böğürtlen kışı
: 9.0 /10 ( 3 Üye)

durann @durann

"canım danielım,

kaybolduğun gün dünyam sona erdi, canım oğlum. seni her kim alıp götürdüyse, seninle birlikte kalbimi, hayatımı da çaldı. ben senin gülümsediğini görmek, kahkahalarını duymak, mutluluğunu paylaşmak için yaşıyordum."

vera ray 1933 yılının o karlı mayıs akşamında üç yaşındaki oğlu danielı son kez öptüğünü bilmiyordur. her ne kadar oğlunu yalnız bırakma düşüncesinden nefret etse de hayatlarını devam ettirmek için çalışmak zorundadır. tek avuntusu, gün ağardığında küçücük oğluna sarılacak olmasıdır. ancak vera geri döndüğünde karşılaştığı manzara, danielın boş yatağıdır. bir de karlar içine gömülmüş olan oyuncak ayısı.

seksen sene sonra seattle yine mayıs ayında karlar altındadır. köklü bir gazetede muhabir olan claire aldridge, bu doğaüstü olayı haber yapacaktır. araştırmalarına devam eden claire, küçük çocuğun bu zamana kadar sonuçlanmamış kaçırılma davasıyla karşılaşır. evlat kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi bilen claire, bu olayı çözmeye karar verir. ancak çözdüğü her düğümün, onu verayla olan bağlantısına yaklaştırdığından habersizdir…

böğürtlen kışı aşkı, umudu ve umutsuzluğu derinden anlatan muhteşem bir kitap. bu öyküyü yüreklerinizden kolay kolay silip atamayacaksınız.

12 Aralık 2013 22:26

Gül Ulucan Ekmen @Gül Ulucan Ekmen

.kitabı gözyaşları içinde bitirdim soru şu "kalbinizin derinliklerine işlenen acıyı tek kelime ile nasıl dile getirirsiniz?" bir annenin evlat acısı ancak böyle duygulu işlenebilirdi

09 Ocak 2014 10:56

Gül Ulucan Ekmen @Gül Ulucan Ekmen

kitabı gözyaşları içinde bitirdim soru şu "kalbinizin derinliklerine işlenen acıyı tek kelime ile nasıl dile getirirsiniz?" bir annenin evlat acısı ancak böyle duygulu işlenebilirdi

06 Şubat 2014 11:02

deep_not @deep_not

çok okunuyor çok seviliyor tavsiyesiyle elime tutuşturuldu. ilk satırlarında o irlandalı kadının kitapları gibi geldi. evde kocasıyla mutsuz kadın cafe sahibi adamla mutlu sona ulaşacak gibi. korktuğum olmadı. ama batı cephesinde yeni birşey yok türk dizileri klişesinde bir kitap. basit.

29 Mart 2014 01:07

asenam @asenam

kitap bana danielle steel kitaplarını ve harlequin serilerini hatırlattı. kötü bir kitap değil. ama okunmazsa da çok şey kaybettirmez.

05 Nisan 2014 18:43

KitapVampiri @KitapVampiri

Sarah Jio-Böğürtlen Kışı 
Sarah Jio her zaman ki gibi geçmiş ve bugün arasındaki parçaları birleştirmemizi  sağlayan bir kitap

Gel gelelim hikayemize  Vera Ray oğlu Daniel ile yaşayan geçim sıkıntısı çeken bir annedir. Daniel'i gece evde bırakıp çalışmaya gitmektedir.Fakat bir gün Mayıs ayında Seattle karla kaplıdır.Vera işten eve döndüğünde Daniel'i yatağında bulamaz ve sokağa çıktığında Daniel'in karlarla gömülmüş oyuncak ayısını bulur.Şimdi ki zamnda ise Claire Aldridge genç bir gazetecidir.Patronu Claire'den Böğürtlen Kışı adıyla Mayıs ayında bastıran kar fırtınasıyla ilgili haber yapmasını ister.Claire arşivlerden Daniel adında bir çocuğun kaybolduğunu görür ve evlat kaybetmenin ne olduğunu bildiği için Daniel Ray'ı bulmaya yemin eder.
Benim kitap hakkımda yorumlarıma gelecek olursa kitap çok duygusaldı.Claire Daniel'in aslında hep yanında olduğu öğrendiğimde şok olmuştum.Vera Ray'ın sonu çok kötü olduğu için üzüldüm.Claire ve Ethan'ın kazadan sonra birbirinden ayrı kalmaları ve sonunda mutlu olmalarına çok sevindim.

SÜRPRİZ 
Yazarın ilk kitabı olan Mart Menekşeleri okuduysanız size kitapta küçük küçük sürprizler var.

Not:Kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ederim ve kitabı okurken yanınızda mendil taşımayı unutmayın...
                                                                                                         -KitapVampiri 

07 Haziran 2016 11:37

sarah jio

Kitap Adı
mart menekşeleri
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
yağmur sonrası
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
son kamelya
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
gündüzsefası
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
agapi - ölümsüz aşk
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
elveda haziran
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
kelebek adası
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle