tanrının unutulan çocukları
: 8.0 /10 ( 1 Üye)

durann @durann

tanrının unutulan çocukları, yetişkinliğe adım atan iki çocuğun bir sırla başlayan muhteşem dostluğu üzerine yazılmış, etkileyici bir roman...

uzak bir ülkenin yazarı olan craig silveyin çok sayıda ödül alan romanı türk okuyucularıyla buluşuyor. yayımlandığında avustralyada yoğun bir ilgiyle karşılaşan yazar, başarılı en genç yazarlar listesinde yer almayı başarmış bir isim.

tanrının unutulan çocukları hem kurgusu hem de güçlü karakterleriyle okuyucuya bilmedikleri bir coğrafyanın edebi zevkini yaşatırken, dokunaklı bir dille sıradan yüzlerin ardına gizlenmiş birbirinden ilginç sırlar barındırıyor. romanın başkarakterlerinden jasperın, aynı okulda okuduğu charlienin odasının penceresine bir gece yarısı gelmesiyle başlayan olaylar, başarılı ve merak uyandırıcı bir hikâyeyi de beraberinde getiriyor. parçalanmış bir ailenin çocuğu olması nedeniyle kasabalılar tarafından hor görülüp dışlanan jasper, korkunç bir olayın detaylarını tek güvendiği kişiyle, charlieyle paylaşır. o andan itibaren çocukluklarını bir kenara bırakmaya başlayan bu iki arkadaş, bu sırrın peşine düşerek toplumun önyargılarına, bağnazlıklarına ve ikiyüzlülüğüne ayna tutmaya başlarlar.

insanların kendi kabuklarına çekildikleri bu küçük kasabada hayatın hem solgun hem de canlı anlarına tanıklık eden iki arkadaşın yaşadıklarını okurken, çocukluğunuzun masum yıllarını hatırlayacak, toplum tarafından kabul görülmenin ne anlama geldiğine bir çocuğun gözünden bakacaksınız.

12 Aralık 2013 22:40

Şah @Şah

kitabı bir kaç ay belkide 1 yıl önce kızıma almıştım.. dur bakayım çocuğa okusun diye ne aldık baabında okudum ve korkunç sevdim. yazarın okuduğum ikinci kitabı. birinci de çok iyi idi. çocukların dilinden yazılmış çocukları anlatan, onları anlamamızı sağlayan, o zor dönemeçlerde neler düşündüklerini yansıtan güzel bir kitap.
okuyunuz efenim.

13 Aralık 2013 23:09

Sultanrmkk @Sultanrmkk

Efsane yazarımızın ellerine sağlık gerçekten ilk başta tedirginlikle elime aldığım kitap daha sonradan elimden düşmedi argo kelimesi fazla fakat kurgu muhteşem

07 Aralık 2018 23:54

craig silvey

Kitap Adı
çemberin dışındakiler
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle