prenses diana cinayeti
: 2.0 /10 ( 1 Üye)

Betül Başar @Betül Başar

günün kitap tavsiyesi: prenses diana cinayeti / noel botham
bir dönem gündemi epeyce meşgul eden ve çok kişinin zihnini kurcalayan bir konu olmuştu lady dinana’nın ölümü. gazeteler günlerce manşetten verdiler, televizyon programlarında olayın kritiği yapıldı, magazin basını suçlandı, kraliyet ailesi karalandı ama hiçbir zaman olay netliğe kavuşmadı. ta ki ingiliz gazeteci noel botham, bu konuyu ele alıp gerçeğin peşine düşene kadar… olayın gidişatında ve iç dinamiğinde bir sorun olduğunu düşünen ve ucunun kime ya da kimlere dokunacağını az çok kestiren başarılı gazeteci, bu kitapta tüm savunmasını belgelere dayanarak yapıyor.
gerek sözlü şahitler gerekse yazılı delilleri büyük risk altına girerek bir araya getiren cesur gazeteci, sizleri aslında tahmin ettiğiniz ama bir türlü emin olamadığını kuşkularınızla yüzleştiriyor. açıkçası ben okurken gizemli kapıların önümde teker teker açılışına şahit oldum ve tıpkı bir aksiyon kitabı okurcasına soluksuz devam ettim okumaya.
dışarından bakınca adeta bir melek izlenimi yaratan, her daim fakirlere ve ihtiyacı olanlara yardım etmeye çalışan, kibirden ve gösterişten uzak bu iki çocuk annesi prenses, acaba gerçekten bir azize miydi? kara mayınları için sergilediği o muazzam çaba gerçekçi miydi? televizyon programlarına çıkıp, evliliğine gölge düşüren ikinci kadını anlatan bu kadın, söylediklerinde samimi miydi? peki, kraliyet ailesi o kutsanmış ve pırıltılı yaşamları içinde aslında karanlık bir bataklık mı saklıyordu?
aslında ne kadar bilinmeyen var bu konuya dair, öyle değil mi?
işte bunca sorunun ve daha da fazlasının cevabı “prenses diana cinayeti” ile okuyucu ile buluşuyor. meraklılarının keyif alacağına inandığım bir kitap olduğuna inanıyorum. keyifli okumalar diliyorum arkadaşlar <3

23 Eylül 2013 12:42

noel botham

Maalesef henüz noel botham ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle