rauf denktaş - yeniden yaşasaydım
: - /10 ( Üye)

Betül Başar @Betül Başar

günün kitap tavsiyesi: rauf denktaş “yeniden yaşasaydım” / nur batur

sn. nur batur ile daha önce yazmış olduğu benazir butto isimli kitabı için röportaj yapmış ve bu kitaptan haberdar olmuştum. elbette, kitabı temin edip hemen okudum ve oldukça kalın bir kitap olmasına rağmen çok kısa bir sürede bitirdim. rauf denktaş'ın, kimliğine ve siyasetteki duruşuna dair şu ana dek pek çok kitap okumuş idim ancak karakterini bu denli önplanda tutan ve yıllardır biriken anılarının bir arada karşımda olduğu bir başka eser okumadım.

kitabı daha elinize alır almaz içeriği sizi sarmaya başlıyor. hoş bir röportaj havasında gerçekleşen ortamda, yazar ile yazılan kişinin son derece samimi olmasından kaynaklanan sıcaklık, tüm esere yansıyor. daha bebeklik günlerine kadar uzanan sancılı ve sıkıntılı bir serüvenin ilk sinyalleri hemen kendisini gösteriyor. hayatını milletine adayan ve tüm ömrünü bu uğurda harcarken, özelinde çok büyük kayıplar yaşayan bir liderin bütün özelini öğrenirken; aynı zamanda yıllardır güncelliğini koruyan kıbrıs konusunda da derin bilgileri fonda görebiliyorsunuz.

okurken çok şey öğrendiğim ve son sayfasına kadar aynı keyif ve merakla okuduğum kitaplardan biri olduğu için, ben de sizlere tavsiye etmek istiyorum.

23 Eylül 2013 12:50

nur batur

Maalesef henüz nur batur ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle