beş mil malikanesi
: 3.5 /10 ( 2 Üye)

asenam @asenam

leslie, kocasıyla birlikte yaşayan, iki çocuk annesi bir polis mamurudur. bir gün tüyler ürpertici bir çocuk cinayetini soruşturmakla görevlendirilir. cinayetten o kadar etkilenir ki, hapishaneye gider ve katile cezasını kendi elleriyle verir. cinayet girişiminden dolayı tutuklanan leslie, geçici bir delilik krizine girdiği gerekçesiyle mahkemede suçsuz bulunur ve akıl hastanesine gönderilir.
akıl hastanesinden çıktığında, kocası, taze bir başlangıç yapmak üzere, beş mil malikânesi denilen gizemli bir evde işe başlar. ama anlaşılan, bu ne taze bir başlangıçtır, ne de bir rastlantı. çünkü malikânenin eski sahibi, yüz yıldan fazla bir zaman önce, çocuklarını öldürdükten sonra intihar eden aristokrat bir kadındır. eleanor isimli kadının hayaleti, beş mil malikânesi'nde gezinmekte ve yüz yıl önceki bu tüyler ürpertici olayı anlatmak için leslie'ye ulaşmaya çalışmaktadır. gitgide geçmiş ve gelecek birbirine karışır ve yüz yıllık bir mesafeyle birbirinden ayrılmış iki kadın, esrarlı bir hikaye içinde birleşir.
beş mil malikânesi, sürükleyici ve esrarlı olay örgüsü dışında, bestseller kitaplarda hiç alışılmayan yoğun bir edebî üslupla da ön plâna çıktı ve bir ilk roman olarak karen novak, hem bestseller okuyucularının hem de edebiyat tutkunlarının ortak beğenisini kazanan ender yazarlardan biri oldu.
bir hayalerin ağzından yazılan edebiyat klasiği tadında bir bestseller okumak isteyenler için.

22 Eylül 2013 21:38

asenam @asenam

kitabın çok bir özelliği yok. okunmasa çok şey kaybettirmez. sıradan bir korku romanı. anlatım da bir acayip. ama sürükleyici olduğunu kabul edebilirim.

04 Kasım 2013 12:29

karen novak

Maalesef henüz karen novak ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle