cam çocuk
: - /10 ( Üye)

Betül Başar @Betül Başar

günün kitap tavsiyesi: cam çocuk/ jodi picault
kitabı ilk elime aldığımda nasıl bir dünyaya dalacağımı tam olarak bilmiyordum ancak okudukça her kelime bir sonraki cümleyi, her paragraf bir sonraki sayfayı merak ettirmeye yetti. sürükleyici kurgusunun yanı sıra dildeki yalınlık ve sakinlik, karakterlerdeki güçlü betimlemelerle de birleşince ortaya enfes bir jodi picoult klasiği daha çıkmış.

konusuna gelecek olursak; cam bebek olarak dünyaya gelen minik kızımızın etrafında örülüyor bütün olaylar. hamilelik sürecinden bugüne zaman içinde medcezirler yaşatarak okuyucuyla hoş bir yolculuğa çıkılan kitapta, hikaye ya da roman tekniği yerine, çocuğa yazılan mektuplar ön plana çıkıyor. aile büyüklerinin, ablasının, doktorunun yazdığı mektuplarda bir günlük okur gibi yazan karakterler ile bütünleşip, onların tüm duygularına ortak oluyorsunuz.

konusu gereği travmatik bir gelişim sergilenen kitapta son sahne akıllara kazınacak kadar etkileyici. okurken ağladığım ender kitaplardan biri olduğunu da sanırım vurgulamam gerekir. altına imzamı atarak tavsiye edeceğim kitaplardan biri...

23 Eylül 2013 12:55

jodi picoult

Kitap Adı
yapboz
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle