evrenin sonundaki restoran
: 9.0 /10 ( 1 Üye)

AKKURT @AKKURT

otostopçunun galaksi rehberinin 2. serisi.

bu kitapta zaman, mekan vede uzay sürekliliği gibi bazı bilimsel-felsefik teorileri içinde bulundurarak devam ettirmiş öyküsünü. bu kitapta yine kendi hayal dünyasının mantığı çerçevesinde anlatmış hikayesini. (benim naçizane fikrim ama) dünyada sorunlu bulduğu bazı noktaları da kitabında sembolleştirerek anlatmış.
1. kitabı için söyledim bunun içinde söyleyeyim:
bilim kurgu seviyorsanız azda absürtlük hoşunuza gidiyorsa tüm serisini bitireceksiniz.

(bundan sonrası da arka kapaktan)

uzaya, zamana, maddeye ve varlığın doğasına ilişkin tüm sorular yanıtlandığında geriye tek bir soru kalacaktır. "akşam yemeğini nerede yiyeceğiz?" evrenin sonundaki restoran artık endişelenebilecekleri bir başka sabahları kalmayanlara yemek sanatına ilişkin yaşanmış tüm deneyimleri sunmaktadır.

otostopçunun galaksi rehberi birbiriyle ilintisiz alanlarda düşünebileceğinizden çok daha fazla biçimlerde insanlara sunulmuştur. ilk bbc radyo dizisi olarak yayınlanmış, onu televizyon dizileri, her tür farklı kayıtlar, kasetler, cd'ler, bilgisayar oyunları izlemiş, otostopçu banyo havlularına kadar girmiştir. birkaç diziden oluşacak çizgi romanı hazırlanmakta ve sinemaya aktarma çalışmaları sürmektedir.

07 Kasım 2013 21:22

douglas adams

Kitap Adı
otostopçunun galaksi rehberi
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
kuşkucu somon
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle