daha
: 8.5 /10 ( 4 Üye)

Şah @Şah

doğu ile batı arasındaki fark, türkiye'dir. hangisinden hangisini çıkarınca geriye türkiye kalır der kitap..
9 yaşında bir insan tüccarının oğlu ile başlıyor kitap..ve acılı hikaye..

hakan günday'ın çocukken babası tarafından ağır işkencelere maruz kaldığını düşünmeye başlayacağım yakında.. adamın berbat bir çocukluğu var fikrimce..bütün romanları bu ağır yaralı insanlarla dolu..ama son dönem türk yazarlar içinde yer edinmesi güzel..birileri çıkmalı yazar bu ülkede.. her şeyde olduğu gibi bu konudada ilk cumhuriyet döneminden geriyiz..

02 Kasım 2013 18:00

deep_not @deep_not

gaza kahramanımız az daki derda gibi tuhaf isim.. mezarlıkta annesi onu doğurup öldürmek istiyor. annesi ölürken o hayatta kalıyor. onu babası büyütüyor. gaza dahi bir çocuk. 9 yaşında yaptığı iş insan kaçakçılığı. kendine kağıttan bir kurbağa veren afganlının havalandırmayı açmaya üsendiğinden ötürü ölümüne sebep oluyor. sonra kameralar kurup gitmeyi bekleyenler üzerinde deneyler yapmaya başlıyor. küçük ülkeler gibi düşünüyor. gaza kötü bir çocuk çok çok fazla zeki ve gerçek anlamda kötü bir cocuk. ölülerden oluşan bir kapanda 13 gün kapalı kalıyor. hayata hiç birşey olmamış gibi devam edip cambridge de okumaya hak kazandığı an deliriyor. felat dordor harmin rastin enteresan karakterler. insan durumuna dair tespitler bildiğimiz ama üzerine kafa yormadığımız için şaşırtıcı şeyler. nasıl cem yılmaz anlatınca komik geliyorsa bazı durumlar hakan günday anlatınca da kötülükler öylesi tuhaf bir gerçekliğe bürünüyor. bazı bölümlerde sıkıldıysan bile genel olarak memnunum okuduğum için. şimdi ege denizinde kaçak dolu bir gemi battı haberini okuduğumda içim daha fazla ezilecek belki. gaza nın haklı olduğu tek şey belki de kaçaklara gidecekleri yerde açılacak bir kucak olmadığı nereye giderlerse aşağılanacakları eğer ülkende savaş varsa çık sokağa savaş. yanlış giden neyse düzeltmeye çalış diye düşündüğü kısım.

08 Ocak 2014 00:36

Şah @Şah

deep not biyeri anlamamış sanırım. annesi çocuğu doğurup öldürmek istemiyor.. babasının uydurduğu bir hikaye annesinden nefret etsin diye.babası öldüğü gün bunu itiraf ediyor zaten.. kadın kaçarken yakalıyor ve öldürüyor baba kadını.. neyse kitabın içinde gereksiz bir ayrıntı zaten..

09 Ocak 2014 12:14

Serdar Adıtepe @Serdar Adıtepe

hakan günday'ın kinyas ve kayra'dan sonra beni en çok etkileyen kitabı oldu diyebilirim, bana benzer şeyler hissettirdi. kinyas ve kayra'yı sevdiyseniz bunu da seversiniz sanırım.
sosyoloji, ölüm, gerçekler ve yalanlar o kadar değil, o kadar da değil!

09 Ocak 2014 21:00

sevdasarıcan @sevdasarıcan

hakan günday'ın artık tamamen usta bir yazara dönüşmesinin kanıtı bence. o ne kurgudur arkadaş! okurken kaç kere oha dediğimi hatırlamıyorum

12 Şubat 2014 18:51

bulenta @bulenta

hakan günday'ın söyleşisine de katılma şansım oldu.
harikaydı, çok keyif aldık.
eğer söyleşilerine katılma fırsatınız olursa sakın kaçırmayın.

28 Şubat 2014 15:39

ahuş @ahuş

kitabn kahramanı gaza ve mezarlıkta annesi onu doğurup öldürmek istiyor.onu babası büyütüyor. gaza'nın babası insan kaçakçılığı yapan bir adam. hakan günday'ın tespitleri herzaman ki gibi vurucu ve sert. ben hakan günday kitaplarından hep çok etkileniyorum.

03 Eylül 2015 17:24

hakan günday

Kitap Adı
piç
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
kinyas ve kayra
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
azil
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
az
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
ziyan
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
zargana
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
malafa
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle