki içinde hiçbir şey anlamıyorduk. sınıfça ağladık da öğretmen kitabı değiştirmişti. ondan beridir göz ucuyla dahi bakmam bu kitaba.

02 Temmuz 2013 01:30

tarık buğra

Kitap Adı
gençliğim eyvah
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
osmancık
Yayınlanma Tarihi
1983
Kullanıcı
Görüntüle