atatürk'ün liderlik sırları
: - /10 ( Üye)

ahuş @ahuş

atatürk bu yüzyılın büyük insanlarından birinin tarihi başarılarını, türk halkına ilham veren liderliğini, modern dünyanın ileri görüşlü anlayışını ve bir askeri lider olarak kudret ve yüksek cesaretini hatırlatmaktadır... çöküntü halinde bulunan bir imparatorluktan özgür türkiye'nin doğması yeni türkiye'nin özgürlük ve bağımsızlığını şerefli bir şekilde ilan ve o zamandan beri koruması, atatürk'ün türk halkının işidir.
şüphesiz ki, türkiye'de giriştiği derin ve geniş inkılaplar kadar bir kitlenin kendisine olan güvenini daha başarı ile gösteren bir örnek yoktur.
john f. kennedy
(a.b.d.başkanı, 10 kasım 1963)
o, türkiye'nin önceki kuşaklarından hiçbirine nasip olmayan özgürlük ve güven dolu bir hayat sağladı. başarıları, türkiye'nin avrupa devleti olmasını sağladı, yakın doğunun tarihini değiştirdi.
(times gazetesi) yeni türk devleti ile ankara antlaşması'nın imzalanması nedeniyle; "bizi arkadan vurdu, dağ başındaki haydutlarla, mustafa kemallerle anlaştı" diyenlere fransız başbakanının mecliste verdiği cevap: dağ başındaki haydutlar diye isimlendirdiğiniz kahraman mustafa kemal ve o'nun tüm askerleri burada olsalardı, teker teker hepsinin heykellerini dikerdik. böylesine kahraman bir antlaşma imzalamaktan gurur duyuyorum.
(1921 fransız başbakanı briand)

06 Şubat 2014 09:48

yüksel mert

Kitap Adı
bilinmeyen atatürk
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle