1001 gece masalları
: 4.5 /10 ( 2 Üye)

Jason Macandale @Jason Macandale

ne zamandır bitirmeye yerindiğim, okusam mı okumasam mı diye düşündüğüm, gazeteden kupon toplayarak aldığım olympos yayınları'ndan 1001 gece masalları seçmeler isimli kitabı okudum.

şimdi evvela bu bakınızı vermezsem olmaz (bknz: arap pornosu) okuduğum edisyondan olsa gerek pek bir numarasını göremedim. zaten seçmeler yapılırken, sinbad, alibaba ve kırk haramiler, alaaddin'in sihirli lambası gibi masallar devre dışı bırakılmış. açıkçası o masalların orjinal hallerini okumak isterdim. bu hali ile genç mastırbatörlere hitab eden zavallı bir yayın olmuş. eğer başka bir versiyonunu okuyan varsa lütfen beni bilgilendirsin. zira yky'nin deri ciltli, kutulu, tuğla edisyon harika iki ciltlik bir baskısı var. onu alıp almamaya hala karar veremedim. ki bu masal serisinden beklentim yüksekti ancak hiç tatmin olmadım. bunun en büyük sebebi erotizmin kahvehane seviyesinde işlenmiş olması.

06 Kasım 2013 17:58

AKKURT @AKKURT

arap topraklarında çıkmış olmasına karşın avrupanın tekelinde değişime uğramış vede disneyinde yardımlarıyla bambaşka bir anlam yüklenmiş olan bu masallara yazık olmuş. bu konuda maalesef jason macandale hak veriyorum. bunun yanında genel hikaye olarak aynı olsa da içerikte ufak farkları olan bir çok farklı kitapta basılmıştır. (yayıncı kuruluşun ideolojik isteğine göre} bu yüzden yayına dikkat edilmesi ve alırken de kitabın masalları nasıl anlattığına dikkat edilmeli gerekmekte. (21. yüzyılda kitap okumak bile 2 kere düşünmeden olmuyor :(... )

07 Kasım 2013 19:51

anonim

Kitap Adı
binbir gece masalları
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
bir genç kızın uyuşturucu günlüğü
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
dede korkut hikayeleri
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle