13 numaralı peron
: 7.0 /10 ( 1 Üye)

Şah @Şah

şafak pavey’in kaza ile ilgili notlarına yer verildiği kitapta, pavey korkunç kaza anlarını şöyle hatırlıyor; “zürih’e indiğimde gece miralovsky bize geldi. uzun zamandır kan kanseri o. prag’da kemoterapi gördü hastaneden yeni çıktı ve soluğu zürih’te aldı. çeşitli araştırmalar sonucu umutsuz kanser hastalarını iyileştiren bir doktor bulduk ona. miralovsky’i dinlendirip, sabaha kadar richard’la sohbet ediyoruz. richard kat komşumuz. sabah mira’yı alıp banhoff’a gidiyorum. ona, “bekle” diyorum, yorulmaması gerek. “bileti alıp geleceğim”. koşuyorum, mira kompartımanda. bileti uzatıyorum. çelik ve demirden oluşmuş bir dev gürültüsü. hiç bitmeyecek sanıyorum. bir an boşluktayım.

bir çığlık attığımı fark ediyorum. çok utanıyorum. başımı kurtarmam gerektiğini düşünüyorum. başımı perona doğru çekiyorum. kolumu ve bacağımı da. (sonradan anlayacağım ki, sadece saçımı çekebilmişim). trenin altından korkuyorum. saat dokuz beş, cenevre treni zürih garıyla birlikte beni de arkasında bırakıp gidiyor. raylarda boylu boyunca yatıyorum. üzerimde inanılmaz bir hafiflik var. aileme ulaşmalarını sağlamalıyım. çantamı toplamak, adreslerimin bulunmasını sağlamak istiyorum. yapamıyorum. annem öğrenmeli, mutlaka öğrenmeli. bacağımı tam o sırada görüyorum”

13 numaralı peron adlı kitapta, ayşe önal zürih’te kızınının yanında iken yaşadıklarını anlattığı bölümlerde de , universty spital hastanesi’ne gelen ziyaretçilere de değiniyor. önal, şöyle anlatıyor, “hayatımız bütün kesip biçmelere karşı kolaylaşıyor. çünkü sevgiyi yoluna koyduk. şafak artık kendini yalnız hissetmiyor. tuhaf bir ilişkiler grubu doğuyor. mülteci arkadaşlarım, hüseyin, tuncelili sema, hasan yeşilbağ, milli görüş’ten tesettürlü ve iyi yemek yapan hanımlar, nil, zeynep, ünal, ümran, şafak’ın çeşitli uluslardan arkadaşları , renkli, kahkaha dolu bir mozaik doğuyor.”

pavey türkiye’ye döndükten sonra yaklaşık 1.5 ay alman hastanesi’nde yattı. pavey’in annesi gazeteci ayşe önal’ı çok yakın tanıyan ve o tarihte istanbul büyükşehir belediye başkanı olan recep tayyip erdoğan eşi emine erdoğan ile beraberindeki 20 kişilik bir ekiple hastanede ziyaret etti.

10 dakika süren ve sıcak bir havada geçen ziyarette recep tayyip erdoğan ve emine erdoğan, şafak pavey’e moral verdi. tayyip erdoğan o sırada odada bulunan pavey’in kardeşi mehmet’i kucağına alarak sevdi.

05 Kasım 2013 13:17

Şah @Şah

yarını kaybediyorsun, vücudunun yarısı raylarda kalıyor..ruhu hala sende..hissediyorsun giden parçanı..tam bir kaos..
için dışın kaos..ruhun bile şaşkın orda olsam mı olmasam mı..
ama işte insan vüdunun yarısı olmasa da yaşayabiliyor..hatta 3te 1i ile bile yaşayabiliyor..beyin herşeyden üstündür..

05 Kasım 2013 13:23

ayşe önal, şafak pavey

Maalesef henüz ayşe önal, şafak pavey ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle