ahtapot kadınlar
: 7.0 /10 ( 1 Üye)

asenam @asenam

eskiden kadının görevi sadece evi ve çocuklarıyla ilgilenmekti. istisnalar dışında, kocasının hali vakti yerinde olan kadın evinin kadını olurdu. oysa şimdi, çalışmazsak sosyal olarak bir hiçiz.
sadece çalışmak da yetmiyor. hayatın stresiyle başa çıkabilmek, sağlıklı yaşayabilmek için spor yapmak, hatta hobilere zaman ayırmak da gerekiyor... üstelik onları da iyi yapmamız bekleniyor.

dengeli ve sağlıklı beslenmenin önemini bilen anneler olarak çocukları doyurmak da yetmiyor. doğal kaynaklı ev yemekleri hazırlayabilmek için çok programlı olmamız gerekiyor.
artık öyle annelerimiz gibi "biraz toplu" da olamıyoruz. parlak sayfaların üzerindeki manken kızlar aracılığıyla, sürekli onlar kadar zayıf olmamız gerektiği hatırlatılıyor.

ne yediğimiz de belli değil artık... renkli paketler içinde yutturulan gereksiz şeker, tuz, kötü yağ ve katkı maddeleri eklenmiş yiyecekleri "ne kadar kolay, hazır" diye sevinçle alıp tüketiyoruz.

bakımlı olmak, modayı takip etmek, yeni açılan mekânları bilmek, en son çıkan kitaplardan, filmlerden haberdar olmak, mümkünse tiyatro, konser ve sergilere de gitmek gerekiyor. iyi anne, iyi ev kadını olmaya çalışmanın yanı sıra iyi sevgili olmayı da unutmamak gerekiyor.

siz de bunların hepsini yapmaya çalışan o 'ahtapot kadınlar'dan biriyseniz, bu kitapta hayatınızı kolaylaştıracak çok şey bulacaksınız...
(tanıtım yazısından)

18 Ekim 2013 22:53

ayşe giraud

Maalesef henüz ayşe giraud ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle