saatçi bayırı
: - /10 ( Üye)

ahuş @ahuş

"... bir sene önce girdiğim bu okulda girdiğimin ikinci ayı anneme küfür ettiği için hayalarına tekme atıp müdüre kadar çıktığım yavuz denen çocuk yanıma yanaştı ve son derece üzgün "oya, senden özür dilemeye geldim. babanın ölümüne çok üzüldüm" dedi. o zaman başımdan aşağı kaynar sular döküldü. demek öğretmen beni sınıftan çıkarıp bütün sınıfa "bakın oya'nın babası öldü, ona iyi davranın" demişti. bu benim hayatımın ilk aşağılanmasıydı; neye uğradığımı şaşırmıştım. ve bu benim, hayatımın ilk neye uğradığımı şaşırmasıydı."
(kitaptan)

"hani o komik yazılar yazan kız", ayça şen, bu kez yazar olarak karşımıza çıkıyor. daha önce yanlarım ağrıyor adlı bir deneme ve babanız kim? adlı bir röportaj kitabı hazırlayan ayça şen'in ilk romanı bu.

bildiğimiz "ayça şen" diliyle kurgulanmış bu roman iki farklı karakterin ağzından anlatılıyor...

küçük bir kız çocuğunun, küçük olmayı, ergenlik sürecini, arkadaşlık, aşk, aile ilişkilerini keşfetmesinin hikayesi. 80 kuşağının tanıdık geçmişinden bir hikaye; bizden bir hikaye.

tarzının zorluğuna inat alabildiğine akıcı bir dille akıp giden bu hikaye, ayça şen hayranlarının elbet merakını uyandıracak, fakat bugüne kadar döktüğü taşların fazlası var bu kitapta.

10 Şubat 2014 13:11

ayça şen

Kitap Adı
hayalet ağrı
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
kalın kitap (ince yazılar)
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
hırs ve ceza
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle