beşpeşe
: 7.0 /10 ( 1 Üye)

ayşegülkara @ayşegülkara

beş yazar peşpeşe takılmış yazmış, metis yayınları da yayına hazırlayıp sunmuş; murathan mungan, faruk ulay, elif şafak, celil oker, pınar kür.
elif şafak'a tekrar hayran olma ve pınar kür'den nefret etme sebebi.

30 Nisan 2007 15:18

airu @airu

bu kadar pahalı oldurmasalardı keşke

12 Haziran 2007 23:14

ironi @ironi

merak etmiştim çok. nasıl olur da ayrı kişiler yazabilir tek romanı diye. farklı anlatış ve bakışların birleşiminin oluşturduğunu tanımak bence farklı bir tattı..

18 Haziran 2007 12:57

kitaplarıseviyorum @kitaplarıseviyorum

yazılış tarzının ilginç olması sebebiyle okumuştum.hoş bir kitaptı.ama yine de bana çok şey kattığını söyleyemem.

19 Nisan 2008 19:51

kaizen @kaizen

beş yazarın birbiri ardına, her birinin kendisinden öncekilerin yazdıklarını okumakla yetinip devamını getirdiği kitap. yazış fikri ilginç ve yaratıcı. her yazar olayı farklı sahnelerle ele almış, kurguya farklı yerlerden ışık tutmuş; yazarların değiştiği bölümlerde bölümler arası geçişler, önceden düşülmüş küçük bir detayı derinleştirmeler, gönderme yapmalar da mevcut. murathan mungan, elif şafak ve celil oker'in yazdıklarını da güzel buldum ayrıca. ama yine de bir olmamışlık mevcut sanki kitapta. çalışmayı takdir ediyorsunuz ama anlatılan öykü yarım yamalak kalmış sanki. bu anlamda çok da başarılı göremeyiz kitabı. hele faruk ulay'ın marka takıntısı ve pınar kür'ün ana karakteri bir anda tanınmayacak bir insana dönüştürmesi kesinlikle felaket olarak nitelendirilmeli. keşke kendisi öykünün sonunu getiren yazar olmasaydı. hatta keşke bu çalışmada hiç yer almasaydı. elif şafak'ın kendi bölümünde yazdıklarına yaptığı -gereksiz- olumsuz göndermeler de gözümden kaçmadı. her iki yazarı da bu kitap dışında okumuşluğum yoktur ama beşpeşe'den edindiğim izlenimden sonra pınar kür okumayı düşünmem herhalde.

30 Ekim 2008 00:49

mungan, ulay, şafak, oker, kür

Maalesef henüz mungan, ulay, şafak, oker, kür ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle