en iyi amerikan öyküleri
: - /10 ( Üye)

ahuş @ahuş

en iyi amerikan öyküleri'nin bu yılki editörü tom perrotta, öyküleri seçerken kendi yazarlığının edebi totemleri olan raymond carver ve david foster wallace gibi edebiyatçılardan ilham alıyor. her iki yazarın tarzını da kucaklayan perrotta, seçtiği öykülerle "sıradan insanların düz ve ustalıklı dili"ni ön plana çıkarıyor.

amerika'nın saygın edebiyat mecraları olan the new yorker, hobart, ploughshares, american shot fiction, tin house, mcsweeney's'te yayımlanan ve bu kitapta derlenen öyküler, zengin bir tipik amerikalı profili çiziyor. alzheimer hastası olan bir kadın, afrika-amerikalı kadınların paralel yaşantıları, tuhaf bir iş kazası ve normal hayatlar, orta yaş bunalımındaki bir kadının rüya alemi... öykülerdeki karakterlerin derinliği, okurun hızlıca içine girdiği bir dünyanın kapısını aralıyor. öykü yazınının kısa ve özlü dünyasını bulacağınız bu 10 öykülük seçki en iyi avrupa öyküleri'yle birlikte dizinin ikinci kitabıdır.(tanıtım yazısından)

06 Şubat 2014 09:40

nathan englander, jess walter, julie otsuka

Maalesef henüz nathan englander, jess walter, julie otsuka ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle