metal fırtına
: 3.9 /10 ( 11 Üye)

alice @alice

kitabın çıktığı zamanı hatırlıyorum. haftalarca herkesin elindeydi, heryerdeydi. çok uzun tartışmalar çıktı. kimileri bu kitabı yazarlara dış güçler yazdırdı diye komplo teorileri attı ortaya. hatta hulki cavizoğlu yazarları programına davet etti, karşılarına emekli askerleri çağırdı ve bu komplo teorileri sabahlara kadar tartışıldı.
kimileri de İstiklal caddesine düşen bombaların anlatıldığı sayfaları okuduktan sonra hayalinde canlandırmakta zorlandı. kısaca kitap uslup ya da dili kullanımdaki becerisinden ziyade ilginç konusuyla ses getirdi.oyle ya topraklarımız işgal altındaydı. kahraman türk ajanının polat alemdar misali ülkeyi kurtardığı bölümler modern zamanların ajan filmlerinden kitaba atlamış sahneler gibiydi.okuduk vatanımızı kurtardık mutlu olduk.

24 Nisan 2007 16:30

zyrex @zyrex

İyi bir çalışma gerçekten akıcı bir kitap bir çırpıda okunabilme özelliğine sahip. ama arkadaşlar bir konunun altınıda çizeyim subaylarımızdan biri sohbet esnasında belirtmiş. amerika öle elini kolunu sallayarak türkiyeye giremez çok fantastik demiş. :)

25 Nisan 2007 22:35

Trastan @Trastan

tamamen magazine yönelik, ne yaparsak ses getiririz diye tasarlanmış (yazarlar öyle başlamasa bile kitap o hale gelmiş) kitap. devam kitaplarının yazılması da bu fikrimi destekliyor. eğlence ve gülmek amaçlı okunursa hoş ama mike hammerlar daha güzeldi.

26 Nisan 2007 18:04

beyaz_geceler @beyaz_geceler

edebiyat değeri olmayan komplo teorileri hatta serinin devamı sadece cok satma amaclı yazılmış...

29 Nisan 2007 14:14

goklerde @goklerde

bence milli duygularımızın paraya cevrildiği, komplo teorısınden oluşan bir kitap.sürükleyici bir kitap olmakla beraber bir kitap olarak hiç bir şey katmıyor insana.

29 Nisan 2007 14:27

rhsz @rhsz

güzel bi kurgu ancak edebi açıdan koca bi sıfırdan ibaret bu kadar satmasının tek nedenide kesinlikle iyi reklam yapmasından kaynaklanıyor...

19 Temmuz 2007 13:55

doctod @doctod

değişik bir fikri kötü bir şekilde işledi.edebiyat namına kitap için söylenebilecek pek bir şey yok.özellikle devam kitapları (yalnızca birini okumuştum) daha da kötüydü.

30 Temmuz 2007 10:00

airjordan @airjordan

edebi yönden hiç bir değeri olmayan ama sürükleyici bir kitap.okusanda olur okumasanda ama benim tavsiyem okumamandan yana çünkü sana kazandırdığı bişey olacağını sanmıyorum yerine daha yararlanabileceğin bi kitap oku..

11 Ağustos 2007 10:17

asenasoykan @asenasoykan

okunması gereksiz bir kitaptır bana kalırsa

11 Ağustos 2007 21:46

selvi @selvi

bana çok saçma zaman kaybetmeye değmez geldiği için yarida biraktim.

04 Eylül 2007 20:56

burak turna, orkun uçar

Maalesef henüz burak turna, orkun uçar ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle