anne frank'ın hatıra defteri
: 9.5 /10 ( 2 Üye)

selluka @selluka

anne frank hakkında;anne frank 1929 da yahudi bir ailenin çocuğu olarak frankfurt am main da doğar 1933te nazilerden kaçarak ailesiyle amsterdam a gelir.nazi askerlerinin 1940 da hollandaya saldırıp işgal etmelerinden ,1942de yahudi halkı için ağır yaptırımların uygulanmaya başlamasından sonra frank ailesi dostlarıyla birlikte amsterdamın prinsengracht semtinde bir arka eve saklanırlar.bu insanlar ağustos 1944 te naziler tarafından tutuklanıp auschwitze götürülürler.anne frank ,mart 1945 te bergen-belsen de ölür.(ölüm tarihi tam olarak belli değildir.
öldükten sonrada yaşamak isteyen ,eger yaşıyo olsaydı önemsiz biri olarak kalmayıp,bütün dünyada insanlık için çalışacağına inandığım melek

01 Mayıs 2007 15:23

deep_not @deep_not

okurken uzen kitaplardan....

01 Mayıs 2007 21:12

cahil @cahil

anne frank isimli yahudi bir kızın, ailesi ve diğer yahudi aileler ile, nazilerden saklanabilmek için amsterdam'da bir deponun çatı katında yaşadıklarını anlatan gerçek bir günlüktür.

anne, baskıların başladığı günlerden itibaren günlüğünü tutmaya başlar. çatı katına saklandıkları günden itibaren kaçak günlerini detaylı olarak anlatır. çok içten ve de çok üzücü bir kitaptır.

gizlendikleri yer bulunduktan sonra anne ve ailesi toplama kampına yollanmış ve anne frank toplama kampında ölmüştür. çocukluğundan beri yazar olmak isteyen ve tuttuğu bu günlükleri yayınlamayı hayal eden anne'in günlüğü o öldükten sonra yayınlanmıştır. kitap okunurken, bu cesur ve akıllı kıza saygı duymamak mümkün değil.

amsterdam'daki saklanma yerleri şu an bir müzedir. gezildiği zaman, kitapta okuduklarınızı yaşıyorsunuz ve anne için bir daha üzülüyorsunuz.

11 Haziran 2007 18:52

ilayda87 @ilayda87

okurken bana kırmızı mantolu küçük kızı anımsattı...

14 Mart 2013 17:40

anne frank

Maalesef henüz anne frank ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle