romanovların son evi
: 7.0 /10 ( 1 Üye)

bulenta @bulenta

çarlık rusyasının çöküş yıllarından 1980lere uzanan bir aşkın, bugünde yaşamakta zorlanan bir erkek ile geçmişiyle barışamayan bir kadının öyküsü…

rusya, 1915: arkadaşının romanov hanedanının önemli bir üyesine yapacağı suikastı canı pahasına önleyen genç georgi, ödül olarak çar ii. nikolayın tek oğlu alekseyin özel muhafızlığına getirilir.

londra, 1981: georgi, ölüm döşeğindeki karısı zoyanın başucunda otururken, birlikte geçirdikleri koca ömrün bütün dönüm noktalarını bir bir hatırlar: bir felaketle damgalanmış evlilikleri, sevdiklerinin ölümleri ve asla unutulamayacak sürgün günleri.

romanovların son evi, yoksul bir kulübeden koparılıp, çökmekte olan bir imparatorluğun kalbine gönderilen bir delikanlının öyküsünü anlatıyor.

başını sallayıp koluma girdi, koğuştan çıkarken, “eve mi gidiyoruz?” diye sordu. ev. bir tuhaf kelime daha. neredeydi bu ev? burada londrada değildi.pariste de değildi. ev yüzlerce kilometre uzakta, asla dönemeyeceğimiz bir yerdeydi. evet diyerek ona yalan söylemeyecektim.
(arka kapaktan)

17 Nisan 2014 16:03

john boyne

Kitap Adı
çizgili pijamalı çocuk
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle