seyfettin efendi ve olağanüstü maceraları
: 8.0 /10 ( 1 Üye)

Jason Macandale @Jason Macandale

istanbul, 1924... halkının yeni bir hürriyete kucak açtığı, yıllar süren işgalden kurtulmuş, yüzyıllardır başkent olduğu imparatorluğu geride bırakmış bir şehir; sinsilikleri aklın ve bilimin sınırlarını aşan hainler ve katiller için ise adeta bir cennet. fakat neyse ki tüm bu pespayeliklere tahammülü yıllar evvel tükenen bir istanbul beyefendisi var.

seyfettin efendi, ataletiyle birlikte şahsi menfaatlerini de bir kenara bıraktığı, istiklal harbi'nin ardından bizzat kurması için görevlendirildiği ifşa-yi sırr teşkilatı'ndaki esrardaşları; dillere destan kuvvetiyle pehlivan ismail, fennî icatlarıyla mühendis münevver, sarsılmaz iradesiyle adli tabip aziz ve keskin gözleriyle casus esat, acar hafiyenin en olağanüstü vak'aları çözmesine merakla yardımcı olurlarken anadolu'yu ve trakya'yı, iç ve dış alçaklıklardan koruyorlar.

teşkilat kayıtlarından elinizde tuttuğunuz nüshaya konu olan vak'ada, istanbul'u çirkin sıfatlarına benzetip, yedi tepesine lanet saçmaya çalışan kanı bozuklar, ifşa-yi sırr'ı peşlerine takma gafletinde bulunuyorlar. dehşetin esiri olmaya işgalde bile bu kadar yaklaşamayan istanbul'un mabetlerinde yoğun bir takip başlıyor.

eğer ki olacaklar sizi meraka ve heyecana sevk ettiyse, devrim kunter'in seyfettin efendi'nin notlarından hem derlediği hem de çizim vazifesini üstlendiği bu olağanüstü maceraya şahit olmanızdan sonsuz kıvanç duyarız.

12 Ocak 2014 23:36

devrim kunter

Maalesef henüz devrim kunter ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle