hayat kadınları aldatmaz
: 7.7 /10 ( 31 Üye)

muratb @muratb

hayat kadınları aldatmaz'ı ilk kez bir internet kitapçısının çok satanlar listesinde keşfettim. konusu ilgimi çektiği için, hemen gidip okudum. çok akıcı, sürükleyici bir kitap. üstelik kitabın sonu da sarsıcı ve çarpıcı bence. "bu sıralar hangi kitabı okusam acaba" diye düşünenlere önerdiğim bir kitap son günlerde.

03 Mayıs 2007 18:39

ders12 @ders12

bugün tesadüfen kitapçıda gezinirken aldım "hayat kadınları aldatmaz"ı çünkü kitabın ismi çok ilginç daha doğrusu farklı geldi bana. kitapta nelerin anlatıldığını çok merak ederek aldım ve hiç beklemediğim (iyi anlamda) bir kitapta karşılaştığımı söylemeliyim..kitabı (özellikle 30lu yaşlarını süren) tüm bayanların okuması gerek bence..

03 Mayıs 2007 18:50

aaron @aaron

kitabı okuyalı cok olmadı. daha etkisinden cikamadim. gercekten cok etkileyici bir senaryomsu roman. uzun hikaye tadında. internette arastirdim. en cok sorulan soru "bu hayat kadını nasil oluyor da bu kadar entellektüel olabiliyor?"du. şaşırdım sadece. insanları bu kadar mı aşağılıyoruz. hayat kadını da bir insan olduguna göre ve okuma yazması da olduguna göre, gayet entellektüel ola da bilir.

08 Mayıs 2007 18:08

benikimsevmez @benikimsevmez

yazarı daha üniversite öğrencisi olan bir roman. okuduğumda önce çok şaşırdım , çünkü daha çok genç birisi bunları yazamaz dedim. hikaleylerde de yaşanmışlık da var. uzun lafın kısası okunmaya değer ender kitaplardan günümüzde.

09 Mayıs 2007 10:20

eddie @eddie

kitabı okuyalı iki ayı geçti sanırım. kitap hakkında bir değerlendirme yazısı da kaleme almıştım ancak herhangi bir yerde yayımlamak istemedim sonra. burada yayımlamamın uygun olduğunu düşündüm daha sonra..

roman mı öykü mü?

genç yazar kahraman çayırlı’nın “hayat kadınları aldatmaz”ı garip bir kitap: ilgi çekici, bağlayıcı, şaşırtıcı. ayrıca çayırlı’nın sade ama yoğun üslubu sayesinde görece kısa bir metin (80 sayfa) olmasına rağmen, epeyce bir birikimi aktarmayı başarıyor, okura. 37 yaşındaki aysel’in ağzından ülkemizdeki erkek-egemen yapıyı, kadına bakışı, insanların dış görüntüye verdikleri önemi ve dış görüntüden yola çıkarak oluşturdukları önyargıları başarıyla sorguluyor.

çayırlı’nın edebi dili, daha çok öyküye yakışacak cinsten. yer kapladığı hacmi en yoğun biçimde dolduruyor, yer yer sözcük ekonomisi bile yapıyor. okumaya fazla zaman ayırmayan “modern birey”i düşünürsek yazarın bu tavrının faydalı olduğu bile söylenebilir.

kitapların sonlarından bahsetmeyi sevmem ama, hayat kadınları aldatmaz’ın sonu da çok çarpıcı. kitabı bitirdiğinizde muhtemelen kekremsi bir tat yerleşecek dilinize, ağzınız açık kalacak belki de..

24 Haziran 2007 13:57

barondante @barondante

bu sitedeki yorumları okuduktan sonra alıp okuduğum bir kitap. en çok kurgusu hoşuma gitti hayat kadınları aldatmaz'ın. ilginç bir okuma sunduğu kesin, okurlara. bu sıralar etrafımdaki insanlara en çok tavsiye ettiğim kitap olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

05 Temmuz 2007 09:59

sude @sude

bence bu kitap çok yönlü okumalara açık kitap. çerez niyetine de okunabilir oysa edebi derinliği olan bir kitap aynı zamanda bana kalırsa. yani hangi bakış açısıyla okuduğunuza göre aldıklarınız çok farklı olacaktır bu kitaptan. zeki demirkubuz sinemasına yakın duranlar, bu kitabın saklı yanlarını daha kolay anlayacaklar bana kalırsa, basit bir kitap değil zira..

20 Temmuz 2007 17:55

iron @iron

bu yıl piyasaya çıkan en dikkat çekici "ilk kitap" bana göre. dili yetkin, sürükleyici, yazarın türkçesi hoşuma gitti açıkçası.

27 Temmuz 2007 17:40

safransari @safransari

kitabın genç bir yazar tarafından yazıldığı belli. yer yer füruzan'ı ve orhan kemal'i hatırlatıyor üslubu, kendi suyunu bulacaktır yazmaya devam ederse

04 Ağustos 2007 11:03

ask @ask

garip bi kitap konusu üslubu filan.

14 Ağustos 2007 18:47

kahraman çayırlı

Maalesef henüz kahraman çayırlı ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle