elektra kadınlar
: 6.3 /10 ( 3 Üye)

asenam @asenam

"elektra kadınlar", terk edilme anında yaşanan duyguların hikayelerinden oluşmaktadır. her hikayede 39 farklı kadının terk edilme anıyla karşılaşılan kitapta, dramatik anların uç uca getirilmesinden oluşan tek bir ayrılık öyküsüne varılmaktadır.

birinci kadın'da adamın kapıyı kapatıp gittiği ilk saniyeler... onbeşinci kadın ayrılık acısının ortalarına düşüyor. sevdiği erkeği bir başka kadınla görmek otuzüçüncü kadın'ın kaderi... bu kadınlar aşk acılarıyla ayrılığın dört mevsimini peş peşe yaşarlar.

otuzdokuzuncu kadın ise sonunda kendisini hapsettiği yerden çıkarmayı başarır ve kendi hayatının erbabı olarak ayrılığın beşinci mevsimine ulaşır.

"elektra kadınlar" aslında bir serinin ilk kitabı. ikincisini de içinden doğuracağına inanılıyor. 40. kadını olmak isteyenlere yaşadıkları aşkı anlatma çağrısı yapıyor.

çağımızın kadını için mitolojiden esinlenen elektra kadın kimliği, bugüne kadar türk edebiyatında ilk kez ele alınıp yorumlanıyor.

kitap hem kadın duyarlılığını yalın bir bakışla irdeliyor, hem de onların onarılmaz bir yara gibi kanayan acılarının üstesinden gelerek beşinci mevsime ulaşma sürecini okuyucu ile paylaşıyor.
(tanıtım yazısı'ndan alıntı)

18 Ekim 2013 21:16

Şah @Şah

öncelikle tam bir kadın kitabı..sanırım tek bir erkek bile alıp okumaz..kadınlar 1den 39a gidiyor herbirinden geçmişinizden izler bulabilirsiniz..39 artık işi çözmüş gibi gelebilir size ama değil..işi çözmüş insan karşındaki erkek seni aldatsa ve yakalasa bile mutlu ol sevdiceğim der ve hiç yaralanmadan çeker gider.. o da 40. kadın olsa gerek..

20 Ekim 2013 01:46

devrim sevimay

Maalesef henüz devrim sevimay ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle