nefret etmeyeceğim
: - /10 ( Üye)

AKKURT @AKKURT

nefret etmeyeceğim

yürek parçalayan, dehşete düşüren ama aynı zamanda umut veren olaylarla bezeli nefret etmeyeceğim, abuelaishin sıradışı hayatını gözler önüne sermektedir. gazze şeridindeki bir mülteci kampında doğup büyüyen abuelaish, sınırın iki tarafındaki insanları tedavi eden harvardlı bir doktor; kendisini insanlığa adamış bir idealist ve kızlarını israil tanklarına kurban veren bir babadır. en büyük umudu ise, kızlarının "filistin ve israil arasındaki barışa giden yolda verilen son kurbanlar" olmasıdır.

bu kitap, gazze şeridindeki adaletsizliğe ve yıkıma karşılık ailesini, insanlığını ve umudunu korumak için çabalayan filistinli bir babanın ilham verici hikâyesidir. "nefret etmeyi reddetmek ve intikamdan kaçınmak cesaret ister...

bu kitap, dünyadaki vahşet karşısında düşünmemizi ve bunun yanı sıra insanlığın en değerli parçasını görmemizi sağlıyor:

umudun titrek alevini…"
-amin maalouf-

"bu muhteşem kitabı herkesin okuması şiddetle tavsiye edilir."
-daily telegraph-

"insan bu kitabı okurken istemeden, dr. abuelaish ve sağ kalan çocuklarına karşı yoğun bir şefkat besliyor. yaşadığı trajediyi zafere dönüştürmesini sağlayan kararlılığı da derin bir saygıyı hak ediyor."

-winnipeg free press-


"merhamet duygusu ve gazze şeridindeki günlük hayat üzerine fevkalade bir çalışma."
-sunday times-

"izzeldin abuelaishin sıradışı iyimserliği karşısında hayrete düştüm… bu, şimdiye kadar okuduğum en acıklı hikâye ancak bununla da bitmiyor: bu aynı zamanda umudun hikâyesi!"
-rachel cooke, observer-

"şanssızlığın ortasında, zorluklara karşı kazanılan zaferin ve iyimserliğin etkileyici bir ifadesi."
-guardian-
(tanıtım bülteninden)


filistin gazze ve evlatlarını kaybetmiş bir baba alın okuyun emin olun çok şey kazanacaksınız...belki öfkeli ama nefret etmeyen bir baba...

17 Şubat 2014 23:00

izzeldin abuelaish

Maalesef henüz izzeldin abuelaish ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle