tansık
: - /10 ( Üye)

Betül Başar @Betül Başar

türkiye’nin en değerli bilim ve ilim adamlarından biri olan mehmet hengirmen , bu kitabında okuyucuyu felsefi bir yaşam serüveninin içine çekiyor. bir düşünce dehlizinin içinde olduğunuzu fark ediyor ancak anlatımdaki sadelik ve akıcılık sayesinde kendinizi oldukça güvende hissediyorsunuz. ezberbozan niteliğindeki tansik’ta gerek normal gerekse paranormal olaylar, açıklamalarıyla birlikte veriliyor ve insanın, dünyanın, kainatın gizemi okuyucuya aktarılmaya çalışılıyor.
kitabın konusuna gelecek olursak; şair ruhlu, sıkı bir araştırmacı ve felsefeye düşkün biri olan tansık yaşamının bir dönemini bizlerle paylaşırken, bu süreç içerisinde hayatına giren kişilerle yaptığı öğüt niteliğindeki konuşmalarla da okuyucuya adeta aydınlık bir yol için ışık tutuyor. yazarın tıp eğitime dayanan geçmişi sebebiyle insan anatomisi ; metafizik konulara olan merakı yüzünden paranormal olaylar; ilahiyat fakültesi odaklı eğitimi sebebiyle ilmi konular; astrolojik araştırmaları ve makaleleri kaynaklı gökyüzü bilinmeyenleri ; ve tabii edebiyat fakültesi mezunu olduğu için şiirle süslenmiş yazılar bu kitapta sizleri bekliyor.
kitabın daha ilk sayfalarında insan klonlama deneyimleri ve bunların getireceği sonuçlarla bir pencere açılıyor önünüze; üç kitaptan oluşan seriyi bitirdiğinizde ise, ruhen sallandığınızı ve aklınızda pek çok soru canlandığını fark ediyorsunuz.
kitabı piyasadaki diğer kitaplardan ayıran en önemli özellik ise, sebep-sonuç ilişkisi kurmayı okuyucunun yaşamına sokmayı hedeflemiş olması. bu sebeple de, okuduğunuz her satırı farklı bir boyutta daha değerlendirme gereği duyuyorsunuz.
ben tansik serisini iki kere okudum ve ikisinde de farklı tatlar aldım. şimdi ise yazar, tanri’nin şifresi adıyla bu üç eseri birleştirip çok ses getirecek bir kitapla raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. geliştirilmiş ve kurgunun dokusunu çok bozmadan daha çok bilgi yüklenmiş bir romanla daha buluşacağız  merakla bekliyorum. sizlere de tansık’i okurken keyifli saatler diliyorum arkadaşlar <3

23 Eylül 2013 12:33

mehmet hengirmen

Maalesef henüz mehmet hengirmen ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle